Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witajcie!

 

Z uwagi, że dostać ładownice do G36 w standardzie ,S95 w przystępnej (np. dla mnie) cenie jest dość trudno, chciałbym takowe sobie samemu przyrządzić dopuszczając się tzw. "kanibalizmu sprzętowego". Gdy już zgromadziłem odpowiednią ilość elementów pojawiło się pytanie... Oto ono:

 

Czy ktoś mógłby mi udostępnić zdjęcia ładownic, najlepiej zwymiarowane?

Potrzebuję znać wymiary wszystkich istotnych elementów, oraz wiedzieć, gdzie przyszyć zaczepy do pasa, czy troki zamknięcia ładownicy.

 

Błagam! Jak wydam kilkadziesiąt złotych na jedna ładownicę do G36, to żona mnie ubije!

Przesiadłem się z magów typu M4/M16 na G36. Bardzo, ale to bardzo podobały mi się ładownice do G3, które były cudownie tanie i świetnie mieściły magi do M4/M16 i chciałbym kontynuować tę przygodę przy nowej replice. Chciałbym sobie samemu uszyć ładownicę za wzór oryginału, ale google ze mną nie współpracuje i nie mogę znaleźć dokładnych wymiarów (żadnych nie mogę znaleźć). Zwymiarowanie magazynka mi nie wystarcza. W ostateczności, czego chciałbym uniknąć, kupię coś na allegro, w molle i na sznurku powieszę.

Link to post
Share on other sites

Z innego wątku pozwoliłem sobie przekleić:

Przypomne może rozmiary niektórych ładownic BW(kontraktowych):

 

-potrójna do MP2 (UZI)/MP5 , o wymiarach 21x14x3 cm);

-podwójna do G3, wymiary 14 x 8 x 7 cm;

-pojedyncza do G3, wymiary 14 x 8 x 3,5 cm ;

-pojedyncza do G36, wymiary 17 x 9 x 3,5 cm (używana także jako podwójna ładownica do MP5);

-podwójna do G36, wymiary 17 x 9 x 7 cm.

Wystarczyło poświęcić 15 sek

 

U mnie skończyło się na przerobieniu podwójnej ładownicy z g3 na pojedynczą na magazynki g36. W przyszłości pewnie kupie jakąś Mil-Tech i dokupienie zaczepu S95 bo na nic innego mnie nie stać.

Edited by Puchacz79
Link to post
Share on other sites

Najlepiej kupić kontraktowe ładownice do mp2 (20zł/sztuka) - forum głosi, iż wchodzi do nich 1 mag do g36.

 

Ja natomiast rozwiązałem to inaczej (i o wiele taniej) - dostosowałem podwójną ładownicę na magi g3 do dwóch magów g36.

Niemożliwe? A jednak...

 

Przeszyłem zapięcie trochę wyżej (równie dobrze można przedłużyć taśmę od zapięcia) i pozbyłem się wystających elementów z magów (wszystkich, nie tylko zaczepów!) . Oczywiście czuć, że nie jest to idealne, ale kupno ładownicy kosztowało mnie 5zł + trochę roboty z przyszyciem zaczepu i szlifowaniem magów.

 

Natomiast mag od g36 bez przeróbek wchodzi do podwójnej ładownicy G3, ale tylko jeden. Wygodne to to nie jest, ale w ostateczności jakoś ujdzie. Przy ucięciu samych zaczepów jest w miarę znośne.

 

Oczywiście to tylko opinia ASGeja o niezbyt wygórowanych wymaganiach :wink:

 

PS. Na życzenie mogę wysłać fotki.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

@Edwin jeśli szukasz tańszego rozwiązania i na pewno wygodnego do użytkowania magów w systemie s95 za niewielkie pieniądze, to kup pokrowiec na manierkę ~12 zł. Wchodzą tam spokojnie 2 magazynki od G36, nic nie trzeba piłować czy urywać, nawet jak się postarasz to wejdą trzy szczepione (tylko po co ;) ) Dwa takie pokrowce i spokojnie można działać na polu airsoftowym do czasu kiedy nie natrafimy na jakąś okazję ładownic do g36 za rozsądną cenę.

Link to post
Share on other sites

@Edwin jeśli szukasz tańszego rozwiązania i na pewno wygodnego do użytkowania magów w systemie s95 za niewielkie pieniądze, to kup pokrowiec na manierkę ~12 zł.

Pacz Pan, nie pomyślałem nawet o tym!

A pokrowiec na manierkę wala się gdzieś w szafie... Mam też w domu trochę "tworzywka sztucznego", to spróbuję je wkomponować i zrobić sztywniejszą ładownicę.

 

Dzięki wielkie za nie-nieprzydatną radę!

 

Pozdrawiam,

E.

Link to post
Share on other sites

Owszem Wolf! I wiedziałem, że pisząc o tym patencie narażę się na "gniew" ;) Jednak jak sam napisałem jest to tymczasowe rozwiązanie do czasu kiedy się nie złapie okazji na specjalną ładownicę pod ten typ magazynka. Jeśli koledze będzie zależeć na pełnej stylizacji potem może i rekonstrukcji to prędzej czy później nabędzie już tą właściwą ładownice.

Co więcej mogę powiedzieć, że opłaca się potem zainwestować w taką kontraktową, nawet nie chodzi o sam wygląd, ponieważ komfort użytkowania jest na pewno o niebo lepszy niż w przypadku "pomysłów dobromira" :-)

Edited by sir_chester
Link to post
Share on other sites

Stylizacja, ciężko to przyswoić... Albo jest Reko Bundeswehry albo freestyle w flecktarnie :wink: Zgadzam się z Wolfem. Takie patenty raczej na podforum reko nie pasują z prostego powodu, mianowicie takiego ze jest to podforum reko :cool: Ktoś sie albo bawi w rekonstrukcje albo sie w nią nie bawi. Bo próba zabawy w rekonstrukcje to freestyle a to rekonstrukcją nie jest :wink:

Link to post
Share on other sites

Owszem, że Wolf ma racje jak i Ty również, że do rekonstrukcji masz wyznaczone wszystko tak jak regulaminy wojskowe nakazują i tego się trzeba trzymać. Po prostu chciałem pomóc koledze, który napisał na początku, że nie chce wydawać tyle kasy na odpowiednią ładownice, a szuka tańszej możliwości, były wyżej proponowane ładownice od g3, również nie praktykowane przez prawdziwych żołnierzy z Reichu :wink:

Może i dział forum nie jest odpowiedni do wstawiania domowych rozwiązań i z tej racji może to razić po oczach, ale starałem się tylko pomóc, a nie zastanawiałem się czy ten temat jest w odpowiednim dziale. Jak widać sprawa takiego rozwiązania przypadła autorowi tematu do gustu, więc cel się sprawdził.

 

Co do rekonstrukcji, stylizacji i freestyle'u to uprzedzę, że pomimo iż czytam to podforum, ponieważ interesuję się armią naszych zachodnich sąsiadów, mogę znaleźć tutaj wiele przydatnych informacji z pierwszej ręki nie bójmy się słowa ekspertów w tej dziedzinie (Ronin, Wolf i jeszcze parę nicków się tutaj powinno pojawić). Również wszelkie pytania jeśli bym miał to bym zamieszczał na tym forum, ponieważ odpowiedzą mi ludzie co ten sprzęt posiadają lub chociaż go widzieli na żywo, a informacje z neta nie zawsze są wystarczające. Chociaż niekoniecznie. Sam rekonstruktorem się nie mogę nazwać, ponieważ o ile wiedzę zbieram w pierwszej kolejności bowiem łatwiej to sprzęt powoli jest dobierany i tutaj też nie bawię się w półśrodki tylko dążę do 100% odwzorowania, ale to mój prywatny fetysz i staram się nie mieszać tego do airsoftu. W czasie rozgrywek airsoftowych i innych mogę sobie pozwolić na freestyle (co innego jeśli mamy założenia, że nasza grupa trzyma się wzoru danej armii i jednostki, wtedy to już inna para bundeswerek :wink: ) ale w pewnych ramach, czyli nagle do flecktarna nie dobieram rzeczy w marpacie :wink: Po prostu niekiedy potrzeba jest matką wynalazków i patent opisany wcześniej był wywołany potrzebą chwili, kiedy zamówione ładownice nie dotarły na czas i musiałem zaimprowizować. :wink: Nie miałem również na celu wywołania jakiegoś większego zamieszania :icon_biggrin: mogłem co najwyżej mojego postać skierować do Edwina na PW i by było schludniej :wink:

 

Przepraszam za rozgadanie się :wink: ale lubię wyjaśniać temat do końca :icon_biggrin:

Jeśli jeszcze jakieś pytania lub chęć wymiany poglądów to zapraszam na PW, a moderatora za ewentualne przeczyszczenie tematu o zbędne posty.

Edited by sir_chester
Link to post
Share on other sites

I wiedziałem, że pisząc o tym patencie narażę się na "gniew" ;)

Ale ja tylko delikatnie zwróciłem uwagę i do nikogo nie mam pretensji :cool:

Przecież jedna z podstawowych zasad BW to "Improvisieren und Siegen"...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...