Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Atrapa lufy gazowej i zatrzask magazynka są stalowe, "stanowisko badawcze" mam cały czas pod ręką. Kolanko i spust jest faktycznie ze znalu, nie sprawdziłem uprzednio (mea culpa), a jeżeli chodzi o okucia, to tylko to przy obsadzie lufy zewnętrznej jest ze stopów metali lekkich, reszta stalowa. O muszce i szczerbince pisałem wcześniej.

 

Nie są to żadne elementy, które konstrukcyjnie przenoszą jakiś stan naprężeń (no poza tą przeklętą kolbą! Luz nie przekracza połowy milimetra, ale strasznie wkurza), wystarczy nie naparzać we wszystko, co spotkasz na drodze. Z drugiej strony moje wiosło zaliczyło upadek i kilka framug, czy murów w budynkach bez uszczerbku. Może jeszcze znalowe elementy nie zdążyły ulec starzeniu, zobaczymy.

 

 

Edit

Nicknitro wspominał o znalowym body, gwoli ścisłości, co sprowokowało mnie do złapania za magnes.

Edited by Lookit
Link to post
Share on other sites

Atrapa lufy gazowej i zatrzask magazynka są stalowe, "stanowisko badawcze" mam cały czas pod ręką. Kolanko i spust jest faktycznie ze znalu, nie sprawdziłem uprzednio (mea culpa), a jeżeli chodzi o okucia, to tylko to przy obsadzie lufy zewnętrznej jest ze stopów metali lekkich, reszta stalowa. O muszce i szczerbince pisałem wcześniej.

 

Nie są to żadne elementy, które konstrukcyjnie przenoszą jakiś stan naprężeń (no poza tą przeklętą kolbą! Luz nie przekracza połowy milimetra, ale strasznie wkurza), wystarczy nie naparzać we wszystko, co spotkasz na drodze. Z drugiej strony moje wiosło zaliczyło upadek i kilka framug, czy murów w budynkach bez uszczerbku. Może jeszcze znalowe elementy nie zdążyły ulec starzeniu, zobaczymy.

 

 

Edit

Nicknitro wspominał o znalowym body, gwoli ścisłości, co sprowokowało mnie do złapania za magnes.

 

No to Cyma musiała pójść naprzód, bo mój egzemplarz miał ze znalu to, co napisałem. Co nie zmienia dalej faktu, że RK SW mają to stalowe. :P

Link to post
Share on other sites

Mają, za to cymy względem RK wzmacniane zębatki, o średnicy, która nie śniła się filozofom z bojca.

 

Pytanie pozostaje, drogi nam autorze posta, następujące. Czy wybierasz RK z wykonaniem zewnętrznym na wysokim poziomie i naprawdę znośnymi bebechami, czy Cymę o pancernym GB i naprawdę znośnym wyglądzie. Na obu replikach się nie zawiedziesz pod warunkiem, że będzie to RK w wersji SW, bądż cyma 048/048m. Teraz czas na samodzielny wybór.

Link to post
Share on other sites

To zaczyna przypominać dyskusję nad wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Lub odwrotnie.

Każda liszka swój ogonek chwali itp.

Moja Cymka ma się dobrze już od dawna. Niezależnie od tego czy okucie kolby ma stalowe czy znalowe.

Nie wiem Lesiu czym Ci Cyma zawiniła :bialaflaga:

Ważne że przelewy od bojca są na czas :hahaha:

Link to post
Share on other sites

To zaczyna przypominać dyskusję nad wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Lub odwrotnie.

Każda liszka swój ogonek chwali itp.

 

Problem w tym, że więcej miałem Cym, niż Boyi. :P

 

Nie wiem Lesiu czym Ci Cyma zawiniła :bialaflaga:

 

Tym, że każda, którą miałem, miała od nowości koszmarne luzy, koszmarne spasowanie, albo zaczynała je mieć po miesiącu leżakowania. Dodatkowo była krucha jak ciastolina playdom po wypiekaniu w piekarniku na 290 stopni. :P

 

Ważne że przelewy od bojca są na czas :hahaha:

 

I coraz bardziej sowite. :P Swoją drogą - Boyi ma wypuścić granatniki GP 30 i GP 25. Stalowe oczywiście.

Link to post
Share on other sites

Moja cm.048 (kupiona w tym roku) przeszła dziś, specjalnie do tego tematu, test magnesem, żeby potwierdzić informacje z tematu o tej replice i rzeczywiście podać prawidłowe informacje dla autora tematu. Magnes nie utrzymuje się jedynie się na :

-drewnach (tak, żeby nikt nie wpadł na pomysł dyskutować :P)

-podstawie szczerbinki

-oraz samej szczerbince

-na muszce też nie

-mocowaniu kolby-najsłabsza część wykonania mojego egzemplarza

-lufie zewnętrznej

 

Za to pięknie magnes sztabkowy otrzymuje się na całej reszcie ( w tym body, tłumik płomienia, klapa górna, kabłąk etc., nawet wycior jest ferromagnetykiem!). Więc jednak nie znal, co sugerowano powyżej. Kałachy cymy, o niższych numerach, są faktycznie wykonane z pewną dozą błędu i chińskiej niedbałości, ale zarówno 048 jak i 048m stoją już na odpowiednio wyższym poziomie wykonania. Innymi słowy, pancerny GB w cymie, idący w połączeniu ze stalowym body, oznacza bardzo dobry wybór na początek.

 

Gdyby nie ta przeklęta kolba, byłoby wyśmienicie. Nie mogę znaleźć metody, żeby się minimalnie nie chybotała i strasznie mnie to irytuje.

 

 

Podpuściłeś mnie, by sprawdzić moje CM.040, magnes nie przyczepia się w mojej cymce do:

- absowego łoża

- podstawy szczerbinki

- szczerbinki

- muszki

- mocowaniu kolby (tu moja CM wygrywa z twoją, mimo składanej kolby NIC się nie kolebie, aczkolwiek moja ma zwariowanego hopka, ale to już wybryk chińskiej natury)

- lufy zewnętrznej

- kolanka gazowego

 

Więc nie takie niższe cymy straszne jak je malują :)

Link to post
Share on other sites

 

 

I coraz bardziej sowite. :P Swoją drogą - Boyi ma wypuścić granatniki GP 30 i GP 25. Stalowe oczywiście.

 

 

Modele nazywają się Lesław-01 i Lesław-02 :P

 

Będziesz mógł pobierać tantiemy:)

 

Jak dla mnie temat oryginalny został wyczerpany, zostało tylko zamawiać wg. własnego uznania.

 

Nam pozostał już tylko offtop.

 

Edit

Niższe to poniżej 0,4*. A jak w 040 z elementami, które wymieniał powyżej Lesio?

To chybotanie jest irytujące, ponieważ przez większość czasu go nie ma. Po prostu od czasu do czasu jest kierunek ruchu, który poruszy kolbę podczas strzelania. Diabeł irytacji tkwi w szczegółach.

Edited by Lookit
Link to post
Share on other sites

RPK mówię zdecydowane nie! Paskudny jakiś taki. Jak KM to m60 z wojny wietnamskiej, z dwójnogiem blisko tłumika płomienia. Zresztą, może już na jesieni 2012, kto wie.

 

"Coś" podkładałem i niestety gó*no dało. Z tym da się biegać, niczym nie grozi. Po prostu doprowadza mnie do furii. :angry:

 

RK z GB Cymy to nie jest zły pomysł, kiedyś już zresztą na forum poruszony. Jest to jednak już lekki przerost formy nad treścią. Za pieniądze wydane na ten wynalazek można już kupić coś bardziej markowego.

Link to post
Share on other sites

Ja tam na wygląd mojej rpk'aśki nie narzekam, choć powiem szczerze jak widziałem po zdjęciach i po opiniach to się poważnie zastanowiłem czy nie przymknąć oka na bebechy i wziąć boyia, ale na szczęście mój problem rozwiązał się praktycznie sam, bo nie dość że boyi nie ma rpk to jeszcze nie było go w ogóle na sklepie. Ktoś może mi powiedzieć gdzie zakupić stalowe części które w cymie są metalowe?

 

Ps. nie wiem jak u was w cymkach ale ja mam u siebie w 2 modelach 2 inne mocowania lufy, jedna na "kostce" przy gb która jest przyczepiona do body jak w boyiach a druga przykręcona do lufy, (kostka-aksu; lufa-rpk). A zauważyłem jeszcze jeden problem, nie wiem jakim cudem ale gb w rpk ruszał się jakieś 2-3 mm w przód i w tył jak ruszałem chwytem pistoletowym, w aksu tego nie uświadczyłem, czego to może być wina?

Edited by siannko
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...