Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gearbox KWA w korpusie boyi...


Recommended Posts

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z użytkowników tego forum próbował czegoś takiego dokonać. Czyli włożyć Kompletny wzmocniony Gearbox V.2 KWA do body firmy boyi. I czy do tego GB nie trzeba dokupić specjalistycznej komory Hop-Up (nie orientuje się) i na czym polegają te modyfikacje korpusu o których wspominają ludzie ze sklepu Zbrojownia ?

Usłyszałem jak działa KWA kumpla i mam nie odpartą chęć kupna tego GB. Co mam robić ? Dokupić Bore-up, do tego co mam czy sprzedać GB i zostać posiadaczem już nie chińskiej konstrukcji KWA ?

 

A tuning tego co mam to też nie wiem co się bardziej opłaca, kupiłem łożyska kulowe, sprężyny m115 i m120, metalową prowadnice, tłok ze stalowymi zębami, dyszę, przerywacz, okablowanie niskooporowe, styki. I cykam sobie na lipolu.

Edited by Kac3r
Link to post
Share on other sites

GB KWA wchodzi do bady BOYI bez problemu, komory hop-up nie trzeba wymieniać. Jeśli montowałbyś cały kompletny GB trzeba wymienić tylko dyszę. Jak już do stockowgo GB zamontowałeś łożyska kulowe, wymiana na KWA może tylko zwiększyć szybkostrzelność. Zwykły GB bez problemu wytrzyma M120, więc jeśli chodzi o wytrzymałość nie ma sensu wymieniać GB.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki, pojaśniało mi w głowie :) ale mam m4 z krótką lufą wewnętrzną i chce teraz bore-up sobie kupić... Czy mogę włożyć do gearboxa BU od m16 czy brak otworu bedzie miał jakieś większe znaczenie ??? Bo o ile się nie mylę powinienem mieć więcej efpeesów... niż z BU przeznaczonym do M4.

Link to post
Share on other sites

Bore-up do M16 jest przystosowany do długich luf (450-590mm) zaś bore-up do M4 jest przystosowany do luf krótszych (360-400mm). Montaż Bore-upa przeznaczonego do M16 nic Ci nie da przy 363mm lufie (standardowa M4). Może za to pogorszyć celność, ponieważ kulka będzie dostawała podmych po "tyłku" i nie będzie lecieć stabilnie. Był gdzieś nawet temat o doborze pojemności cylindra do długości lufy.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jaki mam dobrać zestaw cylindra BU do M4 CQB ? typ 1 czy typ 2 ?

Mam stockowy hop-up boyi ale uszczelniłem go odpowiednio. Mam precke 6.03 JBU 34cm (skrócona) i ewentualnie 30cm 6.03 JBU to może być zwykły cylinder tylko bez dziury ? Taki O. Chce mieć więcej fpsów na sprężynie SRC m115. Może ktoś już wkładał BU do gearboxa m4 CQB i był zadowolony.

Edited by Kac3r
Link to post
Share on other sites

To po zamontowaniu możesz mieć spory problem. Szkielet nie jest najwytrzymalszy, przy bore up Guardera, Systemy albo innych z gumową stożkową głowicą tłoka nie ma problemu ze sprężyną sp130, ale Dep fire ma metalową głowicę tłoka i szkielet może szybko pęknąć.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie założyłem dopiero w sklepie przyjęto zamówienie.

A ktoś miał z Was taki BU w replice i doświadczył tego jaki on jest zabójczy dla szkieletów GB, może widzieliście... nie wiem...

BU niszczy szkielet na sprężynie 130 i więcej czy 120 i jeszcze słabszych ?

ALE WTOPA :/

Edited by Kac3r
Link to post
Share on other sites

A w ogóle to ten niszczycielski BU to psuł szkielety nowe markowe po 4000 kulkach czy markowe używane o przebiegu 40000 kulek ( ponieważ ktoś mógł skusić sie na BU po tylu strzelankach) a później zdziwił się że i tak stary szkielet po prostu pękł, bo niby BU zły kupił ???

Wyjaśnijcie mi to...

Link to post
Share on other sites

Metalowa głowica tłoka powoduje większy udar przy uderzeniu niż plastikowa. Przez to mając sprężynę m120 i metalowa głowicę mamy podobną żywotność co przy m140 i plastikowej głowicy. Mi stokowy szkielet boyi wytrzymał 30000kulek na SP130 guardera przy plastikowej głowicy tłoka i cylindra, a miał już wcześniej ok 50000 na stokowej sprężynie i dalej działa, ale już u kolegi. Może mi się trafił taki lepszy szkielet, ale nie ryzykowałbym.

Link to post
Share on other sites

Siema wszystkim, Dolaczam sie do temat gdyz sam zamierzam wsadzic GB KWA 2GX do body PJ-ota. W ciągu 1 roku przemielilem juz 2 GB w mojej replice. Niby nic extremalnego jednak GB ktore mialem w replice nie wytrzymaly tego. BU Guarder M4, komora KA, zielona gumka G&G, precka guarder 601 380mm (cieta) zebatki SHS 18:1, tlok shs z metalowa szczeka, kable G&P, mosfet z AB od Gatee.pl, silnik PJ czarny o duzym momencie obrotowym, zasilanie to dwa lipo, jeden na CQB 7.4V 2650mAh 40C a na "masowki" 11.1V 2200mAh 30C. Dodam ze chcialbym wrzucic tam SP130 guardera. GB mam juz zamowiony i mam nadzieje ze juz nie bede mial wiecej problemow z pekajacym GB. Niby KWA wrzuca do tego GB na dzien dobry SP120 i daje rade. Wiem ze opinie sa pozytywne na temat tego GB ale czy da on rade na 130 z moimi bebechami przy 20rps???

Link to post
Share on other sites

Ja na stokowym zestawie cylindra w szkielecie boyi na sp130 mam już 30tys przemiału i nic. Nie wiem jak zajechałeś te poprzednie 2szkielety przy bore up, albo miałeś nieszczelny albo za dużo auto. Sam szkielet KWA dużo wytrzyma, ale musisz go dobrze poskładać.

Link to post
Share on other sites

Szkielet nie wiem jakiej firmy dokladnie, napewno nie czarny Boyi, moje GB byly srebrno szare i strasznie miekkie. Pierwszy polecial po 5k kulek na stockowym BU plus M130. Moze mam jakiegos PH. Drugi GB udalo mi sie kupic za grosze ale okazal sie dokladnie tym samym GB co mialem wczesniej. Przbieg na nim moze 4k kulek. Najwiecej uzywam Singla. Kilka dni temu zauwazylem za juz zaczyna pekac :D

Link to post
Share on other sites

Gumka na komorze KA ma teflon fixa, dysza jest z wymienionym oringiem, nie buja sie na boki i plynnie chodzi, przemarowana silikonem, w GB sprezynka od popychacza skrocona aby miec pewnosc ze dysza dochodzi do gumki w komorze, strzykawka byla, gb wypodkladkowany. Nie wiem co jeszcze moglem zle zrobic :P

 

1-wszy springa to byl stock 130 wedlug opisu, potem wrzucilem elementa 130...

Edited by verb007
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...