Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Famas cg vs Franchi SAS 12 tactical asg


Recommended Posts

Witam.

Jestem nowy na tym forum, więc przywitać się trzeba. :icon_biggrin:

A teraz do rzeczy. Jak w temacie. Mam problem przy wyborze mojej pierwszej repliki, wiem że to nie powinno być tak żebyście musieli pomagać każdemu z osobna, ale przeszukałem forum i co prawda o FAMASIE jest dużo pozytywnych opinii, ale na temat franchi brak konkretów , a bardziej byłbym skłonny do jej zakupu. Niektórzy piszą, że to to samo co m56a DE tylko z inną kolbą, ale SAS 12 ma innego producenta, inną prędkość wylotową i strzela jedną kulką...

Dlatego prosiłbym o odpowiedź czy jest on warty swojej ceny, czy lepiej FAMASA, albo jeszcze coś innego?

To trochę takie głupie pytania, ale jako, że to moja pierwsza replika to wolałbym się nie przejechać.

Z góry dzięki za pomoc.

Edited by Pendrac
Link to post
Share on other sites

Jaki masz budżet?Zacznijmy od tego.Ten famas to spring,czy elektryk?

 

Jeżeli to ma być elektryk to najtańszy rozsądny to cm028,lub jak trafisz mp5 od galaxy.

Jeżeli pierwszy spring,to szukaj pompek agm,DE,bison,itp

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites
Tutaj Pszem napisał, że między marcem a kwietniem na Taiwangunie będą shotguny od AGM. Z Twoim budżetem mógłbyś kupić dwa takie (miałbyś 6 magazynków i części zamienne) i dorobić ładownice na kolbę (jak znasz kogoś, kto choć trochę umie szyć to bez problemu Ci taką zrobi). Polecam taki zestaw, sam posiadam.
Link to post
Share on other sites
ale na temat franchi brak konkretów , a bardziej byłbym skłonny do jej zakupu. Niektórzy piszą, że to to samo co m56a DE tylko z inną kolbą, ale SAS 12 ma innego producenta, inną prędkość wylotową i strzela jedną kulką...

Jest to M183 firmy GA.

 

Jest temat poświęcony tym replikom tutaj na forum (Opisy i informacje), ale prawdę powiedziawszy niewiele o nich póki co wiadomo. Ja sam trzymałem taką replikę w rękach i wykonana jest nieco gorzej niż M56 od DE, ale niestety nie miałem okazji postrzelać z niej.

 

Tutaj jest kilka innych pompek:

http://www.sklep.airsoftguns.pl/search.php?node=167&counter=2

 

Jestem posiadaczem M180 od GA i daje radę. Wygląd bardzo plastikowy, zasięg bardzo dobry, celność gorsza. Plusem są 4 magazynki w komplecie przy dość niskiej cenie repliki (już od 65 złotych).

Link to post
Share on other sites

Myślałem, że airsoftguns.pl to niezbyt dobry sklep.

Na początek moim zdaniem ważny byłby też wygląd repliki.

Nie chodzi o to żeby wyglądała jakoś super realistycznie(chociaż lepiej niż bazarowa), tylko o to, że jak na razie na nasz "team" składają się dwie osoby i dobrze by było zachęcić kogoś jeszcze(np. przez wygląd właśnie).

Hmm.. a Famas? bo nie ukrywam, że repliki z tematu najbardziej mi się podobają.

Chciałbym też dodać, że nasz teren to bardziej las. Niema gdzie pod CQB :icon_confused:

Edited by Pendrac
Link to post
Share on other sites

O Famasie i SAS 12 Ci nic nie powiem bo nie znam ich ale jeśli chodzi o wygląd to na pewno shotgun AGM 003 wygląda mało zabawkowo (tu masz temat o nim).

Z własnego doświadczenia powiem Ci, że od wyglądu ważniejsza jest frajda i nic tak nie przekona do ASG jak "zabicie" kumpla. U nas z początku były trzy shotguny M47 z DE (o takie tylko bez kolorowej końcówki lufy) - kto widział ten wie, że to wygląda jak zabawka a nie jak broń. Na początek zaproś znajomego na strzelankę i mając dwie bronie (Twoją i kumpla) róbcie pojedynki jeden na jeden - my tak zaczynaliśmy. Przez długi okres czasu strzelaliśmy się 2 na 1 i też było świetnie. Jak komuś się to spodoba to i z rewolweru pomalowanego brokatem będzie strzelał.

Ps. zapraszając na taką strzelankę bierzcie zaufanych ludzi, którzy w razie czego oddadzą kasę za zniszczoną broń i uważajcie na sępów. U nas było kilka takich typów, którzy chętnie przyłazili tylko jak ich zaprosiliśmy, powiedzieliśmy, że damy broń, gogle, kulki. Jak zaczeliśmy poważnie gadać z nimi (kiedy kupią broń itp.) to nagle airsoft im się przestał podobać.

Link to post
Share on other sites

Hehe spoko, racja trzeba uważać, na szczęście u nas wszyscy się znają także nie powinno być problemu.

Dzięki za ten 003, może naprawdę warto poczekać, aż będzie dostępny..

Tylko to czekanie jest najgorsze.:icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

1. M56 jest dostępne na gunfire

2. W lesie w listopadzie miałem spory problem, bo nie było jak podejść przeciwnika na odpowiednią odległość - brak zasięgu robi swoje. W lecie, w takich różnych krzakach, zaroślach i łąkach problemu nie miałem - było się gdzie przyczaić.

3. Zastanów się też nad shotem BISON, taniemilitaria go mają na stanie. Tylko trochę dużo za niego chcą...

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Jest na gunfire, ale ja chciałem tego z kolbą bo podobno jest ciężko przeładować(no i bardziej mi sie podoba), a te z kolbą wyżej to już drogo.

Na zbrojowni jest o dwie dychy taniej i dobrze by było jakby się tam pojawił ;D

To lepiej odpuścić tego Famasa?

Edited by Pendrac
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...