Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Scar vs Cm.048m


Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Firma Dboys/kalash oznacza swoje modele serii AK-"RK" np:

RK-01 do RK-15?-Takie oznaczenia miał o ile pamiętam AIMS.

Są jeszcze dodatkowe symbole jak np RK-01W, RK-01WS, RK-10S.

W-oznacza wersję z drewnianym chwytem zamiast plastikowego.

WS-oznacza wersję z drewnianym chwytem oraz wykonanie całe ze stali prócz lufy zewnętrznej i jakiegoś duperelu.

S-Full steel są to replik tak jak WS wykonane głownie z stali.

Co do repliki z linka to jest gorsza od G36c cymy.

Jesteś zielony, szukaj tam gdzie jest dobry serwis np:capri, zbrojownia itp.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że dobrze, że cymka nie upadła im na ziemię z 30 centymetrów, bo wtedy musieliby robić "torture" test dla jakichś dziesięciu kawałków.

 

Chrzanicie Panie trzy po trzy, moja cm040 spadła niefortunnie z osiem razy większej wysokości na beton i dalej jest w jednym kawałku. Nie można jedynie ufać zaczepom na składanej kolbie. Torture test będzie mieć pod lipolkiem 11,1 V i mocniejszym springu, może wytrzyma.

Link to post
Share on other sites

Chrzanicie Panie trzy po trzy, moja cm040 spadła niefortunnie z osiem razy większej wysokości na beton i dalej jest w jednym kawałku. Nie można jedynie ufać zaczepom na składanej kolbie. Torture test będzie mieć pod lipolkiem 11,1 V i mocniejszym springu, może wytrzyma.

 

A moja spadła z 30-40 centymetrów (nie więcej) na panele podłogowe, parkiet, czy inną deskę. I straciłem suwadło, podstawę muszki połowicznie, szczerbinkę, blokadę podstawy szczerbiny i okucie dolne. :P

Link to post
Share on other sites

cm48

 

spring: 130

bateria: lipo 11,1v

silnik: standard

mosfet: brak

żyły: kable od odkurzacza

zębatki: JG od jakieś giety

 

wystrzelone ok 30k kulek i nic się nie stało...

 

Zaliczyła kilka upadków na twardsze podłoże typu beton itp. Kilka razy nie chcący uderzyłem lufą czy też kolbą o ściany (bardzo mocno) i nic się nie stało. Więc dochodzę do wniosku, że co niektórym trafił się słabszy stop śmiesznego ale zimnego ( i to jest ważne:) ) Znalu. Nie wiem jak wy ale ja wole cymke niż boyi ( a miałem 2) śmiesznie pracujący - gwiżdżący GB doprowadzał mnie do szalu:)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mój cm048m zaliczył pare mniejszych upadków i dwa potężne. Efekt- lekko uszkodzone suwadło zamka i złamane pokrętło hopa(nie potrzebnie chciałem je wyprostować). Moja się więc nadzwyczaj cymie udała. Może model specjalny? A może tak jak w kabarecie- "jak ktoś ma pecha to i w bananie pestke znajdzie"?

Link to post
Share on other sites

W sumie u mnie poza luzami drewienek i gb który się przesuwał w przód i w tył jak ruszałem chwytem pistoletowym oraz latająca muszka rpk nie miał żadnych większych usterek, jak myślicie uznają mi to i wymienią na "lepszy model"? Na kolbę podziałało przykręcenie mocniej kolby, na gb podziałała mini karta na punkty z tesco, a na muszkę podziałała folia.

Edited by siannko
Link to post
Share on other sites

Boyia miałem jednego ale z plastikami i jakoś aż tak bardzo jak lesio mówisz nie był spasowany, plastiki i kolba latała, lufa lekko gibała i muszka też. Cyma robi fajne gnaty ale niezbyt mają zrobioną kontrolę jakości, bo aksu którego mam przed sobą luzów żadnych nie ma. Swoją drogą czy ja coś powiedziałem że moja cymka jest pancerna? :wink: A jeszcze jedno pytanie, czy u siebie w cymach macie mocowanie kolby stalowe czy znalowe?

Edited by siannko
Link to post
Share on other sites

Lesio sam miałem cm.048m fakt ma dużo luzów mianowicie kolba,szczerbinka,muszka,rękojeść itd.Również miałem problem z tym ułamanym suwadłem w tej cymce to chyba nihil novi.W łapach miałem Rk Boyi kumpla Rk01W i nigdy nie zamieniłbym się z nim repliką ! Chwyt przedni Drewniany jest śliski zero wyprofilowania w nim nie było.Magazynek tak luźny,że często nie podawał kulek. Natomiast w cymce tego problemu nie było.

Edited by hokager
Link to post
Share on other sites

Boyia miałem jednego ale z plastikami i jakoś aż tak bardzo jak lesio mówisz nie był spasowany, plastiki i kolba latała, lufa lekko gibała i muszka też.

 

Boyi z plastikami to najstarsza, niedostępna generacja. I porównywanie go do Cymy 0.48 jest o tyle nie na miejscu, że kosztował on 300 zł i był znalowo/plastikowy. Z półki cenowej 0.28, którą bił na łeb.

 

Chwyt przedni Drewniany jest śliski zero wyprofilowania w nim nie było.

 

W Boyi jest śliski od farby/lakieru, w Cymce jest chropowaty od źle położonego lakieru. ;)

Link to post
Share on other sites

i tu się lesio mylisz, był wykonany z tych samych materiałów i w tych samych miejscach co cymka 048 co jednak nie zmienia faktu że był za jakieś 400 zł nowy.

 

No to Ty się mylisz, bo piszesz, że miałeś go w wersji z plastikami, a wersja z plastikami nie może mieć tych samych materiałów, co cyma 0.48, sam wiesz czemu. ;P Co nie zmienia faktu, że Cyma jest dla osób, które chcą małym kosztem 500 fps, a Boyi dla tych, którxy chcą full steela, oznaczenia itp.

Link to post
Share on other sites

Szczyt pancerności. Szkoda tylko, że najczęściej "cymowi obrońcy" nigdy żadnego RK w łapkach nie mieli. :) Ja na szczęście z dwóch obozów tyle przemieliłem, że mam swoje zdanie, i mając do wyboru Boyi/Cyma, nigdy cymy bym nie wziął. Tadam.

Szkoda, że akurat tutaj się mylisz, bo pare postów wcześniej była taka oto wypowiedź:

cm48spring: 130bateria: lipo 11,1vsilnik: standardmosfet: brakżyły: kable od odkurzaczazębatki: JG od jakieś gietywystrzelone ok 30k kulek i nic się nie stało...Zaliczyła kilka upadków na twardsze podłoże typu beton itp. Kilka razy nie chcący uderzyłem lufą czy też kolbą o ściany (bardzo mocno) i nic się nie stało. Więc dochodzę do wniosku, że co niektórym trafił się słabszy stop śmiesznego ale zimnego ( i to jest ważne:) ) Znalu. Nie wiem jak wy ale ja wole cymke niż boyi ( a miałem 2) śmiesznie pracujący - gwiżdżący GB doprowadzał mnie do szalu:)Pozdrawiam

Czasem ktoś może mieć inne zdanie niż Ty, czasem nawet poparte faktami, ale chyba nie lubisz lub nie potrafisz przyznać komuś (nawet częściowej) racji. To chyba nie jest trudniejsze niż jeżdzenie po zielonych.

Dodam również, że miałem okazję strzelać z rk boyi. Jest to bardzo dobra replika. Polecam ją z czystym sumieniem- jej użytkownik będzie z niej zadowolony. Ale nie lubię jak ktoś przejechał się na danym AEGu i przypisuje wady całej serii. Owszem część się będzie pojawiała w każdej replice, ale czasem komuś może trafić się solidny aeg, którego opinia była wcześniej "skopana" lub niejednoznaczna . Dlatego warto też posłuchać innych, a nie uparcie twierdzić, że ma się absolutną rację.

Edited by Gajdmen
Link to post
Share on other sites

Tak - tylko to jest jedna osoba, która tak twierdzi.

Dziwne, bo ja naliczyłem więcej takich opinii. No, ale mam okulary korekcyjne, może źle dobrane szkła, a i pewnie biorę lsd i widzę inne różne bzdety, które nie są zgodne z opinią wmasgowego betonu, który musi się wypowiedzieć w 3/4 tematów. A tak serio to Ty też chyba nie doczytałeś wątku od początku do końca.

Albo nie czytasz ze zrozumieniem. Albo nie chcesz zaakceptować niektórych opinii do których ludzie mają prawo. Pomijam oczywiście to, że Twój post (i mój też) nie wnosi nic konstruktywnego do dyskusji- oprócz jej ożywienia.

Link to post
Share on other sites

Ale nie lubię jak ktoś przejechał się na danym AEGu i przypisuje wady całej serii.

 

A podobno to ja nie umiem czytac ze zrozumieniem... Wiesz, problem polega na tym, że miałem (w sensie "miałem", nie "widziałem/macałem") więcej cym 0.40/0.45/0.48/0.50, niż większość zielonych czy półzielonych wszystkich replik w życiu, i to licząc z pompkami, pistolecikami sprężynowymi z kiosku i bronią, którą kupili w CSie przed rundą. I niestety, ale wszystkie miały te same problemy albo od nowości, albo po jednej-dwóch strzelankach. To jest wada wynikająca z bardzo słabego stopu, z zerowej kontroli jakości i ze złego skonstruowania (mowa o obsadach lufy i kolby).

 

I jak dla mnie - możecie kałachom Cymy budować nawet pomniki. Ja po prostu wiem, czego JA bym nigdy więcej za taką kasę nie kupił :) tylko nim fanboye Cymy zaczną mnie zżerać, niech się przyznają - ile mieli Cym, a ile mieli Boyi w wersji Full Steel :) chodzi o skalę porównawczą. Bo niestety, ale większość osób, która tu pisze, widziała albo TYLKO Cymę, albo Cymę i jednego pięcioletniego Boyi, który wypluł 100 tysięcy kulek, dodatkowo jest z pierwszej znalowo-plastikowej serii, ale czują się znawcami rynku tanich kałaszków. :)

 

Było powiedziane sto razy - chce tani tuning do 500 fpsów i dużą niezadowność GB - Cyma.

Chce świetnego odwzorowania, spasowania, oznaczeń itp, innymi słowy - zależy mu na wyglądzie repliki - Boyi.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...