Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wypadające magazynki M4


Recommended Posts

Witam posiadam repilkę Boyi/Dboys M4 3886M i mam problem z magazynkami.

Gdy magazynek włożę to po lekkim ruchu wypada.

Słychać jak zatrask łapię magazynek lecz wypada.

Próbowałem wyjąc wewnętrzny mechanizm magazynka i zostawić tylko samą obudowe i już nie wypada wie ktoś o co może chodzić ? ;>

Link to post
Share on other sites

Ja skorzystam z tego tematu i się dołączę, bo mam troszkę zbliżony problem. Wczoraj przyszedł mi magazynek low-cap do M4 z firmy ARES. Naturalnie od razu zabrałem się za testy. Załadowałem go kulkami(nie na full'a), wkładam magazynek i siedzi, ale nie do końca. Też słychać taki zatrzask, że go łapie, ale problem jest inny. Strzelam i pierwszą kulkę zawsze łapie(pewnie dlatego, że przy wkładaniu od razu wskakuje do komory). Strzelam dalej, ale magazynek nie podaje kulek. Dociskam go i wtedy normalnie podaje kulki, ale niestety nie uśmiecha mi się bieganie podczas strzelanki z dociśniętym ręką magazynkiem. Wszystkie inne wchodzą normalnie(High-cap, mid-cap). Czy w moim wypadku pomoże ta taśma? Piłować chyba czegoś tam nie ma sensu, bo magazynek jest za cienki na to wygląda. Myślę, że sam sobie z tym problemem jakoś poradzę, bo wystarczy główką trochę ruszyć, ale wolę z zasady zapytać, bo może ktoś miał podobny problem lub ktoś kto się zna poleci mi lepszą metodę :icon_razz2: .

 

Replika: M4A1 Boyi(BI-3681)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tak więc rozłożyłem replikę i wyjąłem komorę przeczyściłem lufę próbowałem ustawić ją trochę prościej lecz przesunęła się może o 2mm i jest lepiej.

Przypiłowałem troszkę magazynek pod kątem żeby kulki do komory się dostawały i jest lepiej .

Podaje już kulki lecz trzeba mocno dociskać maga żeby zaskoczył.

 

Wszystkim dzięki za pomoc !

Link to post
Share on other sites

Sam miałem podobny problem z magazynkami PMAG wersja eco. Aby współpracowały z moją emką G&P musiałem dociskać maga ale mi sięto nie uśmiechało, podkleiłem więc magi i problem się rozwiązał dopóki gdy taśma się nie odklejała, potem znowu były problemy. Sprzedałem PMAGI i kupiłem w zamian polecane na forum low-capy Boyia i nawet w wymagającym gnieździe G&P leżą luźno ale podają normalnie nie trzeba ich w ogóle trzymać - no i jak dla mnie mają jeszce jedną zaletę - są wykonane z metalu. Więc moja rada brzmi - jeśli masz kasę to wymień magazynek/magazynki.

Link to post
Share on other sites

Z tym wiele nie zwojujesz. Można piłować zaczep, okno w magazynku, ale to nie daje pewności i niekoniecznie pomoże. Lepiej sprzedaj tego maga i kup takie, które będą pasować.

Ale piłowanie czy to zatrzasku magazynka czy też samego okienka w magazynku nic nie da, bo magazynek i tak siedzi już zbyt nisko/płytko, żeby podawał kulki. Tego typu majstrowanie tylko pogłębi efekt! Podklejanie czy to magów czy gniazda taśmą da tylko chwilową poprawę, dopóki taśma się nie zedrze od wkładania i wyjmowania magów. Rozwiązaniem mogłoby być przedłużenie szyjki komory hop-up lub zakup komory z odrobinę dłuższą szyjką, jednak wątpię, czy takowe są dostępne, bo większość robiona jest w jednym standardzie.

 

@jaymz87 - u mnie z kolei jest odwrotnie. Mam emkę G&P i magazynki Boyia sprawiają opisane problemy. Za to low-cap Classic Army działa jak złoto.

 

Jak widać samo sprawdzenie na forum, czy mag będzie pasował też nie daje stuprocentowej pewności, że będzie dobrze podawał.

Link to post
Share on other sites

witam, mam rowniez podobny problem z HK416 boyi, trzyma sie tylko jeden z 4 magazynkow ktore posiadam ale nie chce ich podklejac. Chcialbym ponadto zeby pasowala mi jak najwieksza ilosc magazynkow (np. magazynki kolegow z druzyny). Czy wymiana zwalniacza magazynka dalaby cos ? czy jest w ogole jakis zwalniacz kompatybilny z replika boyi oraz wiekszoscia magazynkow ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

przekrzywiona lufa zewnetrzna.

No właśnie. Kolega Seger napisał najczęstszą przyczynę wypadających/źle trzymanych magów w emkach. Niestety nie rozwiną tematu i nikt nie zaskoczył o co chodzi.

1. Odkręcić tłumik płomienia/dżwięku

2. Zdjąć osłony lufy

3. Ściągnąć muszkę z atrapą dyszy gazowej i pierścieniem montażowym osłon

4. Patrząc od przodu repliki, poluzować delta ring w lewą stronę

5. Przekręcić w gnieździe lufę zewnętrzną w lewą stronę i przytrzymując dokręcić delta ring w prawą.

6. Sprawdzić czy są problemy z trzymaniem magazynków w gnieżdzie

Taka operacja pomogła w moim przypadku. Mam 4 rodzaje magazynków i nie mam problemów z żadnym z nich.

Edited by bizon96
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...