Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka ładowarka dla drużyny?


Recommended Posts

Mamy tam parę osób, wszyscy mają baterie NIcostam, w przyszłości pewnie będą Licoś. Po pierwszej serii ładowań z zegarkiem w ręku wszyscy mieli dość i kupiliśmy batimexa BCH001. Na początku było spoko, potem dobrze radziła sobie tylko z rozładowywaniem 8-mio ogniwowych batek (7-mio rozładowywała w minutę, a potem ładowała w 15 minut i kończyła działanie). Po jakiś paru miesiącach znalazła się okazja na kolejną strzelankę, karabiny już oddały po parę strzałów i przestały działać więc podłączyłem wszystkie baterie po kolei do ładowania (bez rozładowywania). Wszystko było by ok, gdyby nie to że coś zaczęło strzelać w pokoju - ja myślałem że to myszy - a to plastik na rozgrzanych bateriach tak się kurczył ze strzelało. W sumie to mam jej dość. Czy jest jakaś inna alternatywa ~200zł poza B6 imax który jak czytam też sprawia różne problemy?

Link to post
Share on other sites

Niestety te ładowarki typu Batimexa mają tendencję do sypania się ( jak większość tanich chińskich wyrobów). Też jak Lesio polecę Turnigy Accucella, ale jeżeli będziecie ładowali batki teamowo można pomyślec o jakiejś lepszej ładowarce. Popatrzcie na ładowarki do pakietów LiPo w sklepach modelarskich (napewno będą tańsze niż w sklepach asg) a o ładowarkach poczytaj tutaj : http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/10302-ladowarki/

Link to post
Share on other sites

Złóżcie się po te pare złotych wiecej i kupcie Robbe ale od 500 złotych w górę trzeba liczyć. Niektóre mają nawet 4 wyjścia do ładowania. Ja mam C8 i mogę w zależności od typu ogniwa do 10 (litowych) albo i wiecej batek naładować bez żadnych problemów.

 

A i jeszcze jedno, Robbe maja system BID który pozwala na zapis wszystkich parametrów baterii na małym chipie lub na małym 'pendrivie' i wystarczy podłączyć batkę oraz chip włączyć start, a reszta robi sie sama. Dla teamu wg mnie idealne rozwiązanie, nie trzeba co chwile zmieniać parametrów ładowania.

Edited by buszmen82
Link to post
Share on other sites

Żeby nie zakładać nowego tematu to swoje pytanie zadam tutaj:

 

Czy z tych kabli które są dołączone do Imaxa B6 (nie chodzi mi o te "szczypce" ) mogę zrobić przejściówkę z dużej Tamyi-i na T-Connector ? Pytam się ponieważ te kable są chudsze więc nie wiem czy to będzie dobrze działać.... Chdzo mi o te kable które są z dużej Tamyi na np. tę czerwoną bądź czarną wtyczkę

Link to post
Share on other sites

A czemu by nie. Jednak sensowniej będzie kupić dwie wtyczki bananowe ( bo tak się nazywają te wtyki do ładowarki), kawałek dwużyłowego przewodu i Tconekta. Chwila roboty z lutownicą, koszty jakieś 5 złotych i masz i krokodylki całe ( a czasami się przydają) i przelotkę na Tkona lub Tamiję ( wedle uznania).

Przewody w kabelkach łądowarki są zwykłym przewodem miedzianym , więc jak będziesz robił staraj sie użyć przewodu takiej samej albo wększej średnicy żyły, A napewno nic się nie stanie (oczywiście o ile lutować potrafisz).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...