Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gumka HU ściąga się podczas strzelania


Recommended Posts

Witam! Mam nietypowy problem w mojej cymie. Przez ok. pół roku latałem z nią z lipo 7.4 i nie było żadnych problemów. Niedawno kupiłem sobie Lipo 11.1 20C. Na początku przez parę strzelanek nie było żadnych problemów. W pewnym momencie replika przestała strzelać(silnik działał kulki nie leciały) i wyglądało to jak by w środku zacięła się kulka. Po rozkręceniu zobaczyłem, że gumka HU została "zwinięta" przez hopup z lufy i to na zwiniętej gumce zablokowała się kulka. Wymieniłem gumkę na nową i dosłownie po paru magazynkach sytuacja się powtórzyła dwa razy.

 

Domyślam się, że przez za mocną baterię i ewentualne luzy między obudową/GB wszystko zaczęło się ruszać. Nie chcę rezygnować z mocniejszego lipo więc może macie jakiś pomysł co zrobić w mojej sytuacji?

 

Używam:

- cyma 0.50 (metalowy hop up)

- lufe precke 6.03 SCR

-kulki PJ

- gumka silikonowa guardera

Link to post
Share on other sites

Też stawiałem na kulki jednak testowałem z guarderami i dalej działo się to samo. Poza tym jest to technicznie nie możliwe aby nawet najgorsza kulka wyciągnęła gumkę z pomiędzy komory i lufy.

 

Poza tym pisałem z krakmanami i podobno testowali razem kulki i lufy jakie mają na stanie i im się nie zacinały. Wiem, że sprzedawca swoje chwali jednak mam zaufanie co do tego sklepu.

Link to post
Share on other sites

A nie czyściłeś może lufy wyciorem przy ustawionej hopce?

Ew. czy dobrze założyłeś dystanser, albo i w ogóle całą gumkę?

A co do precki czy nie precki, rozumiem jak by kulka zacinała się w lufie, ale tu raczej chodzi o komorę/gumkę/dystanser/początek lufy.

Edited by Śliwa
Link to post
Share on other sites

A nie czyściłeś może lufy wyciorem przy ustawionej hopce?

Ew. czy dobrze założyłeś dystanser, albo i w ogóle całą gumkę?

A co do precki czy nie precki, rozumiem jak by kulka zacinała się w lufie, ale tu raczej chodzi o komorę/gumkę/dystanser/początek lufy.

Za pierwszym razem też pomyślałem, że może coś zwaliłem ale ta sytuacja się powtórzyła trzy razy. Lufa jest wyczyszczona.

 

@Karol_alasz:

Możesz jaśniej?

 

@Logan:

Mam zamiar kupić lepszą gumkę jednak wolał bym się upewnić, że to ostatni taki wydatek.

Link to post
Share on other sites

@Karol_alasz:

Możesz jaśniej?

 

Ano mogę...Proszszę:

I żeby za daleko nie szukać to na "własnym podwórku" tez jest-wstarczyło szukajkę uruchomić ...WyMASGany poradnik

Tak jeszcze mi wpadło do głowy ,że Ci się lufa wewnętrzna rozlatała-nie wiem jak to u Ciebie ale w moim AEG-u komora hopsiup razem z lufą wewnętrzną była przykręcana do zewnętrznej śrubką a po wymiance na Elementa mam bez śrubki ale ze sprężynką która hopa z lufką dociąga do dżirboxa-to może tam cos nie halo...? :maniak_luzik:

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Tak sobie czytam i kminie.... co mogło mieć wpływ na to że zwinęło Ci gumę... Rozumiem że do środka lufy prawda?? Hmmm skąd u Ciebie gumka ma tyle luzu, żeby swobodnie zwinąć się z lufy w stronę jej wnętrza??? Możliwe, że teflon sprawę załatwi, spowoduje, że guma będzie mocno siedziała na swoim miejscu i się nie zsunie. Druga sprawa to jakość tej gumki... Osobiście nie zdarzyła mi się nigdy taka sytuacja, a trochę tego cholerstwa wymieniłem. A jest możliwość, że komora nie jest ustawiona osiowo z dyszą?? Coś- jakiś element musi mieć na gumę wpływ, żeby ją zsuwać. Czy nie masz za mocno wysuniętego kołnierza gumki?? Lipo nie ma tu za dużego wpływu, obstawiałbym sknocony montaż, lub lichej jakości gumę

Link to post
Share on other sites

U mnie i u mojego kumpla z ekipy (M16 z JG i G36 z JG) przezroczysta gumka Guardera była jakby nieco za luźna i pod wpływem strzelania delikatnie zjeżdżała z lufy, co było przyczyną jej podwijania się i blokowania kulek. W obu przypadkach pomogła wymiana na Systemę.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Wymienię gumkę na systemę i użyję tefloxu. Co do "lichego montażu" jak pisałem trzy razy już mi się tak stało, raz gumkę montował taiwangun, następnie kumpel "technik" naszej grupy a na końcu ja więc to raczej odpada.

 

@rodnath: gumkę zwija komora hop up z lufy przez co kulki się na niej blokują.

Link to post
Share on other sites

u jednej osoby u mnie w teamie działo się tak iż gumka HU wyłaziła prawie do połowy okna przez, które wchodzą kulki. Nie wiem jakim cudem ale komora hu przestała blokować lufę i ta przesuwała się do tyłu podczas strzelania. Jedna śrubka ustalająca m3 i mała dziurka w lufie załatwiły tymczasowo strawę. Komora HU pewnie i tak poleci do wymiany.

Link to post
Share on other sites

U mnie i u mojego kumpla z ekipy (M16 z JG i G36 z JG) przezroczysta gumka Guardera była jakby nieco za luźna i pod wpływem strzelania delikatnie zjeżdżała z lufy, co było przyczyną jej podwijania się i blokowania kulek. W obu przypadkach pomogła wymiana na Systemę.

W każdym z tych przypadków wystarczyłoby zrobienie teflonu przed włożeniem lufy z gumą do komory. A o ile taniej i łatwiej by było ;-).

Często, gęsto tak jest z Guarderem, bo to miękka guma strasznie, że jak jest założona z luzem na lufę to ja zwija/podwija/wywija/robi cuda. Niestety wtedy jedynym winnym jest serwisant-montażysta i do niego trzeba kierować pretensje ;-).

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Wymienię gumkę na systemę i użyję tefloxu.

 

Koniecznie tutaj napisz jak sie sprawy mają po zmianach...

Acha, ważna sprawa, są conajmniej 2 rozmiary teflonu na rynku- ultra cienki i troche grubszy (jeden na instalacje gazowe a drugi wodne)- trzeba oczywiście założyć ten cieniuteńki... :teeth:

 

Tak jeszcze przy okzaji,bo ruszająca się lufka i tak może byc problemem, sprawdz jak trzyma ten klips co łączy komorę HU z lufą ("półksiężniczny" zatrzask)... Ja póki nie usłyszę/wyczuję że zskakuje to nie odpuszczam-przeciez bez tego to lufa "pływa".

A tak poza konkursem to sam mam Systemę i TeflonFix :maniak_OK: (w Guarderze mi rowek w lufce ściął ten wypustek, przy lekkim przekręceniu przy wkładaniu, i było po zawodach...)_Guarder nie dość że miękki to jeszcze jakiś grubaśny i przy teflonowaniu nie bardzo w komorę chciał wliźć -ale to z kolei zależy też od rozmiarów komory...

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...