Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
sorch62

BOYI czy Cyma? + ostre części

Recommended Posts

myślę ze do obu będzie równie łatwo/niełatwo założyć ostre części, ponieważ obie repliki robione są w standardzie VFC i nie różnią się budową od siebie. wyjątkiem są stare modele cym, mniejsze od 40, tam jest układ TM i mogą być pewne problemy, chociaż i to pewnie by się dało zrobić)

lesio powie to samo

obie repliki są wykonywane (w większości) w standardzie VFC i poziom skomplikowania jest taki sam, jak masz do wyboru cyme lub boyi bierz cyme

Wg mnie to zależy jakie części od ostrego chcesz zakładać- jeśli tylko drewienka- bierz boyi, bo reszta jest lepiej spasowana i w ogóle. A jeśli zamierzasz wymieniać większość części, to bierz raczej cymę, z której zostanie tylko body i jakieś małe pierdółki.

Nie bierz stalowo-gównolitowego body od cymy.

Body od cymy to tylko stalowa wytłoczka a obsada i lufy to gównolit znitowany do tej wytłoczki.

Body to tylko Bojca z chinoli oczywiście. I ogólnie repliki bojca zewnętrznie biją na głowę cymę nie ma się co czarować. Cyma ma troche lepsze bebechy ale zewnętrznie bojec.

Tak, bo wszystkie elementy są wykonane ze stali oprocz lufy zewnętrznej, która jest wykonana z aluminium. Niestety stalowe boyie są kiepsko spasowane - mam rk-08 i rk-15 i obie repliki rozkładałem i składałem od początku żeby się trzymały kupy.

• Create New...