Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WAT-> Jaka przyszlosc?


Recommended Posts

Witam,

 

Na poczatek chcialbym przeprosic jezeli taki temat byl juz poruszany na forum, jednakze przy wpisywaniu w wyszukiwarke WAT i hasel powiazanych wyniki nie pokazaly mi zadnego podobnego tematu.

Otoz jestem bardzo zainteresowany bronia palna, dlatego tez wiaze swoja przyszlosc z konstrukcja tych urzadzen. Z tego co sie orientuje WAT im. Jaroslawa Dabrowskiego w Warszawie znajduje sie zespoł naukowo-badawczo-dydaktyczny: "Konstrukcja i eksploatacja broni strzeleckiej." Pytanie brzmi:

 

Czy po ukonczeniu studiow w wyzej wymienionej uczelni w wydziale mechatronicznym, w "Zespole Badawczym Konstrukcji Specjalnych i Balistyki", w zespole n-b-d wyżej wymienionym mam jakies realne szanse na dobra prace/zajecie w Polsce/Europie?? Jezeli komus moje pytanie wyda sie glupie, no to sorry-> Jestem mniej ogarniety, nie madruj sie tylko podziel sie wiedza :) :biggrin: :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

No to horyzonty, co do wyboru pracy, są znacznie szersze.

Jakie to będą propozycje - zależy (jakby to nie zabrzmiało) wyłącznie od Ciebie, ale to i tak lepiej, niż w przypadku wojska, bo tam na ogół decydują za Ciebie jaką będziesz miał pracę. Na przykład - konstruktor bezkolbowca BOŻ-1 pracuje na WAT na tym wydziale. Ale trafił tam dopiero, jak zdjął mundur i przeszedł na emeryturę. Wcześniej jego praca miała więcej z magazyniera i instruktora lub kontrolera, niż osoby zaangażowanej w proces powstawania broni...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Hej. Piszę miesiąc po ostatnim poście, ale dopiero teraz zauważyłem temat. Studiuję na Wat, właśnie na mechatronice, cywilnie. Poszedłem tam z takim samym zamiarem jak Ty, niestety nie wyszło. Do trzeciego semestru włącznie wszystkie grupy na roku /mechatronika/ realizują jednakowy (albo bardzo zbliżony program, lotnictwo ma chyba jeden inny przedmiot a wojskowi mają szereg przedmiotów ze swojego rzemiosła). Wykłady odbywają się wspólnie dla wojskowych i dla cywilnych, ćwiczenia każda grupa ma oddzielnie. Do trzeciego semestru są 4 rodzaje grup studenckich: wojskowe mechatronika, wojskowe lotnictwo, cywilna mechatronika i cywilne lotnictwo. Po trzecim semestrze, będąc w cywilnej grupie mechatronicznej musiałem wybrać specjalność na jakiej chciałbym kontynuować studia. Do wyboru było ich pięć. Trzeba było wskazać trzy które mnie interesowały. Jako pierwszą (1) wybrałem konstrukcje strzeleckie. Takich osób jak ja, z ok 50 osób na cywilnych grupach mechatronicznych było razem 12. Specjalność nie została otwarta, powstały dwie grupy, ok 25-osobowe o specjalnościach techniki komputerowe w mechatronice i automatyka i robotyka. Te 12 osób, w tym ja, zostały porozdzielane do grup wg wyborów specjalności na kolejnych miejscach (2, 3). Po pismach i prośbach do dziekana dostaliśmy odpowiedź że grupa by powstała gdyby było chętnych 15 osób, wtedy uczelnia dostała by na nas pieniądze. Niestety, nie udało nam się nikogo więcej przekonać. Ostatecznie specjalność nie powstała. Rok później specjalności konstrukcje strzeleckie (ona się teraz chyba jakoś inaczej trochę nazywa) też nie została otworzona, powstała znów automatyka i techniki komputerowe. Wojskowi też chyba w tych latach nie realizowali tej specjalności. Musisz mieć to na uwadze, polecam wypytać się jak najwięcej w biurze przepustek i rekrutacji (wejście do sztabu od strony bramy na Kaliskiego).

 

Jest jednak szansa na zapoznanie się z konstrukcjami strzeleckimi. Na konsultacjach u niektórzy wykładowcy prowadzili nam takie małe kółko naukowe - gdzie poznaliśmy zasady działania mechanizmów broni, mogliśmy je rozebrać i obejrzeć. Na wydziale jest też koło naukowe przy instytucie techniki uzbrojenia które zajmuje się zagadnieniami szerokiego zakresu, nie tylko bronią palną. Niestety nie jestem żadnym wybitnym studentem, nie starczyło mi chęci na samodzielne studiowanie zagadnień teoretycznych konstrukcji broni palnej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...