Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK 416 GFC czy GF416 GFC ?


Recommended Posts

Zestawiłem sobie dwa karabinki firmy GFC: hk416 i GF416

 

GFc Hk416:

http://gunfire.pl/product-pol-1152193609-HK-416-metal-gearbox-ver-2.html

 

GFC GF416

http://gunfire.pl/product-pol-1152192855-Replika-karabinu-automatycznego-GF416.html

 

Doszedłem do wniosku że więcej plusów ma GFC GF416 a mianowicie:

dłuższa lufa wewnętrzna o 100 mm

440 fps w serii

jeżeli chodzi o wagę to jest lżejszy o 250 g

długością za wiele się nie różnią

różnica w cenie 5 zł

 

Co Wy na to ? Wg mnie wygląd nie ma znaczenia bo i ten i ten jest b. ładny.

Link to post
Share on other sites

Podstawowe różnica między nimi to:

1.kolba stała vs składana:

- do kolby stałej wejdzie większość baterii, czy to lipo czy NiMHy w wersji Large. Kolba ta ma miejsce na montaż typu "wciśnij kropek" pod zawieszenie. Osobiście nie lubie stałych kolb.

- kolba składana - wg. mnie prezentuj się lepiej. Regulacja długość kolby. W stopce tej kolby jest szansa, aby zmieścić baterię LiPo Turningy. DualSky nie mieszczą się i trzeba dodawać do prowadnicy. Bateria wchodzi do specjalnych prowadnic dla poszczególnych pakietów. Pasują baterie NiMH w wersji SF (np. Firefox 1500 SF).

2. Długość lufy - im dłuższa tym lepsze skupienie na większych dystansach, gorsza manewrowość w ciasnych przestrzeniach. Można dostać przedłużkę DBoya do krótkich luf HK.

 

Reszta rzeczy w tych replikach jest taka sama. Ja mam wersję z kolbą składaną i jestem bardzo zadowolony.

 

kjujiczek: nie wiesz chłopie, o czym mówisz.

 

samsyngu: ten "chińczyk" bebechami bije nie jednego pierwszo ligowca. HK VFC chciałoby mieć to w środku. Zewnętrznie - do VFC i DBoya jest dystans.

Edited by Aiven
Link to post
Share on other sites

Więcj jeżeli mogę, to poproszę o linka gdzie będę mógł poczytać o tym obalaniu. Póki co zostane przy swoim zdaniu.

Odnośnie kjujiczeka: przeczytaj co piszesz o wadze repliki - waga z kulkami i bez. Jak używam low cap to waga SAMEJ repliki się zmieni czy nie? A jak magazynek będzie z plastiku to waga SAMEJ repliki się zmieni czy nie? A wg ciebie waga repliki na jakich kulkach jest ustalana: na 0,20 czy może na 0,40? Porównanie do mp7 - wydaje mi się, że nie miałeś tych replik w swoich dłoniach.

Edited by Aiven
Link to post
Share on other sites
"Im dłuższa lufa, tym lepiej?"

 

Wiele nowych osób czerpiących inspirację ze swojej wiedzy na temat broni palnej często wychodzi z założenia, że zwiększenie długości lufy będzie się równało poprawie osiągów repliki. I znowu - i tak i nie. Dłuższa lufa może przynieść lepsze rezultaty głównie w przypadku replik zasilanych gazowo oraz replik snajperskich o bardzo dużych prędkościach wylotowych. Różnica dla standardowych, elektrycznych replik jest, jednakże zbyt niezauważalna by się nią przejmować, a niekiedy może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

 

W przypadku replik elektrycznych - zdecydowanie większą różnicę od długości lufy sprawia jej wykonanie. Replika mająca lufę 150mm może strzelać celniej od repliki mającej lufę 500mm. Montowanie do replik dłuższej lufy jest zwykle mało opłacalne - różnica w celności (jeśli w ogóle się pojawi) najczęściej będzie niewarta wydłużenia całej repliki (co niesie ze sobą zmniejszenie mobilności gracza). Zdecydowanie lepiej postawić na kupno lufy precyzyjnej o tej samej długości.

 

Źródło: LogaNowy Poradnik - tuning dla początkujących

 

Podkreślenia moje. Co prawda pisałem wcześniej, że czytałem na forum a to poradnik ze strony, nie z forum ale to mało znaczący fakt.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Wyraźnie napisałem że różnica zapełnionego HICAPA a nie Lowcapa.I waga samej repliki się nie zmieni,to miało na celu sprawdzenie czy jak weźmie zapełnionego maga do łapy i stwierdzi czy jest to aż taki ciężar że musi zrezygnować z cięższej repliki.

HK416 w dłoniach miałem i każdy wie, że 250g różnicy nie jest tak odczuwalne przy takiej wadze repliki (o ile w ogóle jest).

Link to post
Share on other sites

Interesuje mnie HK firmy GFC. Miałem w ręku pierwsze wrażenie bardzo pozytywne tj. wszystko spasowane nic nie lata nic nie trzeszczy, a replika miała już ok rok i wystrzelono z niej ok 5000 kulek. Nie prawda że to są te same repliki, różnią się kilkoma zasadniczymi punktami:

1. moc ---> ta ze składaną kolba ma 400 fps, natomiast ta ze stała kolba ma 440 fps. (i tu proszę was jeszcze o opinie)

2. długość lufy wewnętrznej ---> różnica wynosi 100 mm (dzięki za rady, już wszystko wiem)

3. waga(mało istotne, dzięki)

4. kolba (jak dla mnie zostaje stała, nie chodzi mi tu o wygląd, lecz o funkcjonalność tj. możliwość wsadzenia tam innej baterii, dzięki)

 

Pytanie dalej brzmi: co kupić ?

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim czy masz tyle oleju w głowie żeby mieć replikę o mocy 440 fps?

Ja bym wziął tak czy inaczej wersje ze składaną kolbą ponieważ jest bardziej poręczna.

Ja mam M16 i kupiłem tylko dlatego że kocham ten kształt i po prostu lubię długie repliki ale przyznaje że manewrowanie takim bydlęciem sprawia nieraz kłopoty.

Co do baterii to możesz trzymać ją w prowadnicy kolby lub chwycie przednim.

Link to post
Share on other sites

Kolego kjujiczek, zadałem proste pytanie: "co kupic" ? Ograniczam się tylko do dwóch replik firmy GFC. A Ty mi tutaj z jakimś olejem wyskakujesz. Przypomnę, że na rynku jest wiele replik o bardzo zróżnicowanej mocy (od ok 280 FPS do ok 700 FPS). Co powiesz jak ktoś będzie chciał kupić dużo mocniejsza replikę np 460, 490 lub 530 fps ? Przeczytaj posta od początku i doradź mi co kupić HK416 czy GF416. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

TomTomek - nie spinaj się tak.

1. Po co w ogóle założyłeś ten temat, skoro to wszystko JEST na forum.'

2. Napisałem, że NIE MA ŻADNEJ RÓŻNICY W GB, więc bierz tę wersję, która bardziej Ci się podoba.

Link to post
Share on other sites
Przypomnę, że na rynku jest wiele replik o bardzo zróżnicowanej mocy (od ok 280 FPS do ok 700 FPS).

 

No i co z tego, że jest? To, że na rynku są różne repliki nie oznacza, że będziesz wiedział jak z niej korzystać w sposób bezpieczny dla innych. Tak samo jak z motorami. Są motory o pojemnościach nawet 1000ccm ale to nie oznacza, że każdy wie jak jeździć 500ccm (a są osoby którym nawet komarka bym nie dał). Duża moc to duża odpowiedzialność. Jak przeciągniesz komuś z bliska po twarzy to zabawa będzie mało zabawna (szczególnie dla tego, który przez pare dni/tygodni będzie miał twarz w ranach). Więc, tak jak Didizip napisał, nie spinaj się bo pytanie kjujiczka było uzasadnione.

Link to post
Share on other sites
Kolego kjujiczek, zadałem proste pytanie: "co kupic" ?

 

Wiesz,że dałeś dwie repliki ,które różnią się zewnętrznie? Jak będziesz chciał kupić samochód to też się będziesz pytał czy brać kombi,a może lepiej coupe? Weź to co Ci się bardziej podoba i tyle. Miej tylko na uwadze,że składana kolba i krótsza repliką mogą być na dłuższą metę dla Ciebie wygodniejsze - tak jak parkowanie w mieście mniejszym samochodem.

Link to post
Share on other sites

Ta, tylko że większy samochód może się przydać jeśli ktoś ma gromadkę dzieciaków lub wozi różnorakie sprzęty, natomiast przy szturmówkach przewaga 10cm lufy, to nic, za to mobilność, mniejsza waga itp. - mają olbrzymie znaczenie zwłaszcza przy dłuższych combatach. Jeśli chodzi o ogół, jak już zostało powiedziane - te same karabiny, inna obudowa. Biertacochceta.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...