Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
pablorambo

Projekt rekonstrukcyjny "Desert Storm"

Recommended Posts

Witam, wraz z moją grupą tworzę projekt rekonstrukcyjny związany z operacją Pustynna Burza. Od 2008r zajmowaliśmy się odtwarzaniem USMC w latach 1988-2000, jednak postanowiliśmy zmniejszyć zakres działań tylko do tej operacji. Celem projektu jest zgromadzenie pasjonatów, kolekcjonerów sprzętu, rekonstruktorów USMC i US Army zajmujących się tym zagadnieniem. W chwili obecnej w projekt zaangażowanych jest siedmiu rekonstruktorów USMC z Bielska - Białej (woj. śląskie). Interesujemy się tą tematyką od około 4 lat, czyli praktycznie od początku zabawy z rekonstrukcją, w przypadku większości z nas. Przez ten czas zgromadziliśmy wiedzę, sprzęt i materiały potrzebne do tego aby zajmować się tym okresem działań. Obecnie szukamy nowych chętnych osób lub grup chcących podziałać wspólnie na większą skalę. Przykładamy duży nacisk na posiadanie oryginalnego i kontraktowego wyposażenia oraz odpowiedniego umundurowania zgodnego z okresem Desert Shield/Storm.

 

Nasza współpraca w skrócie wyglądałaby na tej zasadzie:

 

Spotykamy się lub organizujemy konferencje w celu ustalenia działań w najbliższym czasie.

Omawiamy kwestie budowy i zagospodarowania dioram na najbliższych zlotach.

Działamy wspólnie podczas szkoleń, pokazów, zlotów itp.

 

Jak działamy??

 

- Spotkania odbywają się raz na miesiąc lub raz na dwa miesiące w dogodnej dla każdego lokalizacji.

- Regularnie bierzemy udział w widowiskach historycznych, zlotach militarnych itp. na terenie woj. śląskiego i nie tylko (minimum 4 razy na rok).

- W przypadku dołączenia/współpracy, spotkania z członkami z innego regionu odbywałyby się podczas zlotów militarnych.

- Podczas zlotów militarnych tworzymy widowiskowe dioramy aby zobrazować publiczności jak wyglądało życie codziennie żołnierzy.

- Organizujemy szkolenia teoretyczne i praktyczne dla członków grupy w terminach odpowiednich dla każdego z nas.

- Organizujemy wykłady i pokazy dla dzieci i młodzieży w szkołach (mamy na koncie kilka udanych przedsięwzięć tego typu).

- Organizujemy wystawy sprzętu który posiadamy w prywatnych kolekcjach.

 

Myślę, że napisałem już wszystko co ważne. Jeśli znalazł by się ktoś zainteresowany powyższym, zapraszam do rozmowy na PW, z pewnością dojdziemy do porozumienia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Małe pytanie do autora tematu: pierwszy raz się spotykam z marinsami w woodlandzie, czy to wariacja członków grupy, czy też taki wzór był używany w USMC?

 

Myślę, że skoro to projekt REKONSTRUKCYJNY, to chłopaki wiedzą, co robią. Ty bardziej, że podczas Desert Stormu raczej w 3 colorze czy marpacie biegać nie mogli. :P

 

A co do fotki - fajnie oszpejowani, bez przegięć, jak to teraz modne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie dlatego, że reko to się zapytałem :)

 

W ogóle to fail z mojej strony, bo doczytałem, że faktycznie ganiali w woodlandach :bialaflaga: Z tym, że na fotach rzadko się to spotyka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie dlatego, że reko to się zapytałem :)

 

W ogóle to fail z mojej strony, bo doczytałem, że faktycznie ganiali w woodlandach :bialaflaga: Z tym, że na fotach rzadko się to spotyka ;)

No fail jak z Wawy do NY.

Jak rozumiem foty na których USMC lata w latach 80-tych i 90-tych w BDU Woodland są sukcesywnie wycinane z internetu, książki i artykuły też ocenzurowano.

Film Wzgórze Złamanych serc (bardzo piękny film o milości tak btw ;p) to też nie o marines. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To co mamy na zdj w woodlandzie to kombinezony przeciwchemiczne stosowane w tamtych latach w USMC (nie mieli pustynnego camo) zdarzało sie też, że USMC używali kombinezonów przeciwchemicznych od wojsk brytyjskich. W Jarheadzie też można je spotkać chociaż to średnie źródło wiedzy ale mimo to daje dośc dobrą podstawę wiedzy do naszego okresu reko. Ze szpejem nie jest przesadzone, wszystko noszone w sposób taki jak w latach 1990-91. Co do zwykłych mundurów BDU woodland były one też popularne w zatoce perskiej jednak uzywały je przeważnie jednostki działające "z tyłu" lub np ekipy logistyczne, military police itp. Jeśli chcesz fotki w woodlandach z desert storm to na pw podaj mail a poślę ci coś bo mam tego ponad 1000 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadeszła wiosna, tak więc ruszamy w trasę!

Ludzie zaangażowani w projekt w najbliższym czasie uczestniczyć będą:

Festiwal Nauki na UŚ w Katowicach 12 kwietnia (w planie prezentacje sprzętu oraz rekonstrukcje historyczne z udziałem pojazdów takich jak M35 REO oraz HMMWV)

15 Kwietnia, Cieszyn-Boguszowice(woj. śląskie) - dzień otwarty "przy bunkrze", mały ale ciekawy piknik militarny na którym pokarzemy się prezentując wyposażenie z Desert Storm + niewielkie stanowisko rekonstrukcyjne.

3 Maja, Kęty(woj. małopolskie) - piknik militarny

25-27 Maja, Chrcynno(woj. mazowieckie) - 2 Międzynarodowe Spotkania Oldtimer Militaris na "Panzer Farm" (zaprezentujemy wyposażenie USMC z okresu Desert Storm, dioramę a także będziemy działać przy pojazdach zgodnych z naszym okresem)

1-3 Czerwiec, Bytom(woj. śląskie) - "Śląskie Manewry" (w planach: budowa dioram we współpracy z innymi grupami, wystawa sprzętu z okresu Desert Storm)

 

Na wszystkie te eventy zapraszam!

Może ktoś się wkręci w naszą zajawkę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od niedawna można nas też znaleźć na Facebooku ---> http://www.facebook.com/#!/TheJarheadsGRH

Strona dopiero się rozrasta o kolejne zdjęcia i materiały.

Zapraszam do lajkowania i odwiedzania, co jakiś czas będą pojawiały sie nowości!

 

Szukamy tez osób zainteresowanych współpracą (fotograf, kamerzysta, właściciel pojazdu pasującego do naszego okresu, sponsorzy) - w zamian za to oferujemy reklamę na naszym banerze oraz stronie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...