Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wypełnienie kolby drewnianej G3


Recommended Posts

Witam!

Mam następujący problem:

Używam G3 (sar taktik II) od CA. Zamontowałem w niej drewniane łoże i kolbę od oryginalnej, ostrej wersji karabinu. Niestety kolba z biegiem czasu zaczęła pękać i chce ją czymś zabezpieczyć od środka żeby zatrzymać ten proces.

Mam kilka propozycji na to tylko nie wiem czy są one sensowne.

I-wypełnienie jej pianą montażową

II- Gips, może nie jest to najdelikatniejszy sposób ale...

III-wypełnić kolbę od środka silikonem

IV- Pociąć jakieś kawałki gumy i naprzemiennie kleić- butapren-guma-butapren-guma

Jeżeli ktoś się spotkał z tym problemem proszę o odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Drewna klei sie wikolem. Oczyść pęknięcie, daj tam troszkę kleju na całość (możesz rozcieńczyć i wepchnąć strzykawką) i ściśnij to ściskami stolarskimi tak aby brzegi pęknięcia były do siebie mocno dociśnięte. 24h schnięcia.

 

Potem kolbę dokładnie naolejuj. Tylko dokładnie.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Ave !

Posłuchaj Brachu. Częściowo odpowiedź masz w tym temacie. U Dexa. Klejem dedykowanym do drewna jest wikol. Jednakże bez naprawdę sporej wprawy ciężko będzie Ci to zrobić tak, żeby po olejowaniu nie było śladu. Tak samo jak wikolu możesz użyć którejś z żywic epoxydowych. Gwarantem powodzenia jest BARDZO MOCNE spasowanie klejonych cześci ( użycie np pasów do mocowania palet do ściśnięcia kolby ) tak, aby cały zbędny klej wypłynął na zewnątrz.

Wnętrze kolby można zakonserwać np olejem lnianym, lub ( jak to już ktoś wcześniej wymienił Balistolem ). Jednakże ze względów ekonomicznych radzę uzyć zwykłego, dostępnego w Obi czy innych marketach budowlanych preparatów do impregnacji drewna. Startowo zawierają one środki grzybobójcze co dodatkowo zabezpieczy drewno.

Nie będe się zagłębiał, pisał, rozpisywał ponieważ mnóstwo na temat metod naprawczych drewnianych części broni palnej wyczytasz na forum bron.iweb lub na freha.pl.

Jak to na bron.iweb mawiają : garnek zupy i do przodu !

Powodzenia ;)

Link to post
Share on other sites

Jak już bardzo chcesz kolbę wypełnić, to paździerzem. Grubsze trociny mieszasz z wikolem, wrzucasz trochę do kolby, kawałkiem czegoś ubijasz i czekasz aż wyschnie. Jak pierwsza garść trocin wyschnie, to wrzucasz kolejną i kolejną. Nie wypełniaj całości od razu, bo Ci nie wyschnie i popęka. Koledzy dobrze radzą - kolbę skleja się wikolem, mocuje pasami zaciskowymi (jak nie masz to użyj dętki rowerowej, ważne, by kolba była ściśnięta mocno).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...