Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SR 25 co kupić


Recommended Posts

Witam I mam pytanie do ogółu lub konkretnych użytkowników. Mam świra na punkcie Korpusu i już dawno postanowiłem ukierunkować swoją specjalizację na strzelca wyborowego. Posiadam w tym momencie replikę sprężynową M40A1, ale noszę się z zamiarem kupna SR25 i teraz moje pytanie - czy ktoś z Was miał styczność z tą bronią ? Jaką firmę wybrać i co zmienić w stocku, czy lepiej koli czy luneta ? Nadmienię, że ostatniego elektryka (MP5 Tokyo Marui) miałem jakieś 6 lat temu i nie bardzo się orientuję w tych bateriach ładowarkach i tak dalej. Za wszelkie sugestie rady i tak dalej dzięki z góry.

Link to post
Share on other sites

No to jako posiadacz SR-25 A&K się wypowiem.Ogólnie na wykonanie zewnętrze nie narzekam,choć brak oznaczeń broni ostrej lub cokolwiek oprócz nastaw selektora troszkę smuci.Ale wygląda nieźle,szyny są fajnie wykonane,materiał aluminium, podobnie jak korpus.W stocku mamy gb v.2 LONG więc potencjał tuningowy jest spory,w środku dość mocne bebechy .( ja wstawiłem m150 wymieniając jedynie tłok i mosfet,bo bez mosfetu to replika wariuje przy tej sprężynie,a zębatki wytrzymują spokojnie na semi,Logana wytrzymały na sp140 ok 30 tys i 10 tyś na sp150 i śmigają nadal). Do tego precka,gumka,komora oraz dobra optyka i mamy sprzęt strzelający skutecznie na ok 80m.Jak chcesz wiedzieć więcej o moim egzemplarzu jest dane w profilu.

Link to post
Share on other sites

To search w odpowiednim dziale :)

 

Od siebie dodam,że Ca jest trochę przestarzałe i przy tuningu sporo części będziesz musiał wymienić.Ja bym się za czymś innym rozejrzał.

 

 

Czy ty wiesz o czym piszesz? W tej chwili najlepsze zębatki do gb long to albo niedostępne G&P albo helikalne CA, tłok Ca dużo potrafi znieść, gb pancerny w porównaniu do A&K, łożyska kulkowe 7mm, tylko silnik niedomaga. Wykonanie zewnętrze duuużo lepsze niż chińczyka...

Właśnie skończyłem przerabiać koledze A&K pod spring m170 trzeba było wstawić:

-Gearbox CA (w stokowym urwało mocowania głowicy cylindra - standard, to już któraś replika która u mnie wylądowała z tym problemem)

-BU CA

-Zębatki helikalne CA (stokowe ogoliło na m150)

-Kostka stykowa CA

-Tłok aluminiowy ze talową szczęką (stokowy poszedł od razu, shs też nie wytrzymał za długo)

-A żeby singiel chodził odpowiednio trzeba było wstawić ASCU

 

Z A&K nadaje się tylko:

-prowadnica sprężyny

-silnik

 

Gdyby znajomy od razu mnie posłuchał i kupił CA wyszło by mu to:

a) taniej

b) mniej nerwów straconych

c)ładniejsze wykonanie zewnętrzne

 

Więc jeśli to ma służyć do strzelania wyborowego, to nie ma co iść w chinola, to po prostu drożej kosztuje.

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites

Witam I mam pytanie do ogółu lub konkretnych użytkowników. Mam świra na punkcie Korpusu i już dawno postanowiłem ukierunkować swoją specjalizację na strzelca wyborowego. Posiadam w tym momencie replikę sprężynową M40A1, ale noszę się z zamiarem kupna SR25 i teraz moje pytanie - czy ktoś z Was miał styczność z tą bronią ? Jaką firmę wybrać i co zmienić w stocku, czy lepiej koli czy luneta ? Nadmienię, że ostatniego elektryka (MP5 Tokyo Marui) miałem jakieś 6 lat temu i nie bardzo się orientuję w tych bateriach ładowarkach i tak dalej. Za wszelkie sugestie rady i tak dalej dzięki z góry.

Miałem ten http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=1437. Żeby nie zaśmiecać Forum, jeśli jesteś zainteresowany pogadaniem napisz do mnie na PW, a jeszcze lepiej na GG 12310149.

Pozdrawiam :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

@Trzmielor.Wiem o czym piszę,bo miałem kilka replik CA.Jeżeli Ca ma służyć jako snajperka,to i tak trzeba kupę części wymienić,więc po co stockowe zachwalasz,skoro i tak zostaną wymienione,bo nie uciągną?

Jedyne co zostanie to tylko szkielet,i parę drobnych części,oraz zębatki.

 

 

-Tłok-jest dobry,ale długo na mocnej sprężynie nie uciągnie.Najlepiej jakiegoś z metalowymi ząbkami kupić.

-Silnik na start jest do wymiany,bo jest lipny.

-Jeżeli to ma być snajperka,to łożyska kulkowe trzeba wywalić i wymienić na ślizgi,bo się zmielą.(już sobie wyobrażam jak na m170 będą te łożyska wyglądać)

-Dyszę też trzeba wymienić na uszczelnioną.

-prowadnicę na łożyskowaną.

-Głowicę cylindra na doszczelnioną jakąś

-Głowicę tłoka na jakąś pomową.

A najlepiej jakiś zestaw bore-up.

 

Czyli jeden pies czy kupi chińczyka,czy ca i tak koszty tuningu będą wysokie.

A ja nic nie wspomniałem,żeby kupił chińczyka,tylko,żeby się za czymś innym rozejrzał.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

@Trzmielor.Wiem o czym piszę,bo miałem kilka replik CA.Jeżeli Ca ma służyć jako snajperka,to i tak trzeba kupę części wymienić,więc po co stockowe zachwalasz,skoro i tak zostaną wymienione,bo nie uciągną?

Jedyne co zostanie to tylko szkielet,i parę drobnych części,oraz zębatki.

 

 

-Tłok-jest dobry,ale długo na mocnej sprężynie nie uciągnie.Najlepiej jakiegoś z metalowymi ząbkami kupić.

-Silnik na start jest do wymiany,bo jest lipny.

-Jeżeli to ma być snajperka,to łożyska kulkowe trzeba wywalić i wymienić na ślizgi,bo się zmielą.(już sobie wyobrażam jak na m170 będą te łożyska wyglądać)

-Dyszę też trzeba wymienić na uszczelnioną.

-prowadnicę na łożyskowaną.

-Głowicę cylindra na doszczelnioną jakąś

-Głowicę tłoka na jakąś pomową.

A najlepiej jakiś zestaw bore-up.

 

Czyli jeden pies czy kupi chińczyka,czy ca i tak koszty tuningu będą wysokie.

A ja nic nie wspomniałem,żeby kupił chińczyka,tylko,żeby się za czymś innym rozejrzał.

Bzdury kolego piszesz. Nawet nie wiesz o czym dyskutujesz. Ile miałeś replik SR-25? Czy wiesz, że są tylko właściwie trzy replik z gbv2 long? Ile replik skłądałęś powyżej na m170? Wiesz ile kosztuje dokupienie części do v2long, pomyślałeś nad tym? A wiesz, że właściwie są niedostępne? Zakup promocyjne po znajomości w HK w fabryce szkieletu ca to 350zł po korzystnym kursie dolara, a wiesz że jest niedostępny? Więc jak ma go wymienić, urodzić? A to już różnica w cenie PJ - CA. O cenie szkieletu G&P już nie wspomnę bo go i tak nie da się kupić, choć cena też zabija.

 

Piszesz o wymianie tłoka, a wiesz że właściwie ich na rynku nie ma? Tłok CA wytrzymał dużo dłużej niż SHS ze stalową szczęką, więc to czo piszesz jest oderwane od rzeczywistości. Jedyny lepszy to ten ale właściwie już niedostępny nigdzie. Łożyska kulkowe spokojnie pociągną, może CA nie robi najlepszych ale wystarczy wymienić pod zębatka tłokową. Niemniej markowe kulkowe 7mm luzikiem pociągną. Prowadnica jest łożyskowana w standardzie (przynajmniej w nowszych wersjach) niemniej przy m170 i tak może być jedno łożysko - wystarczy na głowicy tłoka). Zespół cylindra jest mega szczelny nic nie trzeba wymieniać, wszelkie inne dysze i głowice nie mają sensu, to tylko wyrzucanie pieniędzy. Poza tym nie wiem czy wiesz ale stokowa głowica CA jest pomowa. Z tego całego staku bzdur który napisałeś, jedyny sens ma to, że trza wstawić booe up, choć musu nie ma, wystarczy wstawić zestaw wyciszonych głowic (dowolnej marki poza elementem) i wszystko stabilnie i dobrze hula.

 

Kupując A&K trzeba wymienić każdy element gearboxa poza sprężynką i listwą dosyłacza, zębem przeciw powrotnym i jego sprężynką. Nawet stokowa płytka selektora, kostka stykowa i spust nie pasują! CA25 jest najlepszą replką SR25 poza G&P która jest po 1. nigdzie na świecie niedostępna po 2. kosztuje grubo ponad 2,5k zł w stoku a ma również wady względem CA (np brak mocnych tłoków - trzeba przerabiać ten po podałem w linku lub posobny).

Dlatego replika CA kosztująca ~1500zł wypada rewelacyjnie i już w stoku pociągnie m150 (ew.wystarczy wymiana silnika za 40zł) - i tak częsci stokowe są bardzo dobre. Więc ogarnij się człowieku zanim napiszesz bzdury!

Jedyne co Cię może usprawiedliwić to fakt, że repliki CA starszych serii w odniesieniu do standardowych v2 nie urywają (choć na wersje po 2010r jest bardzo konkurencyjna, bebechy ma lepsze od G&P). Dlatego niech Ci będzie, ale świat replik z v2 long to zupełnie inna bajka.

Wiec na koniec, nie nie kupuj przypadkiem PJ25 bo przy obecnym braku części markowch nie ma możliwości zrobienia z nich karabinów snajperskich!

 

PS. jak nie potrafisz sobie wyobrazić łożysk kulkowych 7mm na m170 to Ci mogę podesłać zdjęcia jak wyglądają moje po 3 latach na m150 i 3 na m170 i nawet auto im nie zaszkodziło.

Czyli jeden pies czy kupi chińczyka,czy ca i tak koszty tuningu będą wysokie.

A to jest kłamstwo, oszustwo i bzdura! Nie pisz jak nie wiesz! Koszty tuningu zawsze są wysokie, ale na dzień dzisiejszy nie ma możliwości tuningu PJ25 więc nie jeden pies!

 

A tak w ogóle repliczki SR'ki są bardzo przyjemne i jak masz fundusze i chęć posiadania karabinu snajperskiego to jak upolujesz replikę CA to kupuj! Naprawdę warto. Karabiny snajperskie oparte o system AEG są przyjemniejsze u urzytkowaniu niż springi, choć czterotakt to fajna rzecz...

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites

Dobra.Nie będę się kłócił bo masz rację.Wiedziałem,że do longa są ciężko dostępne części i już chociażby z tego powodu bym sr-ki nie brał,i dlatego pisałem,żeby się za czymś innym rozejrzał.

 

Fotki łożysk kulkowych po m170/m210

http://www.black-wolf.ru/makenotes/3-170210-vtulki-ili-podshipniki-kacheniya

 

A odnośnie tego czy chińczyk,czy ca.

 

Napisałem to,ponieważ miałem już do czynienia z trzema gb od Ca,i porównałem je do nowego v3 cymy.Cyma bije we wszystkim(oprócz tłoka,choć tez jest wytrzymały) bebechy Classica.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites
równie dobrze możesz tuningować dowolną emkę,

Nad czym także można się zastanowić, bo jest różnica w cenie "dowolnej emki" a solidnej SR25, którą można zainwestować w szkielet. Tą drogą ja poszedłem (chociaż nie kupiłem aluminiowego szkieletu). A co do SR25, to od CA jest właściwie jedynym rozsądnym rozwiązaniem, jak napisał Trzmielor. Miałem okazję oglądać 3 szkielety (w tym 2 od SR i jeden od M249!) produkcji A&K, które niestety nie podołały próbie dużych obciążeń.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

"No po prostu KU*** no NIE !", że tak napiszę w odniesieniu do ostatniego posta i wcześniejszych postów Trzmielora.

 

Ja jestem tym "kolegą" któremu Trzmiel robi snajpę z SRki i powiem, ze gdybym wiedział ile części już na wstępie będzie trzeba wymieniać, brał bym CA bez zastanowienia. Do tej pory są problemy z PJem. Ale mnie akurat skusiła niska cena, bo replikę stockową wyrwałem za 600 zł. Była to poniekąd pułapka, ale na moje i Trzmiela szczęście wszystko powoli się kończy, a karabin będzie grał i trąbił. Dodatkowo nie bolał mnie brak oznaczeń, które ma CA, bo malowałem SRkę (od początku to zakładałem).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...