Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Co do kulek to są w Polsce 0.43g i są jeszcze kulki łożyskowe ceramiczne dokładniejsze od kulek 6mm więc. a Co do Fps to wybiegałem w przyszłość, co z tego że masz 1000fps jak strzelać nie umiesz, ja mam w l96 530fps i nie ma mocnych wystarczy dobry kamuflaż :P.

 

Tomaszek123 ja wiem co mówię o fps, ale to są tylko pomysły PANIMAJESZ :p

 

Co do springa to jest M240 a nie 240 i to daje gdzieś 900fps na szczelnej replice, tylko że to trzeba końmi napinać już, bo ręka wysiada :P.

Edited by Zuko0
Link to post
Share on other sites

Kulki łożyskowe... powiedz mi kto będzie chciał się strzelać czymś takim a może dokładniej kto będzie chciał tym dostać. Przyznam moc karabinu to nie wszystko ważne żeby ktoś umiał z niego trafić z odpowiedniej odległości. Podeślij link do tego m240 chciał bym to zobaczyć. Jeśli twierdzisz że nie ma na Ciebie mocnych to albo nie spotkałeś nikogo ogarniętego albo jesteś na prawdę "cudownym dzieckiem". Zapraszam do Łomży

Link to post
Share on other sites

Kulki łożyskowe... powiedz mi kto będzie chciał się strzelać czymś takim a może dokładniej kto będzie chciał tym dostać. Przyznam moc karabinu to nie wszystko ważne żeby ktoś umiał z niego trafić z odpowiedniej odległości. Podeślij link do tego m240 chciał bym to zobaczyć. Jeśli twierdzisz że nie ma na Ciebie mocnych to albo nie spotkałeś nikogo ogarniętego albo jesteś na prawdę "cudownym dzieckiem". Zapraszam do Łomży

Spotkałem zwiadowca Wojska Polskiego w ciele maniaka ASG, z replika karabinu pół wyborowego. Ale w sumie nie jestem pewien czy to m240 bo mi na gg serwisant pisał że to chyba m240, ale nie wiem czy to faktycznie m240 :D

 

co do kulek łożyskowych to tylko dla doświadczonych graczy ja nie używam bo nie mam takiej potrzeby

Link to post
Share on other sites

Kulki łożyskowe nie są ani dla doświadczonych ani dla niedoświadczonych graczy w replikach ASG powinno używać się ich TYLKO do strzelania tarczowego. Jeszcze raz zapytam to była sprężyna M240 czy 240, i jeśli była to m240 produkowana seryjnie to chciał bym ją zobaczyć. Ja wole stosowanie systemu gazowego 0 wysiłku a mocy mam tyle ile w danym momencie potrzebuje.

Link to post
Share on other sites

SnajperSWD Piszesz takie głupoty że aż strach. Nie znasz się - nie wprowadzasz zielonego w błąd. A co ci za różnica czy dostaniesz z kóli łożyskowej 0,43 czy z polimerowej? A ta sprężyna to żadna m240, uświadomię was dzieci. Sprężyna 240 ma takie oznaczeni bo jest o 140% mocniejsza od standardowej m70, dalej już sobie z proporcjami poradzicie, mam nadzieję.

AEG jest świetnym rozwiązaniem karabinu wyborowego ale zdecydowanie najdroższym, dla tych co mają mniej $ lepiej wypada sprężyna. Gaz zostawmy hobbystom...

Viper gdzie jesteś?!

Edit... Ależ ten LogaN szybki...

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites

A co ci za różnica czy dostaniesz z kóli łożyskowej 0,43 czy z polimerowej?

 

Taka różnica ,że ma inną twardość, a to jak dla mnie dosyć spora różnica... Swoja drogą ASG chyba polega właśnie na strzelaniu z kulek polimerowych ,a nie wybrykach w postaci kulek łożyskowych... jeszcze troche i faktycznie będziemy strzelać do siebie z ostrej ,bo różnicy nie będzie...

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że dyskusja o śmiercionośności różnych rodzajów kulek ma już swój osobny temat. Tutaj autor zadał konkretne pytanie (swoją drogą sądzę, że mógł się zadowolić szukajką :biggrin: ).

 

...Tak więc wracając do tematu: sam zapierniczałem z SWD AtoZ'a przez ponad rok na m170 guardera i powiem, że wszystkie historie o ciężkim naciąganiu są trochę... naciągnięte. Jak nie masz wprawy to będziesz się męczył, naciągał to jak kuszę itd, ale jak ogarniesz technikę, to możesz szpanować przed kolegami, którzy nie mogą naciągnąć, a Ty to robisz jak by tam wcale nie było springa :happy: (i nie wyolbrzymiam tu nic!).

Mimo to polecił bym raczej AEG'a. Zasadniczą jego przewagą jest możliwość szybkiego naniesienia poprawki, bez tracenia celu z oka (mowa o celowaniu przez lunetę).

Link to post
Share on other sites

@ Rodzaj amunicji - różnicy nie ma żadnej, bo kulka i tak się nie odkształca przy kontakcie ze skórą. Po drugie w momencie trafienia ma już i tak tylko małą część energii.

 

Co do repliki, mam m16 pracujące już na m170 trzeci rok, wcześniej 2 lata przeleciało na m150 - więc płakanie nad gb też jest nie na miejscu (wystarczy wiedzieć co kupić). Elektryki są IMO lepsze bo zapewniało szybką korektę i oddanie kolejnego strzału, co na dystansach <100m robi ogromną różnicę, poza tym jaką mają wadę? Może dwie: primo - cena, secundo - przy -10 st. warto jednak karabin wyborowy aeg sobie zostawić w ciepłym domku.

 

Springi mają szereg wad - co wynika z systemu ich naciągania - to logiczne. Po drugie jakość chińczyków jest słaba, przerabiałem dwa warriory (obecnie najtańsza replika do tuningu racjonalnego ~600fps), SWD A&K - obecnie słabe, uszkadzające się body, brak powtarzalności produkcji, brak trzymania wymiarów. Osobiści widziałem używane atozy (jakość wykonania bije na łeb A&K) już za 450zł, pamiętaj że i tak wymienisz w nim właściwie wszystko. Pomijam samą niewygodę używania swd - jak mała rączka suwadła do naciągania, czy inne takie - odsyłam do tematu.

 

IMO warto zastanowić się nad VSR od biedy m24 CA. Oczywiście markowe bazy pod tuning mają dużo plusów, szczególnie rozważając dłuższą eksploatację - np wytrzymałość części zewnętrznych, czy jakość wykonania, brak nadlewów no i powtarzalność produkcji.

 

Na koniec karabin wyborowy o mocy 600fps, naprawdę przyzwoitej jakości można złożyć już poniżej 1k zł, wystarczy wiedzieć gdzie szukać i czego szukać. Niemniej chciałbym zaznaczyć zę budowa dobrze działającego, wyregulowanego karabinu to około jeden sezon, łącznie z przeróbkami, wybieraniem gumki, kulek optyki. To nie działa tak, że masz replikę i jesteś snajperem.

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites

Snajper, bez urazy, ale myślałem, że prawie 20 letni koń ma w głowie trochę więcej oleju.

Piszesz takie banialuki, że śmiać się chce.

 

Zuk0, fps to nie wszystko, ale i kamuflaż niewiele da, jak się nie ma z czego strzelać.

 

Projekt SWD? Kupujesz spring od A&K, precka promyka/PDI, gumka systemy, drewno i optyka od ostrego, dajesz do zrobienia na gaz i masz pełnoprawną snajperkę z regulowaną mocą.

 

Jeśli chodzi o kulki.

Mam warriora, 620 fps, będzie więcej. I dochodzę do wniosku, że chyba kiedyś na sobie sprawdzę te mity ( o ile już ktoś tego nie zrobił) o morderczych kulkach, żeby się co poniektórzy na własne oczy przekonali, że to co mówią to są farmazony pierwszej wody. Materiał zdjęciowy obrazujący efekty trafienia (powiedzmy, że w plecy) z różnych dystansów, różnymi (ciężkimi) kulkami, z mocnej repliki powinien wystarczyć.

Ewentualnie kupię kawałek prosiaka i jego się ostrzela, efekty będą podobne.

Edited by ZuBeR
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...