Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HOP-UP działający w cały świat.


Recommended Posts

Witam.

Na ostatniej strzelance spotkało mnie coś dziwnego.

Mój karabinek strzelający pięknie,nagle zaczął ledwie wypluwac kulki tak, jakby hop up był maxymalnie podkręcony. Starczyło dokonać powtórnej regulacji i było wszystko w porządku. I tu najzabawniejsze. Karabinek rewelacyjnie strzelający w ustawieniach "A" hop-upa, wymaga nagle przeregulowania i powtórnego przystrzelania repliki. Ramię hopka wędruje w ustawienie załóżmy "B" - karabinek znów strzela poprawnie. Po wystrzeleniu mniej więcej 150 kulek historia się powtarza lecz w drugą stronę. Ustawienia trzeba zmienić z "B" na "A". I tak w koło Macieju.

Inną sprawą związaną z działaniem hopka jest "indeksacja" ruchu dźwigni dociskającej gumkę. Przez 90 % zakresu ruchu dźwigni nic się nie dzieje, po czym nagle, starczy wykonać minimalny ruch kółeczekiem regulacyjnym, aby zbyt mocno docisnąć gumkę. Przykładowo: hopek podkręca ledwie wyczuwalnie, po czym robiąc ledwie widoczny ruch kółeczka, hop podkręca kulkę tak mocno , że na 10 m kuleczka wylatuje poza kółko celownicze eotecha. Zwalniany tłok, wydaje przy tym dźwięk, jakby dysza była zapchana. Wie ktoś w czym rzez ?

 

Karabinek to Umarexowy HK-416, hopa to poliwęglan VFC, gumka nie pamiętam jaka. Strzelany jest na kulkach Guardera .25

Czyżby szykowała się zmiana komory ? Lub gumki na nową ( ma przebieg góra 4k kulek ) ?

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A jeszcze powiedz z czego dystanser robiony?? Komora raczej dobra i jej bym nie wymieniał. Istnieje możliwość samorozregulowania się komory (ustawień)??

 

Czy istnieje ... Cóż.

Żadnych luzów na zębach nie ma, osie też dobrze spasowane, pokrętło skręcone dość mocno - nie wiem gdzie jeszcze moge luzów szukać.

Gumka siedzi tam jakaś czarna o ile mnie pamięć nie myli.

Link to post
Share on other sites

komory VFC są w miarę precyzyjne ale mógł Ci się trafić egzemplarz z jakimś nadlewem na dzwigience od dystansera. Rozbierz, ograduj jeśli trzeba. Ustaw i zakładając ,że chcesz używać cały czas takich samych kulek - skręć śrubkę od pokrętła na maxa (zablokuj). Jeśli hop będzie dalej wariował, zmień gumkę.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...