Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Budowanie szałasu


Recommended Posts

Witam!

Moja ekipa airsoftem zajmuje się w ok 10%. Staramy się działać na wzór lekkiej piechoty, jesteśmy z Olsztyna, ale przejdźmy do sedna sprawy. Ostatnio doszliśmy do wniosku, że przydałoby się zrobić własną "Kampę", czyli jakiś wielki szałas, jakieś pozycje obronne wokół. Tak jak pisałem, mieszkamy w mieście o nazwie Olsztyn, gdzie jest największy w europie las miejski i właśnie tam zamierzamy wybudować tenże "kompleks" i tu rodzi się pytanie, mianowicie, czy coś takiego jest legalne, a jeżeli nie jest, to jakie konsekwencje może ze sobą ponieść budowa, lub wybudowanie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli użyjecie gałęzi które leżą na ziemi to bez problemu możecie to robić, ale jakiekolwiek kopanie w lesie zrywanie mchu(który często jest pod ochroną) ścinanie drzew i krzaków może wam zwalić na głowę leśniczego lub kogoś w tym stylu. Jak by coś to mogę wam w miarę wytłumaczyć ja zbudować trwały szałas.

Link to post
Share on other sites

Jeśli użyjecie gałęzi które leżą na ziemi to bez problemu możecie to robić, ale jakiekolwiek kopanie w lesie zrywanie mchu(który często jest pod ochroną) ścinanie drzew i krzaków może wam zwalić na głowę leśniczego lub kogoś w tym stylu. Jak by coś to mogę wam w miarę wytłumaczyć ja zbudować trwały szałas.

 

Jezu ludzie nie przesadzajcie, juz widze te tabuny gajowych przeczesujących hektary lasu w poszukiwaniu paru survivalowców budujacych szałas i pozycje strzeleckie w głębi lasu. Problem w tym zeby nie wywalać czegos takiego zaraz przy drodze tylko głęboko w w lesie z dala od szlakow i siedzib ludzkich.

Link to post
Share on other sites

Sanders ja nie mówię o tym że jakiś leśniczy chodzi po lesie i szuka kogoś komu chce wlepić mandat tylko o tym że jeżeli uznał by to za zaśmiecanie lasu lub niszczenie go to raczej by się nie obyło bez płacenia.

djjanek22sp nie masz się czym martwic bo szałas z jakiś leżących patyków i drzew nie jest żadnym niszczeniem przyrody, w razie problemu trzeba zgrywać idiotę i mówić ze ty o niczym nie wiesz heehee

Link to post
Share on other sites

Ja porobiłem okopy i wykarczowałem pare drzew w puszczy kampinoskiej . Na tym terenie organizowaliśmy strzelanki i pewnego razu taka ************ Pani zadzwoniła po Policje w trakcie strzelanki , że ona tam grzyby zbierała . Policja przyjechała, zobaczyli broń , spisała mnie i koniec wszystko zostało tak jak jest .

Link to post
Share on other sites

Tylko pamiętaj, że Las Miejski to miejsce przeczesywane przez grzybiarzy, turystów itp. W związku z tym budowanie trwałego schronienia dla kilku osób nie jest zbyt rozsądne. Również z punktu widzenia survivalu lepiej udać się gdzieś dalej. Popatrz na grupy olsztyńskie, są organizowane spotkania "kulkowe" w lesie miejskim - jest ciekawe miejsce gdzie umocnienia itp już są.

Link to post
Share on other sites

Co do samej budowy szałasu to polecam kultowy poradnik survivalowy - Bear'a Gryllsa. I nie, nie ma tam przesadnych i hardkorowych rzeczy, jak to zwykle bywa w jego świetnych odcinkach ''Szkoły przetrwania''. Mnie ten poradnik bardzo wciągnął ^^. W moich okolicznych lasach istnieją już 4 szałasy wybudowane przeze mnie, tzn czy istnieją to raczej mocno powiedziane bo pewnie ktoś je rozdupcył.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Moja ekipa airsoftem zajmuje się w ok 10%.

 

W jakim sensie 10%? Ilość czasu jako posiadacie, jeden z dziesięciu? Macie 9 innych zainteresowań?

 

Tak jak pisałem, mieszkamy w mieście o nazwie Olsztyn, gdzie jest największy w europie las miejski i właśnie tam zamierzamy wybudować tenże "kompleks" i tu rodzi się pytanie, mianowicie, czy coś takiego jest legalne, a jeżeli nie jest, to jakie konsekwencje może ze sobą ponieść budowa, lub wybudowanie.

Właśnie dlatego należy się spodziewać kontaktów z Policją, bądź służbami leśnymi. Z takimi pomysłami lepiej jest wybrać się w bardziej odludne tereny, zmniejszając prawdopodobieństwo mandatu, czy chociażby samych kontaktów z ww. O ile pamiętam, to budowanie z tego, co znajdziesz w lesie nie podlega pod zaśmiecanie, byle tylko nie stwarzało zagrożenia dla przechodniów, czy zwierząt.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...