Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki mundur w maskowaniu wz.93 wybrać?


Recommended Posts

Bawełniak klasyczny rodem z lat 90'tych, może zbierać 400 zł na kompletny mundur z miwo? Czy lepiej coś tańszego i odkładać na jakiś szpej czy konkretną replikę, dodam, że to sprzęt na niedzielne "szczelanki" a nie 7 dniowe milsimy w błocie i kurzu :)

Link to post
Share on other sites

Helikon byłby spoko,ale nie w tej cenie (jeśli chodzi np. o TCU). Lepiej na allegro skompletować sobie w rip-stopie mundur jeśli to ma być wz. 93 . Jeśli chcesz coś lepszego już i masz kasę to masz Currahee,SPECOPS,Miwo . O helikonie jest spory wątek jak coś.

Link to post
Share on other sites

Akurat mundury Miwo to nic wybitnego, bo szyją z tego samego badziewnego materiału (US-21), którego nie uratuje krój i dobre szycie. Po prostu jest kiepski, przeciera się, drze, pęka, nie mówiąc o tym, że po praniu wygląda beznadziejnie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Akurat mundury Miwo to nic wybitnego, bo szyją z tego samego badziewnego materiału (US-21), którego nie uratuje krój i dobre szycie. Po prostu jest kiepski, przeciera się, drze, pęka, nie mówiąc o tym, że po praniu wygląda beznadziejnie.

Jak widać w opisie, mundur bluza, spodnie, wykonany jest z tkaniny typu rip-stop, więc nie taki znowu "badziew". :maniak_OK: Za to ceny "powalające", a krój jak zwykle "do bani"... :icon_cry:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
Jak widać w opisie, mundur bluza, spodnie, wykonany jest z tkaniny typu rip-stop, więc nie taki znowu "badziew". :maniak_OK: Za to ceny "powalające", a krój jak zwykle "do bani"... :icon_cry:

 

Boże, Powała, czy Ty kiedykolwiek miałeś okazję używać tego munduru, że się wypowiadasz? Bo ja przerobiłem dwa komplety z tego "ripstopu", używane w różnych warunkach i stwierdzam - tak, to jest badziew, i mogą sobie napisać, że to ripstop wzmacniany nylonem, nićmi z platyny,żelaza i kij wie czego jeszcze, ale dla mnie to nadal będzie badziew, który szybko się drze, jest delikatny, bardzo szybko się spiera,a gdy namoknie robi się czarny (jak jego starszy brat "bawełniak"). Po prostu szkoda pieniędzy na mundur, który posłuży może rok, może półtora, bo potem stwierdzisz, że ilość łatek jest za duża, a sam mundur zrobi się oliwkowo-błotnisko-niewiadomojaki.

Link to post
Share on other sites
Guest Dawid4009

Tylko jak będziesz zamawiał w Currahee to zapytaj się o materiał z jakiego szyją. Nie znam się na nazewnictwie, ale zamawiałem dwa komplety w grudniu 2011, i 6 kompletów w marcu 2012- te z grudnia były wykonane z US21 na bank. To samo co w moim kontrakcie- tylko krój inny. Z kolei te z marca zostały uszyte z materiału, który na mundurze kolegi (zamówionym w 2007 roku) jest określony jako frontiera. Ten sam materiał co w Pretorianie z Miwo- na oko oczywiście. I ten drugi polecam, jest mocny, ma świetny kolor, i większą trwałość.

Link to post
Share on other sites
Boże, Powała, czy Ty kiedykolwiek miałeś okazję używać tego munduru, że się wypowiadasz? (...)

Nie wzywaj imienia Boga swego nadaremno! Używałem, miałem i mam nadal, więc wiem o czym piszę.

 

(...) stwierdzisz, że ilość łatek jest za duża (...)

Taaak, łatki rozmnażają się partogenetycznie i przez pączkowanie... :hahaha:

 

(...) a sam mundur zrobi się oliwkowo-błotnisko-niewiadomojaki.

Pierzesz w mydle marki "Jeleń"? Stąd super efekt kolorystyczny... :maniak_jezyk2:

 

Rip-Stop - technika wzmacniania materiału poprzez dodanie w stałych odstępach dodatkowego, mocniejszego włókna. Materiał typu Ripstop można łatwo rozpoznać, ze względu na wypukłą kratkę. Zapobiega ona rozdzieraniu się materiału.

Pobrano ze strony http://pl.wikipedia.org/wiki/Rip-stop

Nie ma więc "tak napisali", to można rozpoznać! :sciana:

Link to post
Share on other sites

Powała, kończ waść wstydu oszczędź, że tak zacytuje klasyka. Tak samo jak Azur przerobiłem (na szczęście) jeden komplet rip-stopa kontraktowego, który poszedł w strzępy ogólnie mówiąc. Materiał delikatny, szybko blaknie, namoczony wygląda jak kupa. W Miwo są te same problemy. Polecam Currahee, dostałem ich spodnie GR-W w wz.93 (materiał Frontiera) i są super. Materiał już w dotyku sprawia wrażenie sporo mocniejszego. Jeśli ktoś chce to mogę dać zdjęcia, w porównaniu z helikonem też mam.

Link to post
Share on other sites

Daruj sobie wycieczki osobiste.

 

"Stąd super efekt kolorystyczny" - nie, efekt kolorystyczny stąd, że barwy munduru szybko się ścierają i spierają. Ale co ja będę Ci tłumaczył skoro i tak nie dociera, poleć jeszcze czarną pastę do butów z membraną i można zamknąć temat.

Link to post
Share on other sites

Powała, stary chłop a głupi. Inaczej się tego nie da określić. Wszyscy piszą, że mundur z tkaniny US-21 to za przeproszenie gówno, bo sam materiał jest cholernie delikatny, podatny na uszkodzenia i na utratę koloru. Chłopacy kupili sobie rok temu komplety z Praszki w znajomej ekipie. Teraz te mundury wyglądają jak szmaty - kamuflaż się zatarł, gacie były w kilku miejscach cerowane. Ale jednak Ty tego bronisz a nic innego w łapie nie miałeś. Przerobiłem osobiście kontrakt rip-stop, bawełniak, Helikon nyco a teraz mam Currahee. I to ostatni wypada na tle wszystkich najlepiej.

Link to post
Share on other sites

Tak jak Hell i Azur z czystym sercem potwierdzę, że kontraktowy wz.93 jest do bani. Żałuję, że go kupiłem.

Powała, wiesz, jak ktoś się w nim nie tarza i nie ciura go jak oszalały, to mundur jest super hiper. Ale ja mojego nie oszczędzam i wygląda, jakby nie wyglądał. Pora kupić sobie CRH i nie mieć takich problemów.

Link to post
Share on other sites

Powała, stary chłop a głupi. Inaczej się tego nie da określić. (...)

Taaak, to jest najlepszy argument jeśli w dyskusji nie ma się niczego rzeczowego do powiedzenia i doskonale świadczy o interlokutorze (jeśli rozumiesz to trudne słowo)...

 

Szkoda dyskusji i męczenia klawiatury! :bialaflaga:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
Taaak, to jest najlepszy argument jeśli w dyskusji nie ma się niczego rzeczowego do powiedzenia i doskonale świadczy o interlokutorze (jeśli rozumiesz to trudne słowo)...

 

A to :

 

Cóż, dziwne, z MIWO mi przysła rip-stopa, widocznie Was ocenili dość nisko i przysłali "badziew".

Poznali się na Was... :bialaflaga:

 

jest?

 

Hell, póki co, wniósł do dyskusji więcej, niż Twoje teoretyzowanie odbiegające od rzeczywistej jakości tego munduru.

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Taaak, to jest najlepszy argument jeśli w dyskusji nie ma się niczego rzeczowego do powiedzenia [...]

 

A to jest niby co? Wymysł czarnoksiężnika, błąd systemu czy może efekt olewania szkoły i braku umiejętności czytania ze zrozumieniem?

 

Chłopacy kupili sobie rok temu komplety z Praszki w znajomej ekipie. Teraz te mundury wyglądają jak szmaty - kamuflaż się zatarł, gacie były w kilku miejscach cerowane. Ale jednak Ty tego bronisz a nic innego w łapie nie miałeś. Przerobiłem osobiście kontrakt rip-stop, bawełniak, Helikon nyco a teraz mam Currahee. I to ostatni wypada na tle wszystkich najlepiej

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Czemu takich ludzi nie usuwa się z forum? Pożytku nie ma, pisze głupoty (zapewne w celu podbudowania własnego ego), a i jeszcze niektórzy mogą na tym ucierpieć. Zbanować i po sprawie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...