Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Podobno w koncu kwietnia ma sie ukazac dawno zapowiadany marujowski Sig Sauer P266 (byl juz pokazany w katalogu TM na rok 2004!). Caly news z arnieairsoft:

... the Tokyo Marui SIG Sauer P226 Railframe is due out at the end of April. The slide is reported to be a copy of SIG's latest design with correct markings and engravings. The lower rail allows for easy fitting of accessories and you can currently reserve your own pistol over at Endoshoji now. The new pistol comes in at 120USD with spare magazines at around 30USD. The pistol's specs are quoted as 196mm long, 797g in weight and a capacity of 25+1.  

Od siebie dodam, ze SIG ma miec takze system Hard Kick, ktory sie pojawil w Hi-Capie. Jak widac TM nie rezygnuje z gaziakow po zapoczatkowaniu dobrze zapowiadajacej sie nowej linii AEPow, co cieszy! :wink:

Link to post
Share on other sites
ja chce coltaaaaaa 1911 government! niech te żółte przydupasy z TM wreszcie wypuszczą coś fajnego i ładnego a nie jakies szajsy z kokiem w uchu :/

 

Biorąc pod uwagę wątek i jego tytuł wniosłeś bardzo wiele do dyskusji. :?

 

Tak samo jak COLT 1911, Sig Sauer P 226 dla niektórych jest pistoletem - legendą. To, co pokazuje w chwili obecnej TM to gratka dla takich ludzi. W katalogu z 2004 roku był już Sig Sauer P 226, a nie było Glocka 18 AEP, a na rynku pojawiły się w odwrotnej kolejności. Sugeruje to, że mieli jakieś problemy z którymi już się uporali. Dodatkowo jest informacja (w katalogu) o tym, że system działania ma być taki jak w Hi-Capie 5.1 czyli (informacja z zagranicznych forów) bardzo niezawodny i tolerujący dobrze niższe temperatury - kosztem zużycia większej ilości gazu. Dodatkowo w katalogu jest schemat działania z opisem miotania kulki za pomocą komory rozprężenia wstępnego działającej również jako źródło BB. Z tego co zrozumiałem ze schematu - silny BB z bardzo realistycznym działaniem odnośnie momentu wyrzucenia kulki (niestety z japońskiego opisu nie mogę skorzystać z oczywistych chyba przyczyn).

 

Wiem, że Pik trochę dla mnie zamieścił ten temat. Zna po prostu moją miłość do Sig Sauer'ów serii 220. Rozmawialiśmy zresztą na ten temat już kilka razy (tego Sig Sauera P 226 z TM) po pojawieniu się tego wątku, ale ustalony wcześniej "harmonogram" się nie zmieni. :twisted:

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za kontynuowanie OT.

O ile pamiętam w ASGK zaszły jakieś zmiany. Albo szkielet albo zamek może być z metalu. Przebąkiwano też, że owa metalowa część ma być biała. Myśle, że dane są wystarczające by przeprowadzić samodzielne poszukiwania w sieci (w gaziaczkach ABS mi nie przeszkadza stą luki w pamięci).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Przez jednego z Szanownych Forumowiczów zostałem poproszony (via pw) o napisanie czegoś na temat repliki jakiej ten temat dotyczy, co zgodnie z daną obietnicą niniejszym czynię:

 

Jestem użytkownikiem SIGa P226 TM od ponad roku, jednak niespecjalnie znam sie na stronie technicznej i dlatego postaram sie skupic na walorach uzytkowych/"bojowych" wskazanej repliki.

Na wstepie podam, że w moim odczuciu "broń" jest bardzo dobrze wykonana i niezle odwzorowuje oryginał.

Przez cały okres użytkowania nie miałem z nią żadnych problemów technicznych, za wyjatkiem jednego niekontrolowanego uwolnienia gazu z magazynka, co miało miejsce przy niskiej temperaturze powietrza. Koniecznym było rozmontowanie magazynka i dokonanie drobnej naprawy, co zdołałem uczynić samodzielnie, mimo, iż majsterkowicz ze mnie beznadziejny. Replika działa bez zarzutów także po zabrudzeniu, a nawet bardzo poważnym zapiaszczeniu i bardzo łatwo rozkłada sie do czyszczenia.

Co do walorów "bojowych" to jestem wiecej niż zadowolony z zasięgu SIGa (szczególnie przy wysokiej temperaturze), a wrecz zachwycony jego celnością. Jest ona wrecz nieprawdopodobna - zdarzyło mi się, w trakcie rozgrywki trafić "dubletem"(mierzonym) z ok. 25 m w czubek głowy innego gracza i nie było to w trakcie tego roku użytkowania zdarzenie jednostkowe jakie potwierdza świetną celność repliki. Z podobnymi wynikami jeśli chodzi o celność nie spotkałem sie w żadnej z innych replik pistoletów gazowych, z jakimi miałem do czynienia.

Ogólnie jestem tej repliki bardzo zadowolony i polecam z pełnym przekonaniem.

To tyle co przychodzi mi na myśl, gdyby ktoś miał jakieś pytania, to postaram sie w miare możliwosci odpowiedzieć.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odkopuję temat ponieważ nasuwa mi się następujące pytanie (a przymierzam się do zakupu):

 

Jak jest z trwałością zamka w przypadku siga 226, dla porównania TM Hicapa jest bardzo fajna, ale mankamentem jest właśnie szerbinka w zamku, która, jesli nie zostanie w porę podklejona poxipolem czy jakąś inną masą na bazie kleju to po większym lub mniejszym przebiegu po prostu wypada z zamka. TM Desert ma znowu tendencję do pękającego boku zamka.

 

Proszę o informacje na temat Siga 226 TM.

Edited by Bajkos
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...