Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Scar vs Cm.048m


Recommended Posts

Siema, z góry chciałem napisać ze sporo czytałem na temat scara vfc i cm.048m. I dalej nie doszłem do wniosku którą replikę wybrać, ponieważ miałem już 3 aeg-i a teraz postanawiam kupić jedna z tych oto replik pod tuning i żeby opłacało się wkładać w to pieniądze (chodzi mi ogólnie o cm.048m ponieważ scar już jest to tuningu). A więdz tak mam do wyboru scara firmy vfc używaną z takim oto tuningiem:

 

Gumka HU Systemy +teflonfix a razem z bardzo szczelną komorą od VFC tworzy to ładną szczelność

 

-Prowadnica sprężyny na łożyskowaną SHS

 

-Sprężyna na M110 Prometheusa

 

-Tłok wzmocniony VFC

 

-Głowica cylindra na uszczelnioną tak by szczelność pomiędzy dyszą była bardzo dobra

 

-Głowica tłoka na aluminiową

 

-Okablowanie na niskooporowe

 

-Silnik neodymowy JG

 

-Bateria firofox LiPo 7.4 2300mah

 

I nową cyme:http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/cm-048m-cm.html

 

Oba mi się podobają za scara koleś chce 900zł.

 

Jeżeli ktoś ma cm.048m i robi coś pod względem tuningu to proszę o wypowiedz czy się opłaca itp . z góry dziękuje

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

doszłem

 

doszedłem.

 

Siema, z góry chciałem napisać ze sporo czytałem na temat scara vfc i cm.048m. I dalej nie doszłem do wniosku którą replikę wybrać, ponieważ miałem już 3 aeg-i a teraz postanawiam kupić jedna z tych oto replik pod tuning i żeby opłacało się wkładać w to pieniądze (chodzi mi ogólnie o cm.048m ponieważ scar już jest to tuningu). A więdz tak mam do wyboru scara firmy vfc używaną z takim oto tuningiem:

 

Gumka HU Systemy +teflonfix a razem z bardzo szczelną komorą od VFC tworzy to ładną szczelność

 

-Prowadnica sprężyny na łożyskowaną SHS

 

-Sprężyna na M110 Prometheusa

 

-Tłok wzmocniony VFC

 

-Głowica cylindra na uszczelnioną tak by szczelność pomiędzy dyszą była bardzo dobra

 

-Głowica tłoka na aluminiową

 

-Okablowanie na niskooporowe

 

-Silnik neodymowy JG

 

-Bateria firofox LiPo 7.4 2300mah

 

I nową cyme:http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/cm-048m-cm.html

 

Oba mi się podobają za scara koleś chce 900zł.

 

Jeżeli ktoś ma cm.048m i robi coś pod względem tuningu to proszę o wypowiedz czy się opłaca itp . z góry dziękuje

 

A "koleś" ma papiery na ten tuning?

 

Cymy bym nie kupił ze względu na wykonanie zewnętrzne.

Link to post
Share on other sites

To znaczy tak tego scara ma koleś z mojego miasta i on tuninguje wszystkim bronie ma tak jakby serwis. proszę o dalsze wypowiedzi.

 

Co do scara ma trochę porysowane body z użytku

 

 

Lesio:

 

Zawsze mogę kupić cm.048 na zdjęciach ma jakieś lepsze drewna ;) : http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/cm-048-cm.html

Edited by Schweppes
Link to post
Share on other sites

To znaczy tak tego scara ma koleś z mojego miasta i on tuninguje wszystkim bronie ma tak jakby serwis. proszę o dalsze wypowiedzi.

 

Co do scara ma trochę porysowane body z użytku

 

Wiesz, nie chcę być niemiły, ale wydajesz się być tak zielony, że wcisnąć by Ci można było SCARa Boyi mówiąc, że to Inokatsu 2012. Jak nie ma papierów na tuning/nie jest Twoim DOBRYM kumplem, to traktuj tuning, jakby go nie było.

 

Ale i tak wolałbym sto razy tego SCARa od Cymy.

 

 

Zawsze mogę kupić cm.048 na zdjęciach ma jakieś lepsze drewna ;) : http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/cm-048-cm.html

 

Akurat drewna to najmniejsza bolączka cym. Jeśli nie miałeś nigdy innego ak, to Ci się spodoba, jeśli miałeś boyi, bądź nie daj boże vfc/ghk/real sworda , to będziesz ze śmiechu zdychał. :P

Link to post
Share on other sites

W niższych cymkach faktycznie nie wygląda to dobrze, ale wg. mnie wykonanie zewnętrzne zarówno 48m, jak i "czystej" 48, jest już na takim poziomie, że nie jest raczej poważnym argumentem w dyskusji porównawczej z podrapanym scarem, nawet VFC. Poza tym istnieje też kwestia Twojego gustu.

 

Cymy mają za to całkiem wytrzymałe, wzmacniane zębatki, które powinny być pomocne przy tuningu, który planujesz. Pamiętaj jednak, że będzie on na tyle kosztowny w przypadku Cymy, że końcowym kosztem bardzo wyraźnie przekroczysz te 900 zł.

 

I tu widzę pewien problem ze scarem. Jak napisano wyżej, podejrzanie tani jest taki scar z tymi modyfikacjami, nawet jako używka. Dowiedz się więcej o tej replice, o poprzednim właścicielu, a nawet jaki był powód jej sprzedaży. Może się okazać, że unikniesz miny, której ktoś chce się pozbyć.

Edited by Lookit
Link to post
Share on other sites

Lesio: miałem jednego ak cymy 0.28

 

Nath: znam tego sprzedawce przychodzi na strzelanki z tym scarem

 

Lookit: to znaczy tuning planuje taki żeby nie przekraczał 450 fps w skarze juz jest ten tuning

 

Ogólnie chłopaki bym musiał jechać do tego kolesia i po-prostu od podstaw go zobaczyć na własne oczy.

 

Ale możecie się dalej wypowiadać co do scara i ak. Ogólnie bardzo podobają mi się tego typu ak z takimi drewnami. zawsze jakoś to wygląda ;)

Link to post
Share on other sites

To znaczy tak tego scara ma koleś z mojego miasta i on tuninguje wszystkim bronie ma tak jakby serwis. proszę o dalsze wypowiedzi.

 

Co do scara ma trochę porysowane body z użytku

 

 

Lesio:

 

Zawsze mogę kupić cm.048 na zdjęciach ma jakieś lepsze drewna ;) : http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/cm-048-cm.html

 

Ja na twoim miejscu nie kupowałbym używanego , ze względu że jesteś zielony . (wnioskuję po Twoich wypowiedziach )

 

Jak przeczytałem wypowiedź o "lepszych drewnach " , to o mało nie dostałem zawału .... Porównaj sobie zdjęcia drewien od ostrego akm-a , do tych "bambusowych" .

Link to post
Share on other sites

Mówiąc szczerze, to nie mam pojęcia co siedzi w nowych generacjach RK, ale jeżeli mają zębatki wzmacniane jak w wysokich Cymach, to mogą stać się rewelacyjnym elektrykiem poniżej 1000zł.

 

Kolego autorze, jeżeli Cyma 048 ma stockowo 400-420 fps, to jedynym tuningiem do 450 będzie preclufa, gumka i ew. dystanser dopasowany twardością do gumki, o ile będzie potrzebny. Koniec kosztów, a replika nowa i znana od podstaw. Ja przynajmniej tak właśnie bym zrobił, ew. przyjrzałbym się wykonaniu GB w RK, zgodnie z powyższym i wykonał podobny tuning.

Link to post
Share on other sites

Yea torture test cymy, istne łał!. Tak serio to ten test jest nic nie warty, nic nie mowi o "rzeczywistej" wytrzymałości tego karabinka, więc nagrzewanie się/jaranie/i inne czynności mające na celu zaślepienie racjonalnego myślenia są naprawdę nie wskazane.

Z tego co piszesz masz 900zł. Ja na twoim miejscu mając prawie 1000zł nie patrzyłbym na ak cymy. Za te pieniądze możesz z powodzeniem zakupić karabin z 1 klasy, nowy z 12 miesięczną gwarancją, w sklepie gdzie jest serwis a nie żart.

Wybór należy do ciebie.

Co do replik używanych to nie są polecane zielonym.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Mając 900zł mógł byś trochę dołożyć i kupić np. M4 z kwa http://www.asg.com.pl/LMT_Defender4_M4A1_ASGKWA,p,5568.php Kulka naprawdę fajnie leci tylko mój kolega miał problem z gumką w tej M'ce więc chyba tylko ją do wymiany.

 

Jeśli chcesz coś tuningowanego do 450fps to może skusił byś się na g36 od Cymy http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/cm0003-black-cm.html

i resztę kasy wpakował na upgrade. Cymka bardzo fajnie wykonana (sam posiadam) i według mnie przewyższa g36 od classic army. Kulkę w stocku niesie dalego a po włożeniu precki, gumki itp. będzie jeszcze lepiej.

 

Taka jest moja opinia

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

: Own nie chodzi mi o to żeby zaślepić rzeczywiste wady cm.048.. chodziło mi oto co myślicie o tym filmie .

Myślę to samo co o tym:

http://www.youtube.com/watch?v=jtgZYlN7cwU&list=UUpcskWaTZwy7ARPNyVJIeWQ&index=8&feature=plcp

i o tym:

Te testy nic nie mówią o tych replikach i ich wytrzymałości. Zaraz ktoś będzie się podniecał, że zakopał na miesiąc shotguna DE a potem wrzucił go do jeziora, wyłowił i strzela!. Naprawdę nie o to chodzi, może robi to łał, ale nic więcej.

 

Co do replik to na zbrojowni masz LMT Defender 4 Patrol Carbine w cenie do 900zł

klik

tu masz linka do całej rodziny KWA/ASG z zbrojowni.

 

Co do G36C cymy, to sam mam, dostałem jako prezent i tak zostało. Wykonanie na dobrym poziomie, nic nie razi itp. Osiągi bardzo dobre w stocku. Na początku do wymiany idzie Gumka+dystanser z względu na kiepską jakość.

Replika ma lekkie luzy w spasowaniu, ale ja się czepiam takich rzeczy więc dla innych może ich nie być.

Porównując do G36 z classic army które kiedyś miałem w rękach to mogę powiedzieć że CA było lepiej spasowane niż cyma.

Może akurat trafiłem na tak dobre CA lub na luźniejszą cyme.-Nie wiem.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

:Own. W pełni się z tobą zgodzę ponieważ nie pokazują takich sytuacji gdy replika może nam spaść w lesie itp . Pozdrawiam. Dzięki panowie za wszystkie wypowiedzi, jeśli można to bym prosił o nie zamykanie jeszcze tego tematu ze względu na to ze jeszcze chciałbym się kogoś poradzić jeżeli znajdę jakąś ciekawą replikę. Dziękuje

 

PS: jeżeli ktoś ma ciekawe propozycję to proszę o wypowiedzi ;) dziękuje

Edited by Schweppes
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...