Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Świeżak z JG G36


Recommended Posts

Witam,

 

Przede wszystkim chciałbym się przedstawić i pozdrowić wszystkich użytkowników, jestem tutaj nowy.

 

Jestem Maciek, mam 22 lata i mieszkam w Bytomiu. Moja przygoda z airsoftem zaczęła się jeszcze w dzieciństwie - zawsze uwielbiałem pistolety na kulki. W wieku jakichś 16 lat kupiłem sobie pierwszą porządną sprężynówkę (pistolet), byłem nawet na kilku strzelankach. Potem zmieniłem środowisko (szkoła) i niestety nie miałem nikogo z kim mógłbym się strzelać, więc zainteresowanie trochę odłożyłem na bok. Teraz wracam do ASG z ogromnym zapałem, bo zawsze wszystko co strzela mnie kręciło, a w końcu mam trochę gotówki.

 

Zamówiłem sobie na Gunfire.pl replikę G36 JG (0938), okulary, drugiego maga, trochę kulek i gumkę Guardera czarną. Czekam na przesyłkę trzeci dzień... Póki co budżet mi się skończył, w najbliższym czasie kupię jeszcze tylko zawieszenie taktyczne i może hełm M.I.C.H. Mundur już mam (brytyjski woodland).

 

Mam w sumie dwa pytania związane z moimi początkami:

 

1. Czy do tego G36 można użyć zawieszenia jednopunktowego mimo, że broń waży 3,2kg? Nie wiem, czy ABS-owe ucho na body to wytrzyma, choć wygląda dość solidnie.

2. Czy ktoś może podsunąć pomysł jakie drobne modyfikacje mogłyby jeszcze trochę poprawić osiągi/trwałość repliki bez wydawania dużej ilości pieniędzy?

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Maciek

Link to post
Share on other sites

Cześć Maćku,

po pierwsze, lepszy byłby guarder przeźroczysty niż czarny ale jak już zamontowałeś czarnego to nie powinno być tragedii. Co do pierwszego pytania to nie powinno być problemu, po coś to ucho zrobili. Używam przy eMce bungee ACM i póki co pękł mi tylko jeden (ząb?) przy zawieszeniu, ale jak na razie się trzyma. Co do drugiego pytania to można by wsadzić precyzyjną lufę, ale czy faktycznie jest sens? Powinieneś być zadowolony z osiągów bez większych modyfikacji. Co do munduru to chyba chodzi Ci o brytyjski DPM (tak wiem, wchodzi on w skład "woodlandów", ale nie lubię tego określenia:)), dobry, tani wybór- także powinieneś być zadowolony.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No to się bardzo cieszę, że metalowa wkładka jest. W takim razie zakupię sobie bungee, bo taki tym zawieszenia zdecydowanie bardziej mi pasuje. Co do gumki, to niestety gunfire nie miał na składzie przezroczystej, a że czarna znajdowała się na "fps-owej granicy" to postanowiłem zaryzykować. Mam nadzieję, że wystarczy fps-ów, żeby ta gumka kręciła. Najwyżej pokombinuję coś z dystanserem. Jestem przysłowiowym złotą rączką, więc nie powinienem mieć problemu nawet z rozebraniem repliki do ostatniej śrubki i złożeniem. Na co dzień dłubię we wszystkim co się da, więc jak coś, to sobie sam wymienię na "słabszą" gumkę.

Szkoda, że wymiana sprężyny=utrata gwarancji, bo myślałem o wymianie na ciut słabszą - wtedy bez problemu CQB a i żywotność by była lepsza przy mniejszym obciążeniu części.

 

Edit: wciągnięło mnie strasznie to Wasze forum - siedzę i czytam już trzeci dzień bez przerwy (ferie studenta :D).

 

@Didizip: może i kapelusz wygodniejszy, ale absolutnie, totalnie nie cierpię kapeluszy :D Moim zdaniem wygląda to zupełnie paskudnie i zdecydowanie wolałbym męczyć się w hełmie :D

Edited by MaciejasPL
Link to post
Share on other sites

To kup sobie czapkę polową,albo jakąś uszatkę ;p .Co do guardera czarnego,to zdaję mi się,że jest on przeznaczony do >460 fps.W zimę możesz zapomnieć strzelanie,bo ci gumka mocno zesztywnieje :).Mi systema energy na ostatniej przymarzła i blokowała kulki(no ale było -25 stopni :) )

Link to post
Share on other sites

Maćku mogę Cie zapewnić że raczej nie będziesz miał problemu z grami typu CQB w tej replice. Na gunfire wyczytalem ze ona ma ok 340 fps. Co do tej repliki to moge Cie zapenić ze m120 nie zrobi na ten replice najmniejszego wrażenie, bo części stoskowe typu tlok i zębatki doskonale dadzą sobie z nią radę. Jesli chcesz się pobawić w jakąs zmiane czegokolwiek w replice to polecam zmienic kable. To jeszcze żadnej replice nie wyszło na złe, tylko na lepsze. Jeśli miałbys jakiekolwiek pytania o ta replikę to pytaj smiało. (info o modernizacji czy problemach z repli, itp- najlepiej na PW lub gg.)

Taka moja mała rada: zamiast helmu lepiej kup sobie porządna ochronę na twarz- jakiś kryj ryj albo inna maska siatkowa (mogę udostępnić do przymiarki nawet w bytomiu)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Co do maski, to póki co będę miał okularki Peltor Tora - w jednym z wątków tu przeczytałem, że wytrzymały nawet przyłożony strzał z wiatrówki. Do tego może w przyszłości dokupię pół kryj ryja - czytałem, że zęby lecą nierzadko, a protezy kosztują :) Póki co raczej w replikę inwestował nie będę, skoro, jak piszecie, jest wytrzymała w stocku, to nie ma sensu ładować kasy na zapas. Kable już myślałem, żeby wymienić - to zrobię sobie pewnie samemu, bo lutowanie, robienie wtyczek itp. nie jest mi straszne (przy kablach chyba nie trza ingerować w gearbox?).

 

Z nakryciem głowy to jeszcze pomyślę, ale bardzo marzy mi się hełm :)

Link to post
Share on other sites

Ja jako użytkownik MICH 2000 nie zgadzam się z opinią że hełmy są nie wygodne i "nie warto ich brać."

Komfort użytkowania zapewniają poduszki umieszczone wewnątrz hełmu, w ciepłe dni morze być w nim trochę za ciepło ale nie ma tragedii.

Po odpowiednim dopasowaniu hełm siedzi pewnie na głowie i nie musimy się martwić o ściany w budynku, gałęzie w lesie i kulki lecące w stronę naszej głowy bo po prostu wszystko się odbija.

 

Co do maski to kojarzą mi się one z najajnikiem i w życiu bym tego nie założył lepsza jest arafatka.

 

Jest to tylko moje zdanie które może się różnić od zdania innych użytkowników forum.

Link to post
Share on other sites

Maćku mogę Cie zapewnić że raczej nie będziesz miał problemu z grami typu CQB w tej replice. Na gunfire wyczytalem ze ona ma ok 340 fps. Co do tej repliki to moge Cie zapenić ze m120 nie zrobi na ten replice najmniejszego wrażenie, bo części stoskowe typu tlok i zębatki doskonale dadzą sobie z nią radę.

 

Z fpsami to może różnie być.

 

Tłok i zębatki powinny wytrzymać m120, ale plastikowe łożyska już niekoniecznie.

Link to post
Share on other sites
(...) inna maska siatkowa (...)
Żadne siatki. :maniak_zle: Kulki na tym się rozpryskują i... sproszkowany kompozyt w oczach, chyba że pod siatką okulary ochronne. Było na ten temat na Forum już dość dużo, a przynajmniej na tyle, żeby nie polecać bezsensownych rozwiązań. :sciana:

 

PS. Kupił długie G36[JG] i nagle nie ma przeciwników tej repliki? :icon_eek2:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Żadne siatki. :maniak_zle: Kulki na tym się rozpryskują i... sproszkowany kompozyt w oczach, chyba że pod siatką okulary ochronne. Było na ten temat na Forum już dość dużo, a przynajmniej na tyle, żeby nie polecać bezsensownych rozwiązań. :sciana:

 

PS. Kupił długie G36[JG] i nagle nie ma przeciwników tej repliki? :icon_eek2:

 

1) Maski siatkowe są też na dolną część twarzy przecież. Jest to całkiem dobre rozwiązanie. Lepsze niż maski plastikowe lub arafatki

2) Kupił,czyli już po fakcie,w dodatku pewnie za 430-450zł,a nie 500 czy 800 ;)

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim chciałbym bardzo serdecznie podziękować za tak szeroki odzew ze strony grona. Mam nadzieję, że chociaż z częścią z Was spotkam się już w cieplejsze dni na jakichś strzelankach na Śląsku.

 

 

Jeśli siatka, to tylko na dolną część twarzy - na oczach zawsze będę miał okulary. Maski na całą gębę ograniczają pole widzenia, w lecie jest w nich gorąco - wiem z paintballa (ja alergik - to naprawdę daje w kość), a poza tym moim zdaniem bieganie w takiej masce to straszna wioska. Poza tym co do siatkowych - jak już ludzie wielokrotnie pisali - oczy nie odrastają. Replikę kupiłem za 390zł, bo miałem rabat na Gunfire 50zł za polubienie ich na fejsbuku :D

 

A swoją drogą bardzo pocieszna jest dla mnie ta wielka batalia na temat przewagi (lub nie) replik markowych nad chiniolami. Toczy się praktycznie w każdym temacie. Dla mnie sprawa jest prosta - ktoś ma dwa klocki do wyłożenia, to sobie kupi markową. Ja mam bardzo ograniczone fundusze, więc kupiłem chińczyka, minimalnie go wspomogę modyfikacjami i posłuży mi ze dwa lata. A potem mogę się przesiąść na coś innego. Nie rozumiem tekstów w stylu "Jak nie kupisz TM albo CA to jesteś be i chyba cię w ogóle nie wpuścimy na żadne strzelanki, bo chińczyki są do d...". Z tego co czytałem, to chiniole cały czas doganiają jakościowo te 'lepsiejsze' marki, a ja osobiście wolę zapłacić te 400zł i mieć replikę, która będzie miała trochę gorsze body i nie do końca idealnie spasowany środek, niż zapłacić ponad dwa razy więcej za kosmetyczne (jak dla mnie) różnice. Nie kupuje się przecież repliki raz na całe życie. A co do body, to akurat czytałem o G36, że te lepsze (superwzmocnione włóknem szklanym itp.) potrafią tak samo pękać i się łamać.

 

Można jeszcze zrobić analogię motoryzacyjną - weźmy dla przykładu Dacię Logan i BMW serii 1. I to, i to jest małym sedanem. I to, i to ma 5 miejsc. I to, i to ma silnik, bagażnik około 400-500l, kółka i jeździ. Jednemu wystarczy samochód, który oszczędnie i sprawnie dojedzie z A do B, a drugi będzie chciał mieć furę do lansu, z nawiewem na kolana, podgrzewaną tapicerką, skórą i tylnym napędem coby z piskiem lepiej ruszać ze świateł.

 

Wracając: uważam, że jeszcze 2-3 lata i chińczycy dogonią TM i spółkę, pójdą jeszcze dalej z rozwojem, a wielkie marki będą się dalej zachwycać tym jakie to wspaniałe repliki robią. A ceny chińczyków nadal będą na rozsądniejszym poziomie.

I te posty pt. "Moja eMka Tokyo Marui ma 320FPS, a strzela dwa razy dalej niż kałach Cymy mojego kolegi, który ma 400FPS". Eh... Dobrze, hop-up lepiej podkręca, precyzyjniejsze wykonanie pozwala na większą powtarzalność i celność strzałów, ale bez przesady. Drobna dygresja, już starczy.

 

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Link to post
Share on other sites

Tyle że BOYI robi realistyczniejsze kałachy niż TM które, z tego co mi wiadomo opiera sie na śrubkach :D

 

 

Chińczycy nie dogonią markowych, bo u nich jest tania siła robocza i tanie materiały- zwykle po najniższych/niskich kosztach. No czasem niektóre firmy zaszaleją i zrobią jakąś lepszą wersje, a markowe są dopieszczane i sprawdzane, czy nie trzeszczy nie lata. U Chińczyków- strzela? Strzela. To pakujemy.

 

Sorry za chaos :P

Edited by Gregoriian21
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...