Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Spodnie "partyzanckie"


Recommended Posts

Mam zamiar skompletowac sobie ubranie partyzanta AK i mam problem ze spodniami - otoz czy moga to byc spodnie bojówki ale w jednolitym kolorze?Tak samo jakabyscie polecali bluze? O reszte nie musze sie martwic bo juz mam (helm,opaska itp). Pomozecie nowemu?

Link to post
Share on other sites

Kup sobie na allegro bryczesy. 1. Zwiad konny (czesto spotykany przy duzych zgrupowaniach AK) 2. Czesc munduru wrześniowego więc też się nada.

 

Zresztą zapomnij o bojówkach. W zasadzie w okresie II ws nie istaniało coś takiego. Spodni zblizonych do spodni wermachtu na allegro sporo i w cale nie za wielkie pieniadze - wszak nie musisz miec oryginalow (stare zdarte austyjackie czy szwajcarskie, juz nie pamietam, bywają)

 

Zreszta podstawa dla ciebie powinny byc spodnie cywilne (w klimacie z okresu) jedynie bluza/kurtka mogłaby miec charakter wojskowy (klimatycznym zestawieniem jest tez zwykla marynarka plus niemiecka celta). No i buty... tu masz szerokie pole do popisu :)

Link to post
Share on other sites

Hmm... CO do butow to pewnie sobie zakupie jakeis trzewiki albo wykombinuje "po znajomsci" cos wojskowego :D Thx za pomoc -co do kurtki to poelcacie cos konkretnego?

A tak btw- nie chodzilo mi o bojwki takie jak sie wiekszosci wydaje czyli wzor woodalnd i mnostwo kieszeni ale o cos podobnego ale jednolity kolor i kieszeni mniej :D

Link to post
Share on other sites

Tak, ten :D A niby jest nieklimatyczny? Tak btw- wiem juz jakie spodnie zamierzam zakupic(jednolite bojwki z mala ilsocia kieszni - albo bez kieszeni :D ) :D Teraz jaszcze pomysle nad bluza- pewnie bedzie to jednolita koszula flanelowa :D

Link to post
Share on other sites

nie no spoko, w kontekscie historycznym na pewno ok bo własnie te były w zrzutach a nie np m1a1 czy navy model. Po prostu myślałem że jakiegoś stena kołujesz deko, albo np MP40 abs'owe które gdzieniegdzie można dostać...

 

tzn jeśli planujesz tylko taki imydz mieć to spox, jeśli planujesz brać udział w strzelankach większych itp to tylko tyle ze sprezynowy thompson nie będzie dobrym wyborem jeśli chodzi o szybkostrzelność/zasięg - sprężynka jeno :/

Link to post
Share on other sites

zastanów się moze nad mauserem 98kar, można go kupić w polsce i wali jak snajpa praktycznie, można być wypaśnym powstańcem ze zdecydowanie wiekszym zasiegiem niz sprezynowy thompson (w którym ponoc zdażało się ze ułamywała się dźwignia przeładowania na górze... :/)...

 

wiadomo jest to droższa zabawa ale i tak powstaniec z mauserem lepiej wygląda niz z thompsonem, bo thompsonów było moze z 10 na całą wawę(z głowy walę, moze i było więcej) a mausera to 75% chłopa miało :D

Link to post
Share on other sites

Niestety nie znalazlem mp40 - thompsona lubie wiec zostane przy tym po za tym zainspirowalo mnie zdjecie z http://wilk.wpk.p.lodz.pl/~whatfor/aa2/gal-mini-nn.gif -sa tam 2 fotki z thomsponami :D

W weekend zakupuje "mundur" :D opaske na ramie juz mam- teraz tylko opaska na helm

A co do powstania - Powstaniec to byl zazwyczaj partyzant wiec nie dziwie sie ze koledze skojarzylo sie z Warszawa :D

P.S:

WIe ktos jakie wymairy miala ta opaska na helmie? Tzn chodzi mi o szerokosc . I czy an tych opaskach byly jakies napisy?

 

P.S 2 - dzieki za "niemieszanie mnie z blotem" :D

Link to post
Share on other sites

no fakt, bo mi sie powstaniec ze partyzantem pomieszał ;)

 

tak czy siak, generalnie o tyle doradzam mauserka ze Thompson był bronią, jeśli chodzi o warunki walk AK i partyzantów, raczej egzotyczną, najlepszy byłby sten lub MP40, widziałem spręzynowe repliki mp 40 ale co do ich osiągów/zasięgu to nic nie wiem za bardzo

 

kupuj mausera! ;)

Link to post
Share on other sites

Niestety ale nie mam za bardzawo forse a po za tym jak juz pisalem - lubie thompsona, jednakze dziekuje za rade moze keidys zakupie (bede dostosowywac do sie warunkow daleka odleglos-mauzer, bliska- thompson :D)

I czy colt 1911 bylby bronia w maire kliamtyczna?Bo wiem ze colty partyzanci dostawali ze zrzutów.

Link to post
Share on other sites

Witam jeżeli twoje fundusze na to powalają jest bardo ładna replika Walthera P38

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=448

 

a jeżeli potrzebował byś czegoś o dobrym zasięgu to za 190 zł jest do dostania w kilku sklepach ruger czy luger nie wiem dokładnie które nazwenictwo jest poprawne w każdym razie pistolecik w starych klimatach a ma ok 380 fps

 

Znalazłem jeszcze stronke z ciekawą ofertą jeżeli interesuje cie jakieś konkretne elementy ekwipunku czy umundurowania z II WW bo np możesz zaopatrzyć sie w jakieś niemieckie elementy to poszukaj tutaj

 

http://www.mundury-historyczne.pl/oferta.html

Link to post
Share on other sites

DrDestruktor przeczytaj co chłopak napisał :

Tak wiem ale to duzo kosztuje... A ja narazie chce nazbierac na giwerke..  

Po za tym chodzi mi o ubranie cywilne - gdzie mozna kupic cos podobnego do ubran z tamtych czasow?

a potem polecaj mu firmę szyjącą za grubą kasę.
Link to post
Share on other sites

bosze :) to ma byc partyzant, czy przecietny wariant stroju poczatkujacego gracza ASG???

 

Lecisz do lumpeksu - kupujesz jakies portki w kancik, marynareczke powycierana, koszulke non-iron, dajesz opaske (choc to nie najlepszy pomysl z uwagi na poszanowanie insygniow panstowych) - na lepetyne zaciagasz gustowny kaszkiecik lub inna "chlopska" czapeczke. A na nogi szukasz jakis milicyjnych pantofli - im bardziej odpustowo i archaicznie - tym blizej jestes wzoru "chlopcow z lasu"

 

co do broni, to akurat ten "wymarzony" Thompson pasuje jak piesc do oka - mozliwosc zblizenia do prawdy historycznej to jedno, a pewien utrwalony stereotyp to drugie. Jesli zdecydowales sie na sprezynke, to sa jeszcze MP by Academy (o ile pamiec mnie nie myli)

 

i jeszcze jedno - jesli wydaje ci sie, ze z karabinkiem sprezynowym staniesz jak rowny z rownym, na nowoczesym polu walki ASG... to twoje szanse maleja wprost proporcjonalnie do "pewnosci siebie" - pisze to bez zlosliwosci - ot takie realia :?

Link to post
Share on other sites

Ok dzieki za rade - bluze znalazlem w domu, opaske juz mam zrobiona teraz musze zakupic spodnie :D

Co do broni to juz raczej zdecydowalem a na tego waltherka za 750 zl to mnie nie stac :D

Czy zna ktos w miare tani,dobry pistolet ktory pasowalby do imidżu(tak to sie pisze ;D) partyzanta?

Jak ktos zanjdzie jakiegos mp albo mauzera za mniejsza kwote niz 310zl (tyle kosztuje thompson) a o rownych lub lepszych osiagach to prosze o link :D

CO do stereotypow - nie zamierzam byc jak stereotypowy "hłopok" co ma 3 letni zarost i zardzewialego mauzera :D

P.S.

Sadze ze thompson zadnym wielkim przegieciem nie bedzie

A co do szans - tak wiem ze teraz na polach bitew Asg kroluja elektryki ale co mi tam - jak mi sie spodoba to zakupie kiedys elektryka, a pozatym - przeciez partyzanci atakowali z ukrycia,nie? ;)

P.S.2

Czy zamaist czapki moze byc helm?(radziecki bodajze ale czapke tez mam jakby co :D)

P.S.X

Jak ktos znajdzie taniego mauzera to poprosze o cynk:D

P.S.(jakas tam konsola)

Jeszcze raz dziekuje za chec pomocy- do duzej czesci wskazuwek sie pewnie zastosuje :D(co do broni to jak znajde cos tanszego)

I jeszcze raz wielkie dzieki :D

Link to post
Share on other sites

Meketo. Przypomnij sobie książke Kamińskiego "Kamienie na szaniec". W bardzo dokładny sposób jest tam opisany ubiór AK. W jaki sprzęt zdobyczny byli wyposażeni itp.

 

Poszukaj w internecie zdjęć powstańców.

Oto przykład :

powstancywarszawscy5kl.jpg

i

 

437pxharcerskapocztapolowazawi.jpg

 

 

Jest tego troche dobrze się rozgladnij.

 

Pozdrawiam Buli'

Link to post
Share on other sites

rewela ;) akurat przytoczyles zdjecia DZIECI ... tzw. MALYCH POWSTANCOW

 

akurat stroj powstancow rozni sie od stroju partyzanckiego. Z tego co widzialem na materialach archiwalnych - w lesie (co chyba logiczne) nie bylo tyle zdobycznego sprzetu co w powstaniu. Nie byly tez powszechnie uzywane oslony balistyczne (o ile metalowy garnek mozna tak nazwac).

 

moze taki secik ?

 

m_pol_part_bch.jpg

 

a tu zdjatko pogladowe "chlopcow z lasu"

 

image1.jpg

Link to post
Share on other sites

To tylko moje zdanie ale ja :

- otworzyłbym szafe dziadka i przeszedł sie do "lumpexu"

- znalazłbym jakąś koszule i brązową kurtkę

- poszukałbym spodni z materiału, może być drelich

- na głowe wcisnął czapkę

- buty wojskowe wykombinował, nie muszą być "pikne", mogą być opinacze

- przez ramie przerzucił chlebak "gdzie granaty by się mogły.. wiadomo co"

I już mamy partyzanta jak się patrzy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...