Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najlepiej odwzorowana replika pistoletu z kurkiem wewnętrznym


Recommended Posts

Witam.

 

Poszukuję repliki najlepiej odzwierciedlającej ostry odpowiednik. Nie chodzi mi o oznaczenia ponieważ te dla mnie nie są istotne. Aktualnie przymierzam się do zakupu klocka 17 ksc-kwa. Aczkolwiek nie jestem do końca pewny czy ta replika spełni moje wymagania. Prosiłbym o konkretne odpowiedzi dotyczące w/w tematu.

Link to post
Share on other sites

Glock za dużo manipulatorów nie ma, a już zwłaszcza 17 :P

Porównując konstrukcje systemu KSC oraz TM, KSC wygrywa pod względem podobieństwa detali, tzn w podobny sposób zbudowany jest zwalniacz magazynka, plastikowa płytka na końcu zamka tzw "slide cover plate" (w przypadku TM element ten jest częścią metalowego BlowBack Unitu), widziałem zdjęcie z najprawdopodobniej zamontowaną płytką od ostrego, lufa ma realistyczniejsze kształty, przyrządy celownicze i ich sposób montażu też wyglądają podobniej w KSC. W TM i klonach (choć nie wszystkich) masz bezpiecznik w płytce z numerem seryjnym, którego większość (o ile w ogóle) ostrych Glocków nie posiada (słyszałem, że ponoć są, ale zdjęć nie widziałem). W KSC nie ma czegoś takiego, w TM trzeba byłoby wymieniać płytkę, żeby zablokować tą funkcjonalność (zdjęcie). Z tego co czytałem, Glocki TM są minimalnie szersze od ostrych oraz od KSC, przez co mniej pasują to kabur z tworzywa (customowe zamki, przynajmniej niektóre są węższe od stockowych, tak jest u mnie). Glock od KSC posiada 4-ro ząbkową dźwignię rozkładania, a TM, podobnie jak ostry odpowiednik - 3 ząbkową. Kwestia tylko i wyłącznie wizualna.

 

Strzelać strzelają podobnie, obydwa systemy mają pełną drogę zamka, otwierają okna wylotowe łusek, lufa jest ruchoma, cofa się przy strzale i w minimalnym przynajmniej stopniu wylot lufy podosi się (nie jestem pewien czy nie mylę terminu, ale to chyba przekoszenie jest w broni palnej?). W obu systemach zamek zostaje w tylnim położeniu po wystrzeleniu ostatniej kulki. W żadnym z systemów nie rozłożysz repliki tak, jak ostrego odpowiednika - w ostrym robisz to na zrzuconym kurku, tutaj musi być napięty. Ale samo umiejscowienie i działanie dźwigni blokady jest jak w ostrym Glocku.

 

Glocki KWA ponoć często się psują, ale to już nie do mnie pytanie :D

Ogólnie z tego co mi się wydaje, dużo więcej tuningowych i ogólnie zamiennych części jest dostępnych do Glocków systemu TM. Na koniec tego króciutkiego posta dodam, że porównując Hop-Up konstrukcyjnie jest on lepszy w TM - w KWA Hop-Up rozregulowywał mi się po kilku strzałach (nie grzebany, prosto ze sklepu), w TM raczej nie było takiego efektu.

Póki co nic więcej sobie nie przypominam. :D

Link to post
Share on other sites

Kto powiedział że celuję w okolice cenowe, jak to nazwałeś "złomu od KWA"? I jakim prawem dyskutujesz o moim budżecie skoro nie podałem żadnej kwoty którą mogę przeznaczyć na replike? Pytam o odwzorowanie repliki względem oryginału [czego mogłeś nie zrozumieć], nie o kwotę jaką musiałbym przeznaczyć na dobrze odwzorowaną replikę. Poza tym czytałem na forum że podobno Glock TM nie wchodzi do kabury z ostrego odpowiednika. A Ty jak zwykle, nabijasz sobie posta w kółko polecając TM, dodając zdanie o p99 maruzena [nad którą się zastanawiałem, ale jednak to nie jest to czego szukam] i replikach tanaki [chociaż ja nie znalazłem jeszcze replik tanaki z kurkiem wewnętrznym]. Czytałem juz dosyć trochę Twoich postów i wygląda to tak jakbyś polował na moment by wcisnąć "TM" w odpowiedzi. A replikę Glocka KSC-KWA wybrałem ponieważ mi się podoba i nie muszę na starcie zmieniać zamka z plastiku na metal, i modyfikować kabury, bo dla mnie niepojęte jest wydawanie niemałych pieniędzy i topienie kolejnych tylko dlatego że replika ma logo TM.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jak ktos zastanawianie się zaczyna od dolnej półki cenowej to tudno się dziwić, że o budżet raczej do 500-600zł Cię podejrzewałem.

Wiesz, plastik plastikiem ale repliki TM mają ta przewagę nad replikami KSC (co ujawnia się ZWŁASZCZA w glockach), że dwuletnie nadal strzelają. I właśnie dlatego wciskam TM jak ktoś pyta o klamkę. Poza tym są zwyczajnie świetnie wykonane :D i dobrze strzelają.

 

Repliki tanaki z wewnętrznym kurkiem hmmm:

 

luger P08

glocki

M49

 

 

Dobrze wykonane są też Maruzeny

P99 wspomniany

UZI i Scorpion

 

Marushiny sa bardzo ładne ale różnie z działaniem

FN 5-7

glocki

Ruger

Nambu

 

Z Marujców to

glocki

FN 5-7

to nowe badziewie którego jeszcze nie macałem :D

 

Western Arms też ma ciekawe repliki w ofecie ale chyba niczego z kurkiem wewnętrznym

 

 

Ale oczywiście wolisz KSC to kup KSC, nikt nie broni.

Link to post
Share on other sites

Poza tym czytałem na forum że podobno Glock TM nie wchodzi do kabury z ostrego odpowiednika.

 

Polimerowej. Faktycznie, TM - STOCKOWY - nie wchodzi - tzn wejdzie, jeżeli trzymasz palec z tyłu zamka (chyba, nie pomyślałem żeby to sprawdzić, a nie chce mi się znowu zamieniać zamków). Zrobiłem mały test, kabura to chińska kopia Blackhawka CQC, najpierw zamek stockowy TM, następnie zamek metalowy Shooters Design, żerdź wraz ze sprężyną to 9ball, zdjęcia poniżej (najpierw jest zdjęcie przeładowanej repliki - mniejszy opór zamka):

 

 

zamek stockowy

20012012181.jpg

20012012182.jpg

 

zamek SD

20012012183.jpg

20012012185.jpg

 

Dla porównania, jak zamek SD jest normalnie umieszczony względem korpusu:

20012012186.jpg

 

Customowe zamki (przynajmniej SD) umożliwiają korzystanie z kabur polimerowych ;)

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

wrack, Ty się ciesz, że Dexterowi chce się powtarzać tyle razy, która replika będzie dobra.

Nie sądzę, żeby robił to dla nabijania postów, tylko szczerze doradza i zna to na wylot.

Dla mnie glocki KWA słabiej wypadają nawet z KJW, oczywiście bez przesady. (to jest moje zdanie).

Jakbyś bardziej zagłębił temat, to byś się śmiał, że porównywałeś glocka KWA z TM i uważasz, że KWA "wygrywa". Co jak co, ale repliki TM to japońska precyzja.

 

Co do zamka Guardera, specshop powiedział, że zamek trzeba lekko doszlifować. Muszę powiedzieć, ciężki wybór z tym wyborem zamka. :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...