Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z Hop-up


Recommended Posts

Mam taki problem:

Po dwóch latach moja wierna emeczka domagała się troski więc zrobiłem mały remoncik. Wymiana dot. sprężyny, głowicy tłoka, głowicy cylindra, dyszy, popychacza, prowadnicy sprężyny (wszystko SHS - sprężyna M130). Reszta nie wymagała wymiany jedyne co to wymieniłem podkładki (poprzednia konfiguracja: wszystko stock GFC + sprężyna SP120 Guardera). Remont był konieczny ponieważ sprężyna się zbiła i były nieszczelności w układzie - efekt: zamiast 420 FPS było 300. Teraz wszystko działa jak należy, układ daje 450 - 460 FPS, ROF wzrósł z 6,7-6,8 do 8,3-,8,8 bps (na LiPo 7,4V, 1800 mAh, 25C). Przy okazji oczywiście wymieniłem gumkę HU (jak zwykle na czarnego Guardera) i tu się niemile zaskoczyłem.

I teraz o co chodzi: przy HU skręconym na zero pokazuje mi 450-460 FPS a na maks.: (uwaga!) 330-350 (to nie jest pomyłka - sam rozkręcałem giwerę ze 3 razy żeby zobaczyć kiedy jest maks, a kiedy 0).

(co prawda nigdy nie używam maks. HU - tak może 30-35 % ale jest to dla mnie niepokojące)

 

Czary jakieś?

 

Pozostałe parametry: kulki: GFC Rockets 0,20 g, Komora HU Classic Army

Link to post
Share on other sites

Trochę duża różnica,ale zawsze przy podkręconym hopku fps się zmniejsza :blush:

(no właśnie, też mi się tak wydawało, natomiast niektórzy mają odmienne zdanie - w każdym razie "coś" się wyjaśniło :icon_biggrin: )

Spoko :), w każdym razie dzięki za odpowiedzi :)

Może gumka jest za dobra :) albo za miękki dystanser? (dystanser jest orginalny z zestawu - gumka + dystanser, wcześniej stosowałem stokowy dystanser CA (tak przynajmniej twierdził sprzedający - komora jest "drugiej ręki") który był strasznie twardy - może zamienić?)

 

Może jakaś nieszczelność przy składaniu " się pojawiła "

Raczej nie, przy "badaniu" przyczyn składałem i rozkładałem giwerę z trzy razy i sam gearbox (tzn. zespół - tłok, cylinder i dysza) jest szczelny jak cholera (zresztą na to wskazują próby przy zerowym HU) :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...