Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Niestandardowe umieszczenie przycisku


Recommended Posts

Witam wszystkich maniaków,

 

Od razu proszę o nie umieszczanie komentarzy "a po co to komu" lub "bez sensu", ponieważ mi jest potrzebne i już ;)

 

Otóż poszukuję pomysłu na włącznik/przycisk znajdujący się na rękawicy w sposób pozwalający naciśnięcie go tą samą dłonią w momencie jak w/w dłoń w rękawicy będzie wolna. Zależy mi na tym, aby nie dało się wcisnąć go przypadkiem, a jednocześnie nie wymagała wybijania sobie palca do wciśnięcia. Sztandarowy pomysł tego typu, czyli spust do sieci Spider-Mana się nie nadaje, bo można włączyć go przypadkiem podczas podpierania się/trzymania czegoś.

 

Dla przykładu, mój wstępny pomysł zakładał umieszczenie przycisku na zewnętrznej stronie kciuka (od strony paznokcia) i uruchamianie go palcem wskazującym, ale nie jest to super wygodne. Myślałem też o możliwości uzależnienia działania/nie działania przycisku od położenia dłoni, eliminując problem przypadkowego wciśnięcia podczas standardowych czynności. Jak najbardziej też wchodzi w grę rozwiązanie zakładające wciskanie kilku przycisków na raz w celu zamknięcia obwodu.

Edited by tongpu
Link to post
Share on other sites

Dwa jednocześnie. Opuszek i paznokieć na kciuku, ściskanym pomiędzy wskazującym i środkowym, na tzw. "figę". Przypadkowo uruchomi się tylko, gdy Ci coś palec przytrzaśnie, a wtedy i tak nie będziesz się martwił przyciskami.

 

Nice. Podoba mi się :) Ktoś jeszcze ma jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Nie przycisk, a styki (blaszki/odizolowany kabel/cokolwiek) np na małym palcu i kciuku - zetknięcie się tych dwóch palców jest raczej mało naturalne.

 

Niech zgadnę, PTT? ;)

 

Edit: Jeden ze styków na zewnętrznej stronie palca, żeby chwycenie czegoś metalowego nie powodowało załączenia obwodu.

Edited by Akkenoth
Link to post
Share on other sites

Wadą takiego rozwiązania może być, jak już Akkenoth napisał, fakt, że PTT może się załączyć przy np. wyciąganiu magazynka albo grzebaniu w ładownicy. Stąd pomysł z dwoma przyciskami - jeden nie zamyka obwodu, dopiero dwa, co minimalizuje szanse na niekontrolowane włączenie nadawania.

Całość (dwa przyciski i okablowanie) można by zintegrować z rękawiczką a w okolicy mankietu umieścić gniazdo do podłączenia okablowania już do łączności. Pytanie tylko, czy całość nie będzie zbyt sztywna i czy kable nie będą ograniczać ruchów.

Link to post
Share on other sites

Niezupełnie PTT ;) cierpliwości, jak zrobię to pokażę. Pomysł ze stykaniem blaszek jak na razie FTW, jedna na wskazującym, druga na zewnętrznej kciuka, dziękować Akkenoth. Próbowałem już kilka ułożeń microswitcha i każde było niewygodne i zawadzało, blaszki będą chyba najlepsze.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...