Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Prośba o pomoc - zielony ostro!


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Jestem świeżym forumowiczem, nawet bradzo. Chciałbym prosić Was o pomoc. Nie wiem czy dobrze kierujĘ pytanie, ale liczĘ na bardziej doswiadczonych.

Chciałem kupic sobie albo pistolet ASG albo wiatrówkĘ. Chciałbym zebyscie przybliŻyli mi ktÓrĄ z tych RZeczy i czy to spreŻynowa czy gazowa czy elektryczna, czy na naboje plastikowe(zwykle kulki rozumiem przez to ASG) czy np. na naboje betalowe (śrut) bĘdzie dla mnie najciekawsza. Chodzi mi o totalnĄ rekreacjĘ, zwykŁe strzelanie np. do tarczy, puszek czy czegokolwiek dla totalnej rozrywki. Posadam parĘ replik sprezynowych np. Glock, Parabellum, Sig Sauer. Tym razem chcialbym coŚ co bedzie mialo dobry zasieg, duŻĄ moc i precyzjĘ, zaleŻy mi na jakosci. Nie chcĘ jednak wydaĆ zbyt duŻo pieniĘdzy. Interesuje mnie coŚ do 200 zł ewentualnie trochĘ ponad. InteresujĄ mnie tylko pistolety. Prosiłbym choĆ jednĄ odpowiedŹ o streszczenie wszystkiego w pigulce. Jakie plusy na korzyŚĆ ktÓrej rzeczy, jakie minus. ProszĘ o szczerĄ dobrĄ poradĘ. Z góry bardzo dziekujĘ.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Jeżeli zależy Ci na precyzji i zasięgu - wiatrówka (śrut diabolo, nie bb).

Jeżeli w grę wchodzi wygląd i zasada działania zbliżona do broni palnej - gazowa replika asg z blowback'iem.

W przypadku strzelania tarczowego ciężko jest pogodzić obie kwestie. Zawsze trzeba z czegoś zrezygnować.

Osobiście w plener zabieram i wiatrówki i repliki asg. Czasem bagażnik za mały :)

Link to post
Share on other sites

Co do wiatrówek, to zapraszam na bron.iweb.pl, tam masz skarbnicę wiedzy na temat różnorakich plujek :)

 

Z doświadczenia, to najlepiej do rekreacji mieć jedno i drugie. Wiatrówka daje kupę frajdy przy strzelaniu z użyciem lunety w małe cele (np pudełka zapałek, czy tarcze) na większych dystansach (ok 50m), zaś airsoft jest fajny do "koszenia" miękkich licznych celów (np kilkanaście zgniłych jabłek) na krótkim dystansie (ok 20m). Osobiście od siebie polecę zestaw wiatrówka Crossman 2250 i ASG Boyi RK-02 (czy dowolna inna z serii RK). Kupa zabawy i radości.

Link to post
Share on other sites

jeszcze raz prosba o opinie bardziej doswiadczonych kolegów... ;)

 

generalnie chodzi mi czy jesli kupowac ASG to czy elektryka, czy CO2 tylko ten drugi drozszy w utrzymaniu? czy wiatrówki tez maja taki podzial?

 

Replika długa.

Większy realizm osiągniesz na gazówkach, ale są one znacznie droższe w zakupie niż repliki elektryczne. Są też znacznie droższe w utrzymaniu i bez porównania droższe w użytkowaniu. Do strzelania rekreacyjnego w zupełności wystarczy Ci elektryk chińskiej produkcji typu Boyi, Cyma, JG.

Pytanie ile chcesz przeznaczyć na replikę i co od niej oczekujesz.

 

Replika krótka.

Zdecydowanie więcej frajdy daje strzelanie z gazówek niż z elektryków. Jeśli gazówki to takie, które posiadają imitację blow-back'u. Z tym, że podobny efekt uzyskasz z wiatrówką. Swego czasu posiadałem Walthera CP99 który sprawiał sporo frajdy przy strzelaniu, przy niewielkich kosztach użytkowania.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że nie to forum, ale napiszę szybko :)

 

Z tych trzech zdecydowanie 3576. C11 i C31 to ta sama konstrukcja z tymi samymi wadami - mała celność i ruchoma lufa. Jak chcesz pistolet, to airsoft będzie mieć lepszą celność i realizm.

Link to post
Share on other sites

Temat zamykam. Kolega michałeczek otrzymuje wniosek banowy za drastyczne łamanie regulaminu forum.

Za co ? Jest absolutnym rekordzistą gdyż nie napisał ŻADNEGO zdania którego nie musiałbym poprawiać.

Arend

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...