Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HellMaker666

Użytkownik
 • Content Count

  1,293
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by HellMaker666

 1. U nas są dość jasne przepisy i USA bym nie podawał jako przykładu, bo tam żołnierz po części musi sam kupować elementy umundurowania. Ja raczej brałbym przykład z Kanady ;) Uprzedzając, wyłącznym właścicielem licencji (dość szerokiej) jest na obecną chwilę firma Maskpol i to ona rozporządza wzorem jak i jego wersjami. Ja od długiego czasu przy tym nie pracuję. I, tu już moja prywatna opinia, skoro kamuflaż nie został zmieniony to jest szansa na jego zmianę (a pewne ruchy w tym temacie są, niekoniecznie bezpośrednio związane ze zmianą wuzety ale ułatwiające ten proces) i żadna firma mając
 2. A to od dawna ludzie siedzący blisko z WR SM wiedzieli, że chłopacy są napaleni na LE ;) Problem był ze stretchem wtedy dlatego wzięli czarne.
 3. No i jedno foto z ciorania, gdzieś w Polsce. Tak, buff też w Mapie.
 4. Na telefonie pokazuje mi ciąg znaków a na PC normalnie zdjęcie. Może jeśli dodam bezpośrednio jako plik to będzie ok.
 5. Czekać nie czekać, ale to prywatnie posiadany komplet i więcej nie będzie ;)
 6. Maskpol ciągle jest z MAPA związany, bo jest właścicielem licencji na wyłączność.
 7. Well, jedyny egzemplarz munduru spoza Maskpolu ;)
 8. Well, trochę szperania za udostępnionym pewnym osobom fragmentem i udało mi się go znaleźć ;)
 9. Dla nakreślenia - od momentu sprzedaży licencji nie jestem zaangażowany w MAPA co nie znaczy, że nie mam uszu tu i ówdzie. OGólnie mówiąc - tak, temat został zaorany.
 10. Wróciłem po pewnej przerwie - MON ma na głowie inne problemy i zmiana kamuflażu, głównie z powodu irracjonalnej metodyki testów, zostanie odwołana bądź w najlepszym wypadku odłożona w czasie. Z punktu widzenia kadry zarządzającej, wypuszczenie MAPA na rynek cywilny byłoby największą głupotą dla nich, gdyż całkowicie zamknęliby sobie możliwość wejścia do MON. A nie ukrywajmy, rynek cywilny to jest pierdoła przy skali zamówień jakie może realizować MON.
 11. Przy MAPA pozostał tylko autor i właściciel praw a więc dr Dojlitko. Reszcie ekipy podziękowano ze strony MAskpolu (mimo wcześniejszych wstępnych rozmów). To co widzicie na profilu to są posty projektanta Dromadera. Co do świecenia MAPA w IR. Niech ta osoba nie pitoli głupot, bo brała udział w "testach", gdzie był wyłącznie prototyp nadrukowany na poliestrze techniką termodruku sublimacyjnego. Tak, to jest białe w noktowizji. Natomiast wersje odszyte w wz.2010 spełniają normy IR, bo zostały wydrukowane w Andropolu. I są filmiki z obserwacji tychże poprzez pvs14 ;) PS. Nic nie wejdzi
 12. Nie będą. Temat poruszay na grupach z bronią palną na FB. Najtańsze sensowne ochronniki na strzelnicę to howardy. Tego typu ofkors. Jak ktoś chce zatyczki to są 3M czy też Surefire.
 13. Dwa miesiące przestoju. I drobne zdjęcie.
 14. Na MArsa mają kilkadziesiąt sztuk GPNVG-18 już od dawna ;)
 15. O matko, UF PRO w Blacku. I'm in love
 16. Nie biega, przynajmniej nie w całości.
 17. Cinszko, oj cinszko. JWA ma ich na stanie troszkę i ciut ciut.
 18. Geneza? Przetarg dla JWA.
 19. Będzie materiał do kupna więc sobie można uszyć nawet i w stylu kubraczka wojsk JKM z okresu kolonialnego :icon_wink: Możliwość zakupu materiału jako firma: https://www.facebook...498552461207939
 20. Ja również nie widzę. Jednakże większość ma problem ze spełnieniem ustawowych wymagań do tego by takie pozwolenie dostać.
 21. Laminat Nyco i Cordury. Powstał wyłącznie do odszycia sampli marketingowych. Rozwiązanie wyłącznie do tych celów z racji braku Cordury w MAPA. Najnowsze info zawsze na FB będzie publikowane. Tu wrzuciłem z racji pewnego zastoju w wątku.
×
×
 • Create New...