Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty na 3 tygodniowy obóz wędrowny.


Recommended Posts

Witam.

 

Mam, a raczej mój brat ma, pytanie.

Jakie buty najlepsze są na tego typu eskapadę :?:

 

To są jednak 3 tygodnia chodzenia i wypadałoby mieć na "nóżkach" coś, co nie rozwali się po 3 dniach a noga nie będzie wyglądała, jak wieprzowina z supermarketu.

 

Z tego, co znalazłem na forum za dużo nie wynika, a z tego, co wyszukałem przez Google wywnioskowałem, że podeszwa Vibram w butach to podstawa.

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Zawsze i wszędzie polecać będę Salomony z membraną goretexową, podeszwa Constagrip (albo jakoś tak - patent Salomona, chyba lepsza od Vibramu).

Niezawodne i "niezniszczalne" - wystarczy w miarę regularni impregnować, od czasu do czasu przeczyścić wierzch - jeśli się upieprzą w błocie itp.

Wersję "standardową", chyba najbardziej klasyczną noszę w najróżniejszych warunkach od 7 lat - żadnych oznak starości czy zniszczenia, oprócz wyblakłego od słońca koloru zamszu/nubuku.

Link to post
Share on other sites

Jesli na 3 tygodnie to tylko Bates Infantry

 

http://www.batesfootwear.com/Catalog/buyde...vType=undefined

 

 

Masz gore, masz vibram. Bardzo wytrzymale, skora bardzo dobrej jakosci.

 

Cena bardzo atrakcyjna ze wzgledu na kurs dolara = 100$ okolo.

 

Daruj sobie salomony z contagripem. Zwlaszcza jesli masz chodzic po kamieniach.

 

 

Osobiscie polecam jeszcze RedHead Osage

Kupilem je rok tego w USA. Sprawuja sie bardzo dobrze. Posiadaja gore i vibram. Chodzilem i latem i zimą. Nie zauważyłem zadnych wiekszym mankamentow. (skora w chwili obecnej zmienila lekko kolor - efekt impregnowania).

Chetnym podesle fotki na maila. Nie mam gdzie ich umiescic.

http://www.basspro.com/servlet/catalog.Tex...arTarget=browse - tutaj link.

 

 

Ewentualnie Hermany w wersji 3/4 lub pelne. Opis na wmasg.

Link to post
Share on other sites

Frugo - czy mógłbyś uzasadnić swoje negatywne zdanie o Salomonach? Masz jakieś ewidentne przykłady, że nie spełniły swojego zadania w warunkach "chodzenia po kamieniach" lub w innych przypadkach, które dyskfalifikują je jako buty dobre na 3-tygodniowy obóz wędrowny? O ile mi wiadomo są to buty treckingowe - czyli przenaczone do chodzenia po zróżnicowanym terenie :>

Na dzień dzisiejszy (właśnie odnośnie kursu dolara) ceny Salomonów jak i Bates Infantry są porównywalne. Róznica tkwi w przeznaczeniu butów. Pytanie było o buty do wędrówek pieszych

Kwestia indywidualnego gustu jak zwykle pozostaje dyskusyjną.

Link to post
Share on other sites

Mialem dwie pary salomonow - jedne z klapa na suwak nie pamietam nazwy modelu jesli wogole mialy, drugie mialem tez treckingowe. Obie pary sie rozwalily mniej wiecej po roku. W obu pekla wspaniala contagripowa podeszwa. Nie wiem moze byly wadliwe. Ale dwie pary dwa rozne modele??

 

Uwazam ze Batesy sa bardziej praktyczniejsze. zwlaszcza ze sie strzelamy wiec co tydzien sie przydadza. Sa cooltowe i mozna w nich spokojnie po miescie pomykac.

 

Rzecz gustu. Ja bym wzial Batesy albo cos w stuly Red headow. Ewentualnie jakis model Altamy. Jesli na lato to wiadomo pustynne z cordura.

 

Garmondy sa extra, zwlaszcza te z jednego kawalka skory. :-) Malina.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za odzew :)

 

Czy moglibyście podawać jednak jaki model buta używaliści/używacie? Bo sama nazwa Salomon nic nie daje.

 

Batesy wyglądaja kusząca, zresztą te ReadHeady, które ma Frugo też.

 

Mozna je gdzies wysylkowo w Polsce dostac? Albo w jakims sklepe w woj. Dolnośląskim?

 

Brat Ulfgara :)

 

PS. Budzet przewiduje na butki max. 400zl.

Link to post
Share on other sites

teraz te modele Salomona takie wszystkie "fi-fa-rafa" ;) http://www.salomonoutdoor.com/sg/gender.as...m=0&ori=2&pro=0

7 lat temu były prostsze - możliwe, że kwestia długowieczności nie leży jednak po stronie firmy, a użytkownika. Znam ludzi, którzy potrafią w pół roku zjechać New Rocki na amen :>

Nie wiem jak wyglądają ceny sklepowe, ale na allegro ceny nowych Salomonów treckingowych to ok. 260zł

http://idg.allegro.pl/search.php?string=sa...=1469&country=1

Link to post
Share on other sites

O widzę, że ktoś wspomniał butki firmy Aku (który notabene rozpętał niewypowiedziane zło z którym samurai Jack walke toczyc musi). Mam ci ja skórzane takie, model Amazon, od lat kilku, a zakupiłem je szykując się na parodniową "rzeźnię". Do dziś po wprowadzeniu modyfikacji w postaci wkładek z karimaty, służą mi dzielnie i polecam.

 

Dodam, że ja przy zakupie butków trekingowych zwracałem uwagę na ciężar butów, im lżejsze tym lepsze. Z kolei wiedząc o tym, że przyjdzie mi w nich także biegać, wybierałem te, których podeszwa była elastyczna, tzn. nie aż tak sztywna jak w stricte wysokogórskich butach, przygotowanych na raki automaty.

 

Wspomniałe ktoś również o Salomonach i tu również mam pewne doświadczenia. Jedną parę miałem, a drugą mam. Obie to typ przed kostkę, ale tzw. hikingowe (cokolwiek to znaczy wedle wymsyłów marketingowców). Pierwsze z nich były super wygodne (z tyłu napis x-hiking), teraz psa na rybku ich nastepcy. Drugie zaś to model "Exentric 2", opisany w http://ngt.pl/?p=test&nr=87 i to jest dla mnie porażka. Podeszwa twarda jak diabli, jak chodze stukam jakbym albo ciężkie górskie buty miał albo szpilki... Po paru godzinach poczucie ciasnoty stopy przeogromne. Co ciekawe nosze je od 2-3 lat bo... chodzić przez kilka godzin się da, a ni cholery nie chcą się zedrzeć. Wytrzymałe są. Generalnie jednak Salomon robi porządne butki, jeno ten model mi nie przypasował.

 

Poza tymi markami, które były juz wymieniane warto wspomniec o Scarpie, np. model Lite Trek to już niemal legenda.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Odnowie temat, gdyz mam pytanie...

 

Gdzie w Polsce (sklep zwykly/internetowy) mozna kupic obuwie firmy Bates? (min. wspomniane Infantry Combat Boot). Jedyny sklep, w ktorym widzialem ich buty to military.pl z Combat ICWB. Nic wiecej tam nie maja.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...