Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dobry M4 na pierwsze, większe strzelanki


Recommended Posts

Niestety zależy mi żeby osłona lufy miała na sobie szyne Piccantiny. A w tej cenie KWA z szyną Picantiny nie znajdę. Bynajmniej nie narazie nie widziałem. Chyba że byłaby możliwość zmianyt osłony lufy.

 

Weź kwa i dyskusję skończ bo tematów na temat replik "emek" poniżej tysiaka jest od pyty. Chcesz szynę to dokup, jak będziesz miał kasę, poza tym celownik i tak przyczepisz na tej pod chwytem transportowym, więc moim zdaniem na początek nie potrzebny Ci ris na froncie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mówisz jak byś chciał zrobić komuś krzywdę. Repliki za 200 zł to są zabawki takie jak z odpustu.

 

Po prostu chcę żeby poczuł trafienie. A propo odpustowych. Kiedyś kupiłem G36 z Double Eagle xddd za 150 zł (najgorzej wydane 150 zł w moim życiu) Energia kulki była tak mała ze nic nie czułem przez koszulkę z odległości 10m. Odpustowe miały o wiele większą moc, ale żywotność to lepiej nie mówić. xd

 

Aktualnie myślałem o zakupie tej repliki którą podałem powyżej (G&G), a gdyby było troche kasy poźniej to bym kupił metalowe body i inne części z wyższej półki.

Link to post
Share on other sites

Witaj.

Wiem, że zapewne mnie tutaj teraz shejtują (Czy jak to tam się pisze :P)

Ale ja polecę ci karabin M4 S.I.R Boyi (Tylko taiwangun, oni wymieniają części i sprawdzają gb przed wysyłką) ja oraz 4 osoby w teamie posiadają owy karabin i jesteśmy bardzo zadowoleni, mam do niej zaufanie i nigdy mnie nie zawiodła.

Jeżeli już ci nie przypada bo to "Boyi" To możesz zakupić M4 firmy PJ https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg-c003/2.html

Miałem ją przez pewien czas "Pożyczoną" i też dobrze się sprawowała.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witaj.

Wiem, że zapewne mnie tutaj teraz shejtują (Czy jak to tam się pisze :P)

Ale ja polecę ci karabin M4 S.I.R Boyi (Tylko taiwangun, oni wymieniają części i sprawdzają gb przed wysyłką) ja oraz 4 osoby w teamie posiadają owy karabin i jesteśmy bardzo zadowoleni, mam do niej zaufanie i nigdy mnie nie zawiodła.

Jeżeli już ci nie przypada bo to "Boyi" To możesz zakupić M4 firmy PJ https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg-c003/2.html

Miałem ją przez pewien czas "Pożyczoną" i też dobrze się sprawowała.

Pozdrawiam.

 

 

 

Boyi to wielka loteria...jeśli coś taniego to PJ,biegałem z nią 3 lata i byłem zadowolony...a najlepszym wyborem będzie dozbieranie kasy i zakup KWA.

Link to post
Share on other sites

Witaj.

Wiem, że zapewne mnie tutaj teraz shejtują (Czy jak to tam się pisze :P)

Ale ja polecę ci karabin M4 S.I.R Boyi (Tylko taiwangun, oni wymieniają części i sprawdzają gb przed wysyłką) ja oraz 4 osoby w teamie posiadają owy karabin i jesteśmy bardzo zadowoleni, mam do niej zaufanie i nigdy mnie nie zawiodła.

Jeżeli już ci nie przypada bo to "Boyi" To możesz zakupić M4 firmy PJ https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg-c003/2.html

Miałem ją przez pewien czas "Pożyczoną" i też dobrze się sprawowała.

Pozdrawiam.

 

A jak długo macie te repliki i ile kul wystrzeliliście, że strzeliłeś tak odważną recenzję?

Link to post
Share on other sites

A może jakieś konkrety?,bardzo zabawne radzisz mu kupić JG i GFC a odradzasz ICS :hahaha:

Miałeś styczność z m4 ICS, że ją polecasz? Ja mimo dużych chęci odradzam.

 

 

Ja także odradzam ICSa. Miałem i bardzo żałuje, że straciłem na niego mój czas i pieniądze.

Edited by Mr Willson
Link to post
Share on other sites
A jak długo macie te repliki i ile kul wystrzeliliście

Pytanie nie było do mnie, ale też się wypowiem.

Mam w domu dwie repliki A&K/P&J III generacji. Obie mają ponad 3 lata. Jedna z nich to SR25 z przedłużonym gearboxem, która wystrzeliła 30 000 kul na SP140 Guardera (bez ingerencji w gearbox), następnie wsadzone zostało do niej SP150 i od tamtej pory poszło jeszcze 2 tysiące kulek. Jedyna część, która się zużywała to tłok więc wymieniłem go na SHSa (pomimo, że w dalszym ciągu był sprawny!). Druga replika to SPR ze zwykłą V.2, która na SP130 Guardera wystrzeliła około 20 000 kul, zarówno w trybie pojedynczym jak i auto. Brak jakichkolwiek zmian w gearboxie.

 

Jeśli chodzi o ICSa - zły nie jest, ale nie wywyższał bym go, bo mając kasę na nowego ICSa osobiście zdecydowanie wolałbym wziąć A&K i wsadzić tam lepszą komorę/gumę/lufę. Natomiast całkowicie odradzam ICSa Universal. Za dużo problemów z nim widywałem.

 

Jak dla mnie - jeśli markowa replika, to KWA, w drugiej kolejności G&P (choć nawet w KWA widziałem już problemy w nówce z podawaniem kulek). Jako tańszą alternatywę - A&K/P&J III generacji, lub JG/GFC IV generacji.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Niestety zależy mi żeby osłona lufy miała na sobie szyne Piccantiny.

A masz co na tej szynie powiesić, czy chcesz ją dla lansu? Pomijam fakt, że możesz sobie kupić pojedynczą szynę i przyczepić ją pod plasticzaną osłonę (koszt to grosze).

 

Chyba że byłaby możliwość zmianyt osłony lufy.

Nie wiem w czym miałby być problem, ciągniesz za delta ring, plastikowe okładziny schodzą, wkładasz risa, cieszysz się życiem.

 

Bynajmniej nie narazie nie widziałem.

Przynajmniej «partykuła wyznaczająca minimalny, możliwy do zaakceptowania przez mówiącego zakres czegoś, np. Wypij przynajmniej mleko., lub komunikująca, że ilość lub miara czegoś jest nie mniejsza od wymienionej i że może być większa, np. Wyjechała przynajmniej na rok.»

Bynajmniej «partykuła wzmacniająca przeczenie zawarte w wypowiedzi, np. Nie twierdzę bynajmniej, że jest to jedyne rozwiązanie.»

;)

 

Jasno podaj budżet jakim dysponujesz, może coś da się wyrzeźbić.

Link to post
Share on other sites

@Logan - chodziło mi o to, że kolega polecał M4 Boyi jako bardzo dobry sprzęt. Szczerze mówiąc wytrzymałość twoich PJ też mnie zaskoczyła. Czy strzelasz z nich w zimie przy niskich temperaturach? Jeśli tak, to masz naprawdę szczęście do szkieletu gearboxa. :cool:

 

ICS - znajomy kupił normalną wersję, nie Universala, i wizytował serwis chyba 7 razy. Mam jednak i takich znajomych, którym wszystko smiga, nawet Universal. Zależy to jak widać od szczęścia.

Link to post
Share on other sites

Dalej brak konkretów,ja mialem mercedesa i mi sie psul codziennie teraz smigam maluchem :wink: co przekonalem cie do fiata 126p?

ICS - znajomy kupił normalną wersję, nie Universala, i wizytował serwis chyba 7 razy. Mam jednak i takich znajomych, którym wszystko smiga, nawet Universal. Zależy to jak widać od szczęścia.

Link to post
Share on other sites

Od kiedy ICS jest Mercedesem a KWA maluchem? :hahaha:

 

Sypneło mu się po kolei wszystko - najpierw tłok, potem jedna zębatka, potem kolejna zębatka. Może miał pecha, ale jeździł często naprawiać, aż się wkurzył, sprzedał i kupił G&P. Gdybyś się stzrelał w Krakowie z moją grupą, to byś wiedział, że u nas jest dużo ICS-ów i mamy spory przegląd. Firma wypada tak jak napisałem - bez rewelacji. Co ciekawe, ludzie, którzy kupili ICS 3 lata temu, do dziś go nają i chwalą. Natomiast gorzej jakość wypada w nowych modelach. W porównaniu np. do KWA tuning ICS więcej kosztuje, w KWA wystarczy wsadzić mocną sprężynę i do M140 wszystko śmiga. W ICS taki sam tuning wyjdzie cię drożej, bo zakup nowego górnego boxa to koszt średniej chińskiej repliki. Wystarczy? :cool:

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Niestety zależy mi żeby osłona lufy miała na sobie szyne Piccantiny. A w tej cenie KWA z szyną Picantiny nie znajdę. Bynajmniej nie narazie nie widziałem. Chyba że byłaby możliwość zmianyt osłony lufy.

Chłopie z replikami możesz sobie robić co chcesz, ja ci szczerze polecam kupić KWA, a potem odkładać sobie kase (najpierw na sprzęt i ochronę typu OKULARY, nakolanniki, jakaś czapka czy arafata :) ) na tuningowanie emki wewnętrznie i zewnętrznie. Ja osobiście zrobiłem tak samo, najpierw kupiłem M4A1, a teraz dokupuję preckę, szyny ris, kolbę inną, eotecha :)

Link to post
Share on other sites

Jak Cię stać bierz KWA 2GX albo G&P, to będzie najlepszy wybór. Na M4 BOYi/PJ/JG nie warto marnować pieniędzy, bo w końcu wymarzy Ci się body z oznaczeniami, a nie takie gołe i brzydkiego koloru i w sumie i tak wydasz kupę kasy. Więc jeśli Cię stać, to weź KWA 2GX jeśli liczysz bardziej na osiągi : w stocku strzela genialnie, wiem bo sam mam, a wyglądem zewnętrznym jak na moje oko dużo się nie różni od G&P, porównywałem sobie i w obu jest OK, nie jestem zbyt wybredny :) A no i G&P ma fajniejsze oznaczenia bo KWA ma wpisany kaliber 6mm. A na szyny nawet nie patrz bo do zwykłego frontu od emki możesz przykręcić szyny na górze i na dole, np. na chwyt pionowy. Chociaż moim zdaniem lepszy jest ten na gniazdo magazynka, może osobiste preferencje :)

Edited by lon3star
Link to post
Share on other sites
Czy strzelasz z nich w zimie przy niskich temperaturach? Jeśli tak, to masz naprawdę szczęście do szkieletu gearboxa. :cool:

Do tej pory strzelałem z nich tylko, jeśli temperatura nie spadła poniżej -5 stopni Celsjusza. Kiedy zbliżała się już do -10 stopni - wszystko co ma magiczną dwójkę napisaną koło wersji gearboxa - zostawało w domu ;).

 

W tym sezonie, po zmianie springa w SR na M150 - prawdopodobnie replika w ogóle nie ujrzy światła dziennego w ujemnej temperaturze.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Długo nie pisałem, bo zapomniałem o tym temacie na forum. Teraz powiem wszystko co jest potrzebne a nie powiedziałem. Zależy mi na replice która miała by dobre "bebechy na stocku", ponieważ i tak bym w nią inwestował później.

Chciałbym aby replika po zakończeniu tuningu wizualnego zawierała:

- metalowe body z firmy Magpul (wiem że jest niedostępne więc niewiadomo jaka będzie cena),

- kolbe z firmy Magpul,

- chwyt pistoletowy również firmy Magpul

- osłonę lufy z firmy..... oczywiście Magpul

- przedni chwyt taktyczny również z Magpul'a

- aby przymocować w.w. chwyt taktyczny musiałbym również kupić szyny ze specjalnym montażem dla tej osłony (nie wiem jaka długość dlatego bym brał najdłuższe podawane dla tego modelu)

- kilka magazynków również z firmy Magpul

- i system celowniczy (jeśli jest to "oryginalny oryginał" z Magpula to biorę. Jeśli nie, to wolę na allegro kupić kopie przystosowaną dla ASG za ok. 50 zł)

- i tak dla szpanu naszywkę na mundur z logiem korporacji Magpul Dynamics.

 

Sporo części i spora sumka, dlatego zastanawiam się jaką bazę kupić, skoro body, kolbę i osłonę lufy i tak bym musiał sprzedać albo wywalić (czego i tak bym nie zrobił).

 

PS: Linki wstawiałem z tego sklepu gdyż nie mogłem znaleźć nigdzie indziej tych części. Zdobędę odpowiednią sumkę to będę szukał tych części aby wyszło mnie to jak najtaniej.

Link to post
Share on other sites

No to kup KWA, po jakimś czasie wymień tłok i sprężyne (SP120), doszczelnij karabin i możesz sobie zrobić zajebistą szturmówkę 450 FPS. Przydało by się jeszcze kupić jakiś fajny celownik. Koniec.

 

Czyli jesteś pewien, że GB z KWA pasuje do body Magpula? Bo skoro tak doradzasz, to miałeś KWA i wiesz, co mówisz, prawda?

Link to post
Share on other sites

Nie uważam, by była potrzeba wymiany body, bo standardowe jest OK, no chyba, że chcesz się bawić w jakieś super stylizacje i bardzo zależy ci na wyglądzie. Może rzeczywiście żle się określiłem, bo mówię o tym patrząc z mojej perspektywy, bo dla mnie replika przede wszystkim ma dobrze strzelać, a nie musi super odwzorowywać oryginału, choć dobrze jeśli jest przyzwoicie wykonana zewnętrznie.

Link to post
Share on other sites

Skoro Kolega szuka repliki, do której właduje cały mokry sen Krzysia Costy, to nasze zdanie na temat tej podmiany nie jest szczególnie ważne. Ważne jest natomiast to, że na 90% Gb KWA może się nie przyjąć do body Magpula (jak jajecznica na kacu).

 

Inna sprawa, że repliki KWA wcale wykonaniem ZEWNĘTRZNYM jajek (już nie tych od jajecznicy i kaca) nie urywają.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...