Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z cm048m replika strzela na sucho


Recommended Posts

Witam, mam problem z cm048m mianowicie podczas prowadzenia ognia ciągłego replika wyatrzeli pare kulek (ok. 5-7) nastepnie strzeli pare razy "na sucho" po czym strzeli znowu 1 kulką i znów "na sucho". Zdarza się też tak ,że czasem replika wypluje kulkę na ok. 10m. Na ogniu pojedynczym strzela normalnie. Teraz trochę o replice:

-batka li pol 11.1V

-lufa precka(nie wiem dokładnie jaka)

-gumka systema energy

-w gb wszystko wymienione (zębatki shs, tłok shs, cylindder bore up guarder, wszystkie głowice guardera)

Kulki jakie używam to g&g 0.28g ,dodam jeszcze że nie jest to wina maga gdyż sprawdzałem na 3 hi-capach i jednym midzie. Jak odwrócę replikę do góry magazynkiem wystrzeli wszystkie kulki. Ma ktoś może jakiś pomysł co może być tego przyczyną?

Link to post
Share on other sites

Jutro sprawdze na 7.4V, ale bardziej martwi mnie to, że replika od czasu do czasu wypluje kulkę na 10m.

 

Jestem totalnym laikiem w kwesti elektroniki więc pewnie się myle ale czy przy np. przeładowaniu baterii (za długim ładowaniu) nie mogłoby dojść do spadku napięcia albo natężenia w bateri przez co nie byłoby wystarczającego prądu do poprawnego działania broni?

Dodam tylko, że kumpel miał podobny problem w swoim plastikowym M4 (kupiony za około 120zł). Z tego co wiem nic nie grzebał we wnętrzu tego M4 a po paru tygodniach od zakupu kulki czasem leciały na 2 czy 3 metry a innym razen na 20. Z tego co wiem, mój kumpel nie dbał o to by baterie ładować odpowiednio długo stąd mój wniosek, że przeładował baterie i dlatego zepsuł.

Link to post
Share on other sites

u mnie w kac pdw to samo mam, czasami kulka sie zatnie

mam 2 podejrzenia:

-dysza, ale ona jest stockowa i to mało prawdopodobne

-lufa i komora hu jest nierówno ułożona w lufie zew względem gb i dyszy-bardziej prawdopodobne

jak poradzisz cos na to napisz to i ja sie zabiore za kombinowanie

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem jak strzela na 7.4V i jest znacznie mniej "suchych strzałów" ,ale nadal występują. A propo plucia kulkami, jest taka możliwość, że to przez nową gumkę hop up? Wyczytałem, że do ok.2000 strzałów może się dziwnie zachowywać, czy to prawda?

Link to post
Share on other sites

No ja muszę się pochwalić i powiem, że na stanie mam 6 sztuk cm048. Sprawa wygląda tak:

 

-Cyma seryjnie na zębatkach tłokowych ma zamontowany opóźniacz popychacza. Ale ten opoźniacz jest niewymienny. Innego się nie zamontuje. Gdy zaczynałem w nich grzebać właśnnie był ten problem: lipo 11V i było mnóstwo pustych strzałów i czasem wypluło po dwie kulki albo jedną na 15 metrów.

 

Rozwiązaniem było wymienienie zębatek tłokowych na takie ze zwykłeym bolcem i zamontowanie na nim opóźniacza większego, który powodował, że dysza dłuższy czas pozostawała podczas cyklu w tylnim położeniu, co umożliwiało dokładne wpadanie kulek do komory.

 

- podkręć maga dokładnie, aż usłyszysz kliknięcie.

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dodać, że jeżeli jest zamontowany Bore up Guardera możliwe, że trzeba podszlifować czoło głowicy cylindra bo może krzywo układać się w gearboxie i w efekcie dysza będzie krzywo wchodzić do komory hopka i będzie też pluło kulkami.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...