Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria do G36 ARES


Recommended Posts

Witam, niedługo będę szczęśliwym posiadaczem G36 ARESA( http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=5353&name=ARES_-_G36_-_AR-004 ) i mam pytanie odnośnie baterii. Chciałbym kupić do niego jakiegoś lipola 11.1v ale nie wiem czy zmieści się w chwycie przednim. Stąd moje pytanie czy bateria lipo o wymiarach 118 x 34 x 21,5 mm wejdzie do tegoż chwytu przedniego? Jeśli nie to jaki jest maksymalny wymiar baterii jaki mogę włożyć do repliki?

Interesuje mnie konkretnie ten model http://www.rc-team.pl/pakiet-model-force-111v-lipol-2200mah-p-19047.html . Ktoś może mi coś o nim powiedzieć? Czy jest dobry itd.?

Link to post
Share on other sites

Ja wpakowałem do JG u siebie Turnigy Nanotech o wymiarach 106x35x24mm, jest ciasno, nawet bardzo, ale przy odrobinie wprawy idzie domknąć bez żadnego siłowania, a pakiet ma jeszcze odrobinę luzu. Sądzę że w ARESie powinienieś mieć podobną przestrzeń, a jeśli tak to spokojnie. Długość pakietu nie ma znaczenia. Głównie szerokość i wysokość.

 

btw. Szukałbym na Twoim użyłbym zamiast Dean-T, wtyczki XT60 - wyższy standard od starego Deana. A co do pakietów, generalnie pakiety modelarskie prezentują lepsze parametry od tych do ASG, nie warto szukać super pojemnych batek typu 5000 mAh, bo to zazwyczaj lipa.

Edited by Espirite
Link to post
Share on other sites

ja do chwytu przedniego mieszcze lipo 11,1V i ok 1200 mah. Lipo jest 3x1. Inne jest problem tam zmieścić.

A i cos od razu dorzucę od siebie. Nie radze kupować do Aresa tej łozyskowanej prowadnicy sprężyny. Mi ona pękła i mam przez to zmielony tłok. Wytrzymała może 1000 kulek. Dla mnie porażka.

Link to post
Share on other sites

Nie radze kupować do Aresa tej łozyskowanej prowadnicy sprężyny. Mi ona pękła i mam przez to zmielony tłok. Wytrzymała może 1000 kulek. Dla mnie porażka.

 

Czy ktoś tu piszę coś o prowadnicy ?

A co do autora- pomyśl czy potrzebny ci będzie aż tak duży rof :cool:

Link to post
Share on other sites

Powinienem też nadmienić że będą do niego zamontowane takie części jak układ mosfet, łożyska kulkowe 8mm, i sprężyna m130 lub m135(430-450 fps), więc myślę że rof trochę spadnie niżby było to na stoku. Z nie lipoli wypatrzyłem coś takiego http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1035 . Za lipolami modelarskimi przemawia zdecydowanie niższa cena cena niż przy NIMH. Oczywiście rozpatrzę wszelkie propozycje baterii które mi przedstawicie :icon_biggrin: Czekam na propozycje i ewentualnie rade co jeszcze najpotrzebniejszego mógłbym wymienić w giecie oprócz ww. elementów.

Link to post
Share on other sites

Przeprowadzałem podobny tunning w swoim G36 (JG), z tym, że sprężyna M120. Bateria 7,4V 2200 mAh + kable niskooporowe i łożyska kulkowe - a spadku ROF praktycznie nie widzę. Na tej 11.1V ROF dostanie mocnego boosta - oby nie odbiło się to szybkim zużyciem zębatek etc.

Edited by Espirite
Link to post
Share on other sites

Otóż nie. Ja mam generalnie stocka. Batka ma bardzo małe C (cos ok 10). Rof jest niezły. Ja osobiście nie widzę sensu zakładać tam mosfet tym bardziej ze styk Aresa jest po prostu mega wytrzymały (jest to po prostu mikro włącznik przemysłowy). Reakcja na spust jest wyśmienita. Sprężyna to M130. Łożyskowaną prowadnicę założyłem tylko dlatego ze chciałem delikatnie polepszyć kulturę pracy. Chociaż na stocku jest naprawdę dobra. Mi ta sprężyna dała ok 440-445 fpsów. Układ generalnie był dość szczelny z wyjąkiem dyszy- ta niestety nie trzymała szczelności tak jak powinna.

Co do zębatek- wyglądają na naprawdę pancerne.

A teraz cos o osiągach:

lufa jest naprawdę przyzwoita i daje niezłe skupienie. Gumka hop- up- u mnie poszła do wymiany, założylem gumkę TM i jest naprawdę niezle.

Generalnie ze skupienia i zasięgu jestem bardzo zadowolony :) Mysle ze jest to replika warta swojej ceny.

 

P.S.

Ja dokładnie posiadam wersje od Umarexa z oznaczeniami i pełną kolbą. Ale srodek jest Aresa. Puki co moja repli jest w częsciach (czekam na sprawę reklamacji) wiec jesli ktos chciałby fotki środka i poszczególnych elementów to moge podrzucić na maila.

 

Na większość sensownych pytan tez z chęcia odpowiem ;)

Link to post
Share on other sites

Rozumiem. Czyli generalnie odpuścić sobie montowanie MOSFET'u , a pokusić się zamiast tego o wymianę dyszy. :wink: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_145&products_id=5534&name=ARES_-_Shooter_-_Dysza_G36#!prettyPhoto ta może być czy to ta sama co w replice? Co do sprężyny to wiem że Guarder jest najlepszy ale nie jest dostępny wobec tego co sądzicie o MADBULL'u. Czy opłaca się wymieniać okablowanie na niskooporowe w tej replice? Oczywiście cały czas czekam również na odpowiedź o wymiarach ( jak wyżej ).

Link to post
Share on other sites

Napisałem do specshopu takie o to zapytanie : "Witam, mam pytanie odnośnie repliki http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=5353&name=ARES_-_G36_-_AR-004 z waszego sklepu. Chodzi mianowicie o to jakie są maksymalne wymiary baterii której mógłbym użyć w replice? Czy bateria o wymiarach 118 x 34 x 22 mm weszłaby do chwytu przedniego?"

O to odpowiedź sklepu: "Bateria o wskazanych wymiarach wejdzie do tej repliki.

Replika pomieści wszystkie typy baterii na małych ogniwach. Czyli ogniwach o pojemności od 1100 mHa do 1600.

Jest też jeden typ baterii o pojemności 3300(lecz niestety nie dostępny) Bateria AEG - 9,6V 3300mAh - G36 - G&P"

Tak więc odpowiedź na moje pytanie odnośnie rozmiarów baterii została uzyskana. Pytania o dyszę i inne elementy w innym dziale, gdyż ten do tego nie służy. Temat do zamknięcia. :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

qweas74 nie wiem jakie masz fundusze ale ja bym co najmniej zrobił tak.

Tłok SHS 14 metal zęby

Sp 130 guardera

Lipo Turnigy nano-tech 1800mah 3S 25~50C 115x35x21mm

Zmiana dyszy na taką.

Gumka Systemy.

Sprawdzic podkładkowanie ewentualnie zrobić na nowo.

Wywalasz bezpiecznik.

Teflonik

Wtyczki typ T lub taka jak na lipo XT60

 

A reszta bez zmian.I masz sprzęt jak marzenie z rofem około 18 rps i ~450 fps

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...