Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG080 [JG] & JG082 [JG] = szybkie kupno dwóch replik - wstrzymać się?


Recommended Posts

1.SIG 2

2.SIG 1

 

Witam,

 

W raz ze swoją kobietą wybraliśmy nową formę wypoczynku. Wcześniej nałogowo graliśmy w paintballa, padło na ASG ponieważ wychodzi bardziej ekonomicznie.

Stać mnie na kupno jednej markowej repliki w granicach 1200 zł ale niestety kwotę muszę podzielić na dwa, padło na chińskie repliki związku z czym pojawiły się obawy przed wrzuceniem przedmiotów do koszyka. Nie chcemy żadnych odmian AK (więc prosze mi nie polecać cm.028 na poczatek lub jego lepszych wersji), nie intereresują Nas również emki. Modele, które przypadły Nam do gustu to:

SIG 550, 551, 552, 553

H&K G3 SG/1

FN FAL 50-00 (brak, nic nie znaleźliśmy)

 

Słyszałem o Sig'ach od ICS, niestety najtańsze zaczynają się od 899 zł i są bez bateri i ładowarki. Więc odpada. JG ma być alternatywą, tylko czy aby napewno słuszną? Poszukam jeszcze w komisie ale to raczej mało możliwe znalezienie tych dwóch modeli za okazyjną cenę bez ukrytych wad. W piwnicy mam mały warsztacik, zawsze coś mógłbym podłubać. Proszę o krótką opinie na temat moich wybranych replik.

 

Zakupu zamierzam dokonać w poniedziałek. Także wszelkie rady będą dla mnie niezmiernie ważne. Teraz sam postaram się zdobyć jak najwięcej informacji korzystając z tego portalu.

 

Pozdrawiam,

RJ

Link to post
Share on other sites

Ogólnie repliki JG są dobre. Tylko że Do sigów bardzo trudno częsci dostać, a przede wszystkim magazynki. No chyba że latanie z 1 hi capem wam się podoba. Chociaż jak graliście w PB to pewnie jesteście już przyzwyczajeni do dużej ilości kulek. No i na razie "produkt nie dostępny".

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o magazynki inne niż hi-cap. Bo nie widzę sensu posiadania więcej niż 1 standardowego hi-capa tak w razie "W". Ogólnie nie jestem zwolennikiem hi-capów. Dla mnie mogły by one zniknąć. Było by więcej myślenia przy strzelaniu a nie po prostu sianie na lewo i prawo. Sam biegam z low-cpami, napełnianymi nie raz po ok. 30 bb i nie zamienił bym je na żadne inne tym bardziej hi-cap...

Link to post
Share on other sites

Oj tam, wszystko zależy od stylu gry. Ja sam głównie używam hajkapów i nie oznacza to od razu, że preferuję sianie na lewo i prawo, o czym zresztą chyba miałeś się okazję przekonać, FlynN ;).

 

Ale nie sposób odmówić Ci racji - jeśli trafi na zwolenników realizmu, to bardzo ograniczona dostępność magazynków innego typu może być uciążliwa. Jeśli natomiast graczom nie będzie zależeć na wyszukanym realizmie, to hajkapy są dostępne więc problemów z zapasowymi magazynkami być nie powinno.

 

A co się tyczy samych SIGów od JG - wykonaniem nie powalają, ale są to chyba jedyne sensowne, tanie repliki elektryczne tego typu. Osiągi na poziomie innych produktów JG w podobnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli byłbym w podobnej sytuacji zastanawiał bym się jeszcze bardzo poważnie nad tymi dwoma replikami:

 

1. http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/608-2-jg.html

2. http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/cm-032a-black-style.html

 

Z racji tego że macie do dyspozycji 600 zł na głowę musicie zdawać sobie sprawę że w niedługim czasie będzie trzeba dokupić baterię i ładowarkę mikroprocesorową bo szkoda zajechać nowe akumulatory.

 

Np.: http://www.taiwangun.com/akumulatory-i-ladowarki/akumulatory-8-4v/akumulator-typu-mini-8-4-v-1500-mah-ni-mh-firefox.html

I taką ładowarkę: http://www.taiwangun.com/akumulatory-i-ladowarki/ladowarki/ladowarka-rozladowywarka-procesorowa-do-akumulatorow-o-napieciu-od-2-4v-do-12v-mw.html

 

 

Dostępnymi funduszami wyglądało by o mniej więcej tak:

 

2 x Replika - 920 zł

Ładowarka - 100 zł

Dwa akumulatory ze zniżką 15 % 141 zł

 

Zamykamy się w 1200. Dodatkowo otrzymujecie ze sklepu Taiwangun punkty za które kupicie sobie parę paczek kulek bądź jakieś akcesoria.

 

Więc zastanówcie się jeszcze ;)

Edited by Clean
Link to post
Share on other sites
Ładowarka - 100 zł

Dwa akumulatory ze zniżką 15 % 141 zł

Kupując ładowarkę IMAX B6 za około 150 złotych mają możliwość zredukowania kosztów akumulatorów, gdyż można używać wówczas LiPo. Wychodzi taniej i lepiej.

Link to post
Share on other sites

Lipole nie lubią rozładowania.

 

Dziwne. Moje lipole bardzo lubią być rozładowywane. :wink: Może do pewnych granic oczywiście :icon_biggrin: Wystarcza im prawie dwa razy tańszy alarm. Na dodatek obsługuje akumulatory 7,4 i 11,1, a nie jak podane powyżej w linku "Zabezpieczenie pod napięciowe" - tylko 11,1.

 

Oczywiście można się spierać czy nie trzeba zakupić może jeszcze osłonek na końcówki do balancera albo torby do ładowania/przechowywania lipoli, ale to już chyba bardziej sprawa indywidualna.

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites

Perski102 / Crusader - czytałem o tym CM.0003, zbiera dość pochlebne opinie ale w oby przypadkach jest jedno ale - wygląd. Pooglądam na youtube jak to leży w łapkach.

 

FlynN / Cruzer69 - mojej kobiecie napewno nie zrobi to żadnej różnicy, równie dobrze mogłaby mieć tam 1k kulek :)

Początkowo również nie zamierzam być wybredny ale nie zaprzeczam że przy kolejnej wypłacie chciałbym zaopatrzyć się w kilka real/low cap'ów.

 

Logan - rozmawiałem z przyjacielem z pracy, to dzięki niemu porzuciłem PB na rzecz ASG. Stwierdził że jedynym słusznym rozwiązaniem, którego nie będę żałował będzie kupno ak lub giety z cymy. Z JG tylko G36 i jej wszystkie odmiany. Żartobliwie dodał: "będziesz odmieńcem, u Nas wszyscy latają z AK, emkami lub gietami - najpopularniejsze modele z największą ilością dostępnych części". Do teraz sprawdzałem i faktycznie jego słowa pokrywają się z wypowiedziami innych użytkowników. Szkoda że piękne szwajcarskie Sig'i nie cieszą się większą popularnością.

 

Clean - bardzo Ci dziękuje za ciekawą propozycję. Czytałem że baterie dostarczane do chińskich replik, tzw. stockowe są zbyt słabe i kupno lepszej jest obowiązkowe. Idzie sie tutaj naprawdę dużo dowiedzieć, szkoda tylko że im więcej czytam tym szybciej muszę pożegnać się z SIG'em.

 

Na allegro znalazłem pięknie odwzorowanego SIG'a firmy ICS.

SIG 551 allegro 899zł

 

Przyznam się szczerze że mniej problemów miałem z zakupem auta.

 

 

Podsumowując na obecny czas:

Rezygnuje z SIG'a firmy JG.

- mały asortyment (brak low, real czy nawet mid capów)

- większość kluczowych części może okazać się niedostępnych

Link to post
Share on other sites

Co do lipo to fakt że nie powinno się rozładować go niżej niż 3V (różne źródła podają od nawet 2.8V- 3.6/8) Ale wcale nie trzeba od razu jakiś zabezpieczeń kupować. W pełni naładowany każdy starczy na niedzielną strzelankę, a po powrocie do domu mając imaxa b6 pokaże nam jakie jest napięcie. Ja tak robię. I nawet po 2 niedzielnych strzelankach napięcie nie spada niżej niż 7,6V (8,4 jest w pełni naładowana) A pojemność jest 1200.

Link to post
Share on other sites

A propo pokazywania na imaxie. Jest jakaś opcja dzięki której zobaczymy poszczególne napięcie celi w lipol bez włączania jakiegoś ładowania czy rozładowywania ? Chodzi mi o to że po prostu podłączamy lipola do imaxa, włączamy jakąś opcje i widzimy napięcie poszczególnych celi ale w tym samym momencie nie ładuje się bateria.

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie a propos buzzerów. Spotkałem się z opiniami, że to wyrzucanie pieniędzy w błoto, ponieważ podobno nie działają. Mam więc pytanie do UŻYTKOWNIKÓW (wiele osób mówi "mój kolega/koleżanka/pies powiedział...") tegoż wynalazku - działa toto, czy nie?

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie a propos buzzerów. Spotkałem się z opiniami, że to wyrzucanie pieniędzy w błoto, ponieważ podobno nie działają.

 

Działają, działają. Tylko trzeba je właściwie podpiąć do bateryjki :-P

To raz.

A dwa, że jak masz lipola, i niezbyt ciężki palec, i nie siejesz ryżem po lesie w ilościach hurtowych, to baaardzo ciężko tą bateryjkę rozładować na jednej strzelance.

 

Przyznam się szczerze że mniej problemów miałem z zakupem auta.

 

@MACREADY

Witaj w klubie :-)

Tak to właśnie wygląda. I jest to częsty problem na początku zabawy w ASG.

 

 

Że tak zapytam, żeby jeszcze namieszać, idziesz w kierunku replik karabinów szturmowych.

A co myślisz o replikach pistoletów maszynowych?

Pytam też myśląc o poręcznej replice dla Twojej kobiety.

Jest kilka ładnie odwzorowanych modeli, w granicach Twojego budżetu, które sprawdzają się równie dzielnie "w boju" co repliki karabinów szturmowych, a są mniejsze gabarytowo i mogą lepiej leżeć w rękach Twojej pani...

Link to post
Share on other sites

Miałem Siga 552 JG i byłem zadowolony. Osiągi i wykonanie na poziomie G36C JG. Jedyne co było słabsze to magi (kiepsko podają), ale kupiłem maga od Siga 550 JG i problem zniknął. Lowów i midów nie testowałem. Mankamentem tych replik jest plastikowy korpus, który lubi trzeszczeć i mieć po jakimś czasie luzy. Tuning będzie też wymagał zmiany prowadnicy sprężyny, która jest plastikowa. W 552 jest bardzo mało miejsca na baterię, poza stokową 8.4 wejdzie tylko lipo.

 

Sig ICS to pięknie zrobiona replika, dobrze strzela - Dexter ma i bardzo mi zawsze chwali (ale ja mam słabość do Sigów). Za tą cenę to bardzo ciekawa opcja.

Link to post
Share on other sites

K272 - subkarabinek CM003 powinien być idealny dla mojej kobiety :)

 

Gdyby w Polsce zarobki były uczciwe takie tematy byłyby zbędne, przeciętny Rodak wchodzi z nadzieją że wybrana replika spełni jego oczekiwania i będzie służyła dłuugie lata. Pokładając takie nadzieje w chińczyku można bardzo się zawieść. Nie dziwie się młodym, którzy zakładają te same tematy kilkakrotnie, może nie chodzi o to że im się czytać nie chce, wydaje mi się że chcą usłyszeć potwierdzenie że wybór jest dobry, że nie wyrzucisz kasy w błoto kupując tą CYME.

 

...a tak pozatym uwiodła mnie replika G&G FN FNC :)

 

(temat można zamknąć, nieoficjalnie wybrałem sprawdzone modele CYMY: CM003 oraz CM040, przekalkuluje jak długo musiałbym być cierpliwy żeby kupić to z czego chciałbym strzelać)

Link to post
Share on other sites
Wiadomość automatycznaTemat został zamknięty przez moderatora.Powód: No to miłych kalkulacji i szybkiego oszczędzania. Jeśli uważasz, że wątek został zamknięty niesłusznie, zaraportuj go, a rozważymy jego ponowne otwarcie. Pozdrawiamy,Forum WMASG.PL Załoga WMASG
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...