Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam was serdecznie.W moje rączki wpadł p90 od tokyo marui.I chciałbym go poddać tuningowi.Chcę osiągnąć w nim stabilne 450fps,i rof zbliżony,lub większy od ostrego(15-20k/s)

 

Obecnie siedzi w replice:

 

Zestaw ftk hurricane m100(cylinder,głowica tłoka,łożyska,łożyskowana prowadnica(plastikowa ;/)

stock tłok tm

stockowe zębatki tm.

hop siup stock tm z gumką systema energy

lufa promyk 24cm

 

Co planuję wsadzić:

 

Tłok shs 14 metalowych ząbków

zębatki shs-tutaj nie wiem jakie.(16:1 ; 18:1 ; 100:200 ?)

Spring guardera-Zastanawiam się miedzy sp120,a sp130-Nie wiem,czy eg1000 uciągnie sp130.

Opcjonalnie silnik high torque shs

 

Całość będzie napędzana lipo 11.1 1500mah 20c turnigy,lub 7.4 2200mah 20c

 

Jeżeli coś jeszcze wypada wymienić to proszę napiszcie i doradźcie :)

 

Z góry dzięki za pomoc

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do lasu.Do budynków mam mp5k.Po ostatniej strzelance w -25stopni i 10km marszu odechciało mi się ciężkich replik.

 

Siedziałem trochę przez weekend w necie i na 99% tak będzie wyglądał mój setup

 

Tłok JBU full metal teeth

Zębatki shs 16:1 (18:1 nie mogę znaleźć w Polskich sklepach)

sprężyna sp120-Mam nadzieję,że da 450fps ;)

Bateria redox 2200mah 11.1 20c(jedyne lipo z taką pojemnością i takimi małymi rozmiarami)

Silnik Eg1000-Nie będę na razie wymieniał.

Lufa promyk 240mm

Guma systemy.

Zwykły mosfet od KicpA-by ochronić styki,których nigdzie dostać nie idzie ;/

 

Ma ktoś może eg1000 i może się wypowiedzieć o jego wytrzymałości,możliwości obciążenia itp

i jak z jego prądożernością?Na ile kulek starczy mi w/w pakiet?

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

mi pakiet redox 11,1v 20c 2400mah na jednym z najbardziej prądożernych obok systemy silników SHS torque up i sp130 trzymał ostatnia 10godzin przy -15'C, więc jest nieźle, a nie strzelam mało :)

odnośnie części SHS są na azteko.pl , ale po co ci tłok jbu przy sp120? SHS z 14zębami (ten powycinany, takie trochę szersze zęby) może dać Ci kilka fps a szkielety nie zmęczysz

sp120 wątpię żeby dało 450fps, na początku jak nowe to tyle da, ale jak się ubije?

pozdrawiam

Edited by szymucha2353
Link to post
Share on other sites

Używasz tego tłoka z wycięciami?Ja miałem obawy co do niego.Kolega używa jbu,i bardzo sobie chwali.

Aaa.I będę musiał wymieniać prowadnicę?Mam plastikową,łożyskowaną od hurricane.Wydaje się być solidna,ale wolę zapytać ;)

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

No to tak.Obecnie siedzi:

Tłok shs z wycięciami

zęby shs 16:1

sp120 guarderka

ftk hurricane.

 

Stabilne 420fps i ok 20k/s.

 

Dziś odbyła się pierwsza strzelaka z tym setupem,i poszła głowica tłoka(odziwo na koniec ^^).Jakimś dziwnym cudem odkręciła się śrubka,i na szczęście zblokowała sprężynę,i uniemożliwiła cykl tłoka,co uratowało tłok,głowicę tłoka i cylindra.Jednak przy skręcaniu wszystkiego do kupy zerwałem gwint w głowicy tłoka i czas na nową.Myślałem nad głowicą shs.Mało informacji na forum o niej.Fakt,że jest metalowa,ale szkielet to nie v2 i się zastanawiam,czy dała by radę na sp120 i około 15rps(nie rozwali szkieletu).Może się ktoś wypowiedzieć,albo polecić jakąś inną w miarę przystępnej cenie?

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Wiem,ale mam dużą nieszczelność na dyszy,która telepocze się na boki ;/ Docelowo wyląduje jakiś guarder albo coś.Swoją drogą jaką byście polecili?Wybór nie jest duży,bo guarder,ultimate,deepfire.Co do guardera jestem nie pewny,bo u kolegi też lata w borku na boki i jest mało szczelna ;/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...