Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka kolejna replika?


Recommended Posts

Jednak po przemyśleniu sprawy kminię, że lepszy będzie 3 pkt. ze względu na mój kręgosłup w takim razie, który pas będzie ok? I kwestia magów, które będą najlepiej pasować do gietki (nie lubię grzechotki)? Ten będzie si?

http://gunfire.pl/product-pol-1152196561-Magazynek-Mid-Cap-do-replik-z-serii-GF36-130-kulek-.html

Czy lepszy od P&J?

http://www.taiwangun.com/magazynki/magazynki-aeg-low-cap/magazynek-low-cap-do-serii-g36-p-j.html

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O magazynkach możesz poczytać w temacie poświęconym tej replice. Ja posiadam Low-capy P&J i pasują,ale słyszałem że niektórzy piłowali jeden zaczep trochę żeby "klikały". Jeśli chodzi o ładownice typu shingle to ja bym napisał na Twoim miejscu do PSTG. Uszyje je taniej niż Praszka raczej,a jakość równie dobra. ;)

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie 3pkt. nie pasuje do tak krótkiej repliki. Magi fajne są od Boyi - mid-capy.

Popieram, choć ja sugeruję Lowy, Midy mają tendencje do "zacinek", a żeby tego uniknąć można nie ładować ich do pełna, więc różnica w pojemności staje się niewielka.

 

A gdzie je można kupić i jak ze spasowaniem, bo nie chcę mi się za bardzo bawić pilnikiem :)

Ja mam G36[JG] i Lowy[boy], trzeba zaczep minimalnie podpiłować, wówczas pewnie siedzi. Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

P90 to nie ta półka cenowa... Co do magów to na razie sobie odpuszczę ten temat i pogrzechocze w sumie (potem zacznę zawracać dupe o to w temacie o giecie :)) A co do zawiasu to znalazłem jakieś stare 1 punktowe bungee więc wolałbym coś coś 3 pkt. tylko co wybrać? Bo 2 pkt. nie można chyba ustabilizować na plecach?

 

Ps. W ogóle czym się różni 2 pkt. od 3 pkt. skoro i to i to ma 2 karabińczyki do giwery?

Link to post
Share on other sites

P90 to nie ta półka cenowa... Co do magów to na razie sobie odpuszczę ten temat i pogrzechocze w sumie (potem zacznę zawracać dupe o to w temacie o giecie :)) A co do zawiasu to znalazłem jakieś stare 1 punktowe bungee więc wolałbym coś coś 3 pkt. tylko co wybrać? Bo 2 pkt. nie można chyba ustabilizować na plecach?

 

Ps. W ogóle czym się różni 2 pkt. od 3 pkt. skoro i to i to ma 2 karabińczyki do giwery?

 

 

Ile razy mamy Ci mówić. Zawieszenie 3 punktowe nadaje się do dłuższych replik. Do G36 C idealne będzie 1 punktowe,tylko uważaj na to uszko (najlepiej opleć je linką czy czymś i o to dopiero zaczepiaj zawieszenie. Nie wydawaj kasy na marne,jak już nie masz co z nią robić to zainwestuj w gumkę HU.

Link to post
Share on other sites

Tylko, że przy 1 pkt. nie mam możliwości ustabilizowania repliki (np. na plecach) i np. przeskoczyć przez okno czy wbić na budynek po drabinie, oraz nie mogę za pomocą paska przenieść ciężaru gnata na ciało i operować 1 łapą bez zmęczenia....

 

Ps. Chyba, że się mylę bo o zawieszeniach mam małe pojęcie^^

Edited by KaramBoty
Link to post
Share on other sites

Tylko, że przy 1 pkt. nie mam możliwości ustabilizowania repliki (np. na plecach) i np. przeskoczyć przez okno czy wbić na budynek po drabinie, oraz nie mogę za pomocą paska przenieść ciężaru gnata na ciało i operować 1 łapą bez zmęczenia....

 

Ps. Chyba, że się mylę bo o zawieszeniach mam małe pojęcie^^

 

Na 1 punktowym od magpula będzie dyndać trochę ,ale po drabinie wbijesz itd. ,a w razie czego możesz zrobić z tego 2 punktowe i wtedy będzie Ci wygodniej jak chcesz na plecach nosić.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_PdXaKf0h5g

Link to post
Share on other sites

A lepszy ten Magpul czy od Orkana jak bym brał 1 pkt.? A czym się w ogóle różni 2 od 3 pkt? Bo 1 pkt. to ma jeden karabińczyk ale ta pozostała dwójka ma po dwa...

 

Orkan ma pewnie o wiele bardziej wytrzymałe zawieszenie,ale osobiście ze względu na te klamry nie brałbym go ,ponieważ mam złe wspomnienia po tym jak dostałem kilka serii właśnie w takie klamry ,po czym były do wymiany niestety. Hmm,jakby Ci to prosto wytłumaczyć.. 2 pkt. od 3pkt. różni się tym,że na długości całej repliki jest jeszcze pasek taki (sprawdź na YT recenzje jakichś zawieszeń 3 pkt. to zobaczysz co lepsze),ogólnie wygodne zawieszenie ,ale do dłuższych replik jak M16. Przy M4 wygodniej mi już było z bungee (kupiłem 2pkt. ,ale używałem jako 1pkt.).

Link to post
Share on other sites

Na moje pasy jest 3 letnia gwarancja. Jak Ci pójdą klamry, to wystarczy odesłać zawieszenie a wstawię nowe :)

 

Karamboty, jeśli szukasz 3pkt zawieszenia to masz u mnie:

http://www.orkan.sklepna5.pl/towar/163/pas-3pkt-delta.html polecam do lekkich replik

http://www.orkan.sklepna5.pl/towar/160/pas-23pkt-alfa.html chwilowo niedostępne, bo czekam na dostawę MASH HOOKów, ale może być również z paracordem wiązanym z przodu będzie taniej.

 

Zawieszenie do sprawa indywidualna, musisz popróbować różne i samemu się przekonać jakie Ci odpowiada. Osobiście używam Alpha i LRT v.2

Edited by ORKAN_Hubert
Link to post
Share on other sites

A jeszcze wracając do tematu wyboru repliki to jak by się sprawdził RK-06 w moim przypadku? Czy dla użytkownika o wzroście 170 nie będzie to za duża pukawa, bo od giety troszkę odstrasza wielkość magów, o emki się nie pytam bo chyba z chinoli nic konkretnego nie kupię?

Link to post
Share on other sites

Dobra jednak po przemyśleniu daruje sobie ak74, bo i zapewne gorzej wyważony i troszkę za duży :) A emki w tej cenie są jakieś godne polecenia czy poza AK to w tej cenie dobra tylko gieta? I co do zawieszenia, chyba zdam się na bardziej doświadczonych i oleję 3 pkt. więc Magpul wydaje się być idealny bo mogę go używać jako 1 pkt. ale też np. na wypadek latania po drabinach etc. robimy 2 pkt i sztywno na plecach siedzi tak? :)

Link to post
Share on other sites

Batka w atrapie celownika co mi się nie podoba za bardzo, a wracając do giety to chwyt można zamontować tylko tam gdzie jest chwyt czy jest jakiś sposób abyt tam go wsadzić gdzie się trzyma rękę gdy nie ma chwytu, bo troszkę dla mnie zbyt daleko przy samej lufie :P

 

Ps. jak by była jakaś emka o wadze podobnej do giety godna polecenia to proszę o link :)

Link to post
Share on other sites

Batka w atrapie celownika co mi się nie podoba za bardzo, a wracając do giety to chwyt można zamontować tylko tam gdzie jest chwyt czy jest jakiś sposób abyt tam go wsadzić gdzie się trzyma rękę gdy nie ma chwytu, bo troszkę dla mnie zbyt daleko przy samej lufie :P

 

Ps. jak by była jakaś emka o wadze podobnej do giety godna polecenia to proszę o link :)

 

 

Czytam ten post 10 raz i nie mam pojęcia o czym mówisz.

Poczytaj, poszukaj, zanim zadasz jakieś pytanie...

Mówiono o tym chyba już 1000 raz, że trudno znaleźć dobrą "emke" w takiej cenie...

Jedyną sensowną opcja jest KWA, ew. G&G, jak nam absowe body nie przeszkadza.

Link to post
Share on other sites

Tzn. miałem na myśli, że opcja z baterią w atrapie lasera średnio mi się podoba, czyli wychodzi jednak, że najsensowniej przy giecie zostać, wracając do zawieszenia jest tylko jedno "ale" bo tego Madbula chyba nie podczepię do giety jako 2 pkt. bo ten karabińczyk chyba nie wejdzie w tą dziurkę przy risie...

 

A jeśli chodzi o chwyt to miałem na myśli, że zamiast go montować przy tłumiku płomienia (gdzie jest ris) to czy są jakieś "przełużenia risa" czy coś by był bliżej maga...

Link to post
Share on other sites

Tzn. miałem na myśli, że opcja z baterią w atrapie lasera średnio mi się podoba, czyli wychodzi jednak, że najsensowniej przy giecie zostać, wracając do zawieszenia jest tylko jedno "ale" bo tego Madbula chyba nie podczepię do giety jako 2 pkt. bo ten karabińczyk chyba nie wejdzie w tą dziurkę przy risie...

 

A jeśli chodzi o chwyt to miałem na myśli, że zamiast go montować przy tłumiku płomienia (gdzie jest ris) to czy są jakieś "przełużenia risa" czy coś by był bliżej maga...

 

 

Nie wejdzie,ale można kupić jakieś ucho/uchwyt na to zawieszenie i zamontować na szynie RIS. Szynę RIS możesz sobie zamontować bliżej gniazdka magazynka. Tylko to jest raczej mało wygodne rozwiązanie,już lepiej trzymać za samo gniazdko magazynka.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...