Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.028 czy CM.028A + ochrona twarzy i gogle dla okularnika


Recommended Posts

Witam i na początku dziękuję wszystkim za cierpliwość i chęć pomocy zielonym:)

 

Mam zamiar kupić swoją pierwszą replikę i po przeczytaniu opinii i kilku artykułów zdecydowałem się na zakup AK-47 od CM na taiwangun.

 

No i teraz mam dylemat: na taiwangun są dostępne dwie wersje, które by wchodziły w grę: CM.028 oraz CM.028A - czy miał ktoś kiedyś w rękach obydwie i jest w stanie powiedzieć czym się różnią i którą lepiej wybrać? Z tego co mi się wydaje to wersja A ma dwie szyny RIS i inną rączkę. Poza tym obie repliki różnią się tylko wyglądem i to by było na tyle, bo pewnie bebechy mają identyczne. Dodatkowo, jeśli w wersji A to co mi się wydaje jest szyną RIS to czy warto dokupić do niej okładzinę? W końcu mniej więcej w tym miejscu będzie spoczywać druga ręka. No i czy rączka w wersji A jest wygodna? (jest wyżłobiona - stąd pytanie)

 

Co do samego zakupu repliki, czy może warto jeszcze coś do niej dokupić lub wymienić? (Np. gumkę Hop - Siup) Chodzi mi o jakieś mocno niezbędne gadżety i bardzo potrzebne rzeczy do wymiany - mam mocno ograniczony budżet i nie chciałbym wydawać za dużo i bez mocnej potrzeby na początek.

 

Może warto cały zakup dokonać w innym sklepie?

 

Kolejną rzeczą jaką na pewno będę potrzebował to są okulary lub gogle ochronne. W moim przypadku raczej w grę wchodzą gogle (nosze okulary i soczewki niestety odpadają) i to takie pod którymi zmieści się moje stałe obrylenie. Z tego co już wyczytałem na taiwangun nie ma co kupować okularów, ale czytałem gdzieś że na każde gogle wystarczy nakleić folię antywłamaniową i będzie dobrze. Mam też możliwość sprowadzenia gogli Bolle x500 w rozsądnej cenie z USA, ale nie wiem czy będą wchodzić na okulary i czy są warte zachodu (mogę nabyć nowe za max 70 zł, ale będę dłuuuuugo na nie czekał, do tego czasu pozostaje używanie okularów ochronnych za 15zł z OBI czy coś w tym stylu).

 

No i jeszcze ochrona reszty twarzy: czy warto inwestować w coś takiego jak Twarda maska neoprenowa - multicamo z taiwangun? Czy może lepiej zainwestować w postapokaliptyczny klimat, kupić i wybebeszyć taką półmaskę? A może wystarczy sama najzwyklejsza kominiarka?

 

Na sam koniec chciałbym jeszcze zapytać czy przy okazji kupna repliki w taiwangun warto by było coś jeszcze kupić, żeby nie płacić piętnaście razy za wysyłkę?

 

Dziękuję wszystkim, którzy wytrwali do końca i pozdrawiam, Przemek.

Link to post
Share on other sites

Obojętnie, znaczy bierz tą która ci się bardziej podoba bo mechanicznie to ta sama replika.

Co dokupić żeby w sklepie założyli. Gumkę hopa napewno. Może jeszcze jakąś lepszą lufę, choć do 028 nie jest to mocno niezbędne.

Wersja " ma oszynowane więc o ile nie będzie Cię raziła niekoszerność to możesz już na nich mocować dodatkowe gadzety.

W kwestii okularów to się mylisz. Oklejenie folią antywłamaniową nie daje goglom ATESTU. Niestety tu już będziesz musiał sam sprawdzić pod jakie konstrukcje wejdą Twoje okulary. Podstawowe informacje na temat dużych gogli znajdziesz w odpowiednim dziale.

Do ochrony bużki polecę ci półmaskę V1 tirmy TMC.

 

I co jeszcze byłoby dobrze kupić: dobrą ładowarkę do pakietów. Nawet najsłabsza bateria odwdzięczy się dobrą pracą jak będzie traktowana dobrą ładowarką.

Link to post
Share on other sites

W takim razie skuszę się na CM.028a :)

 

Co do gumki Hop - Siup to chyba najlepiej w moim przypadku zdać się na serwis sklepu - niech założą taką jaką uznają za najlepszą.

 

Po dłuższej lekturze na temat gogli dla okularników to skuszę się jednak na zamówienie z USA Bolle x500 - dobre opinie i duże, więc powinny zmieścić większość oprawek okularów korekcyjnych. A i cena ze sprowadzeniem poniżej 100 zł nie jest chyba zła. Niestety tutaj nasuwa się pytanie czy nie będą mi przeszkadzały podczas celowania CM.028a - lunety nie mam i raczej w najbliższym czasie nie będę miał.

 

Do ochrony bużki polecę ci półmaskę V1 tirmy TMC.

 

Maski na taiwangun nazywają się ACM - czy to to samo? Czy lepiej poszukać tą konkretną, o której wspomniałeś?

 

I co jeszcze byłoby dobrze kupić: dobrą ładowarkę do pakietów. Nawet najsłabsza bateria odwdzięczy się dobrą pracą jak będzie traktowana dobrą ładowarką.

 

Na taiwangun jest tylko jedna ładowarka procesorowa - warto kupić czy raczej poszukać czegoś na allegro? Bo tania nie jest, jednak Batimex robi raczej niezłe ładowarki (mam taką do akumulatorków do aparatu i jest ok).

Link to post
Share on other sites

Nie i nie. TMC to nie jest ACM. Poszukaj . A Batimex nie robi niezłych ładowarek, wręcz przeciwnie robi kiepskie ładowarki.

Ale od tego masz odpowiednie działy żeby wyszukać informacje i sobie poczytać.

 

Dzięki - poszukam, poczytam :)

 

Jeśli chcesz być cyklopem możesz użyć folii antywłamaniowej.Tak czy siak ja bym wziął tacticala bo w zwykłej nie ma jaskółeczki ^^.

 

Bycie cyklopem mi nie grozi: mam już dwie pary oczu, a jak dojdą gogle to będzie razem trzy ;P

 

A tak na serio: dzięki - potwierdziła się słuszność mojego wyboru :)

 

Mam jeszcze tylko pytanie o wymianę gumki: w taiwangun jest "Gumka Hop-Up silikonowa[Guarder]" do 120 m/s i jest jeszcze "Zestaw dystanserów poprawiający tor lotu" - trzeba kupować obie pozycje? Czy wystarczy jedna i jeśli tak to która?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o google to polecam BOLLE PILOT o takie: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_167&products_id=3143&name=Bolle_Safety_-_Gogle_Ochronne_-_PILOT_-_PILOPSI

sam ich używam, ale jak na zewnątrz jest gorąco to lubią troche zaparować od góry, dlatego warto pogłębić te rowki u góry dla lepszej wentylacji. Poza tym wszystko wporządku, dobra widoczność i są bardzo wygodne. Jeśli przeszkadza Ci ten pomarańczowy kolor to można troche walnąć markerem od stron nie przylegających do twarzy

A ochrona twarzy? :D ja używam ochraniacza na zęby na górną szczękę jak do mma :D i można się śmiać na polu walki bez obawy o uzębienie :D

Pozdrawiam, Johnny

Link to post
Share on other sites

 

Nie wiesz może czy te Bolle posiadają jakiś atest? Albo może testowałeś je jakoś? Bo przy Bolle'ach x500 mam pewność, że się nadają do ASG, a przy tych w opisie nic nie napisali...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...