Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK01W problem z pobieraniem prądu.


Recommended Posts

Witam, mam problem z moim RK01W. Posiadam w nim silnik GFC tornado, MOSFET,kable niskooporowe . Na ostatniej strzelance batki strasznie szybko mi padają tzn. firefox 8,4 1500mah trzymał przez 2h, stokowa batka 8,4 1400mah od cm.042 30min a batka stokowa od boja 9,6 v 1200mah tylko 15 min. Batki ładuję batimexem i na wcześniejszych silnikach tak szybko nie padają. Po za tym batki dziwnie się rozładowywują ,ponieważ nie słychać żeby batka była słaba tylko od razu replika nie strzela (tak jak by coś się przegrzało). Możliwe ,że sinik potrzebuję więcej prądu?

Pozdrawiam

gewer

Link to post
Share on other sites

Nie strasz mnie bo niedługo chce kupic taki sam model ;P Miałem podobny problem w M16 po wymianie kabli i silnika, że batki padały szybko i kable się grzały. Pierwsze to podczas wymiany okablowania po zdjęciu zębatek wypadły mi podkładki i nieprecyzyjnie współpracowały co kosztowało większe zużycie energii.

Drugi przypadek to kable były cienkie i nie wytrzymywały zbyt dużego poboru prądu przez silnik (grzały się tak ze guma schodziła)

Trzecie to przesuszony gearbox, nasmarowałęm i trochę lepiej chodziło.

 

Podsumuwując coś w Twojej replice powoduje większy pobór prądu z baterii i nagrzewanie się elektryki. Proponuje sprawdzić prawidłowe podkładkowanie i czy coś o coś niepotrzebnie nie ociera i czy silnik napewno jest dobrze wyregulowany. Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

On już to wszystko ma, wystarczy poczytać. Odnośnie komutatora nic nie powinno być, myślę że jest nowy jak pojawił się teraz problem po wymianie na niego. Wtyczki Tamiya mają strzsznie duży opór i mały przekrój, grzeją się więc opór jeszcze wzrasta. Ja polecam wymienić wtyczki na deansy i powinno być git.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...