Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ruger MK1 [KJW]


Recommended Posts

  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może sie komus przyda :wink:

 

MODYFIKACJA RUGERA MK-I

 

 

Kombinowałem poczštkowo zrobić co? a'la M24, albo M700, ale nakładajšc kontur Rugera MK1 pistol lub carbine na kontury zarówno M24, jak i M700 - (jako linię wiodšcš założyłem zbliżony przebieg górnej krawędzi łoża i lufy) - zawsze rękoje?ć i kolba sterczały mi gdzie? jak nóż z pleców... W końcu po odrzuceniu niewykonalnych rozwišzań postanowiłem zmajstrować coš na kształt brytyjskiego karabinu wyborowego L96, przy następujšcych założeniach:

 

a) Replika jest došć luzna adaptacja, bo po pierwsze - kształt kolby i parę innych wymiarów determinuje kształt "dawcy", czyli Rugera MK1 - w moim przypadku- krótkiego (takie np "cós" jak kat nachylenia rękojesci do lufy); po drugie - wymiary obczaiłem na podstawie liczenia proporcji ze zdjęć dużej rozdzielczosci, znajšc jedynie długosć całosci; po trzecie - nie kieruję się slepo wyliczonymi danymi - chcę po prostu móc ganiać z tym karabinem po lesie, a oryginał ma blisko 130 cm długs?ci. To zbyt wiele.

B) Pewnie udałoby się również z paroma innymi snajperkami (np. ruski VSS Vintorez, czy jakies inne http://world.guns.ru/sniper/sn00-e.htm), w których rękojesć wchodzi całkowicie w drewno, stanowiac zarazem przednia częsć kolby. To bardzo upraszcza cała pracę, która trzeba wykonać, ale zarazem bardzo ogranicza wybór jesli chcemy wykonać replikę czegos, co faktycznie istnieje.

c) Ja, jak już napisałem powyżej przerabiam krótkiego Rugera (odpada mi problem wystajacej kolby z wersji MK I carbine, a dorobienie długiej - w moim przypadku 56-centymetrowej lufy - to chwila zabawy z rurkami z OBI (lufa wewnętrzna - ok. 6-ciu mm alu, lufa zewnętrzna - polipropylen, gruboscienna rurka wodna, obie widoczne na fotkach).

d) Aby zrobić kolbę i łoże zastosowałem jako okładziny zewnętrzne sklejkę lisciasta o grubosci 10mm, częsć srodkowa wyciałem ze sklejki 18mm.

Całosć została wstępnie pomalowana matowym lakierem samochodowym (lufa zewnętrzna też) - po zmatowaniu papierem 200. Karabin ma teraz 96 cm długosci. Już teraz wiem, że dałem zbyt krótka kolbę, więc bez nakładki przedłużajacej kolbę się nie obejdzie. Po prostu celownik musiałby być przesunięty zbyt daleko w przód, a to wyglšdałoby raczej słabo (jest zamocowany na szynie ris zaimportowanej z jakiegos plastikowego srajtka z allegro, przykręconej bezposrednio do górnej częsci zamka).

Nakładka na kolbę o długosci całkowitej 10 cm już jest gotowa i założona, gun jest wstępnie skręcony, teraz zostało jeszcze oszlifowanie, poszpachlowanie ubytków i otworów po wkrętach mocujšcych łoże (zamontowane tylko tymczasowo, do momentu sklejenia warstw kolby/łoża) i ponowne lakierowanie. I to byłoby na tyle.

DODANE 22.07.2005: Dorwałem kulki 0.33g. Kulki lataja w miarę celnie (trafienie w sylwetkę człowieka) na około 45-50 metrów, zasięg całkowity to 60-65 metrów, ale na tych ostatnich 15-20 metrach to już jest mniej fajnie. Kulka leci sobie prosto, a póaniej gwałtownie odchyla się w kierunku lewo-góra na odległo?a ok. 2 metrów, po czym spada na ziemię (przy zasięgu strzału 60 metrów). W każdym razie uwzględniajac odchylenie spowodowane diabeł wie czym (prawdopodobnie bardzo czułym hop-upem) na ostatnich metrach nadal można trafiać w cel.

DODANE 20.08.2005: Zrobiłem metalowy hop-up. Nawet łatwo poszło, po prostu kupiłem numer większš niż lufa rurkę w Obi (?redn. wewn. 8 mm, zewnętrzna 10 mm). Zrobiłem też odrobinę dłuższš lufę (dłuższš o 17 mm, bo końcówka hop-upa ma też 8 mm ?rednicy), z większej rurki wycišłem 7 mm pier?cień z otworem na ?rubkę regulacyjnš a następnie zeszlifowałem od wewnštrz, żeby upchnšć tam gumę hop-upa. Hop-up jest teraz idealnie szczelny. I dupa. Próby celno?ci/zasięgu identycznie jak poprzednio - tyle tylko, że teraz mam metalowš i całš komorę hop-upa. Po prostu zdaje się, że to kres możliwo?ci tego guna przy użyciu rurek z Obi, których dokładno?ć wymiarowa jest... jaka jest. I to by było na tyle w zakresie działań tuningowych Rugera. Moje dalsze prace nad tym karabinem będš miały na celu wyłšcznie poprawę jego bardzo niedoskonałego wyglšdu. Amen.

DODANE... SAM JUŻ NIE WIEM KIEDY. Wymiary kolby dobrałem pod własnš budowę ciała i długo?ć ramion, więc sš do?ć dowolne. Kolba ma licząc od ugięcia rękoje?ci 34-35 cm, w tym 10 cm przedłużenia (zrobiłem je z 8 cm kawałków rurki, tej samej ,z której zrobiłem lufę zewnętrznš. Rurki sš po lakierowaniu nałożone na wkręty mocujšce nakładkę ze sklejki użytš jako stopka kolby).

Kolba i łoże zostały (po skręceniu ze sobš wszystkich 3 desek) wycięte wyrzynarkš, a następnie obrobione zgrubnie walcowo-stożkowym frezem do drewna, pó?niej papierem ?ciernym. Najpierw zgrubnie - szlifierkš kštowš z nakładkš do derwna. Następnie ręcznie.

Rurka stanowišca lufę zewnętrznš - w ogóle jej nie obrabiałem, miałem farta i udało mi się kupić takš grubo?ciennš, o ?rednicy wewn 16mm i zewnętrznej 22 mm. Pasowała idealnie, wycišłem tylko otwory na:

1. mocowanie do tulei wychodzącej z pistoletu (od dołu, tak samo, jak w oryginalnej lufie)

2. mocowanie do łoża (przy końcu, od dołu - celem zlikwidowania chwiejno?ci lufy)

3. mocowanie muszki (której ostatecznie nie montowałem, bo gdzie? mi jš wcięło, więc dwa otworki na jej zamocowanie musiałem zaszpachlować)

 

Aha, przeprowadziłem test wytrzymało?ci na goglach US "sun, wind& dust". Takich z szybkš balistycznš. Efekty widać na foto - małe wgniecenie i pojedyncze pękniecie po strzale z odległo?ci 0,5 metra. Zatem gun jest raczej bezpieczny, bo nie zakładam używania go na małe dystanse. Obok sš wyniki strzałów z 5-ciu metrów (niewidoczne po przetarciu szmatkš, brak jakichkolwiek pęknięć, które byłyby widoczne gołym okiem. Co nie znaczy, że ich nie ma :)) i całkowity brak ?ladów po strzałach z gazowego Colta MK IV(wywaliłem praktycznie z przystawienia cały mag, 14 kulek). Do testów użyłem kulek Cyberguna 0,25g

 

Text znaleziony na sieci. Dołączoe były fotki:

 

photo17xw.th.jpg

 

photo25sc.th.jpg

 

photo35gu.th.jpg

 

photo46um.th.jpg

 

photo51jc.th.jpg

 

photo68vn.th.jpg

 

photo79zp.th.jpg

 

photo84rd.th.jpg

 

photo93fj.th.jpg

 

photo101ll.th.jpg

 

photo119zh.th.jpg

 

photo120zs.th.jpg

 

photo131mq.th.jpg

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

MIĘKKI SPUST

usterka zlokalizowana - zgodnie z twoja sugestia Inferno zainteresowalem sie sprezynka nr 32, i faktycznie problem chyba jest z nia powiazany a konkretnie - podczas naciskania spustu element 34 zmienia swoja pozycje przeswuwajac bolec ktory widac po prawej stronie rekojesci (taki podobny do fasolki) osiagajac prawe polozenie (czyli wcisniety na 90% spust) element ten zwalnia napiety kurek.Niestety u mnie po osiagnieciu tego punktu kurek pozostaje na miesjcu lecz po podlozeniu srubokreta w prawa gorna czesc fasolki wystrzal odbywa sie za kazdym razem. Jak na razie kombinuje jak rozwiac ten defekt - czy usunac sprezynke 32, czy moze oslabic ja a moze zlikwidowac w jakis sposob zaglebienie w "fasolce" aby bolec posuwal sie w lini prostej a nie po odwroconej paraboli

 

UDAŁO SIE! zamontowalem keadratowa podkladke z prostopadla scianka wysoksci okolo 1mm na jednym z bokow - powoduje to ze bolec elementu porusza sie w prostej lini pod katem 45 stopni - efekt jest fantastyczny! zero przycinek(nie blokuje sie ani nie zacina spust naciskany bardzo powoli - standardowa wada rugera) spust zmiekl tak bardzo ze teraz naciska sie go prawie tak jak w moim aegu z allegro, moze przypadkowo rozwiazalem glowna wade tego modelu?po wsadzeniu maga opor spustu wzrasta nieznacznie ale jest duzo mniejszy niz stockowego carbine.Najwiecej zabawy zajelo mi spilowanie wewnetrznej czesci okladziny tak aby zmiescila sie tam podkladka - na szczescie wystarczy do tego ostry noz (np. taki do wykladzin/tapet) teraz wszystko dziala idealnie - mimo ze poswiecilem na to 2 dni rozwiazanie dalo wiecej niz sie spodziewalem

 

zdjcie63sb4zt.th.jpg

 

zdjcie72sp0ls.th.jpg

 

zdjcie79ao8us.th.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------

AUTOR: PASZA

-----------------------------------------------------------------------------------

 

Pozdrawiam Cerb

 

P.S. mam nadzieje, ze komus sie przyda. :twisted:

Link to post
Share on other sites

Według mnie to za długa lufa, kiedyś czytałem opis jak dorabiac precyzyjki do sprezyn i tam pisalo zeby przeliczyc objetosc tloka przez cos i wychodzila ci maksymalna dlugosc lufy jaka mozna dac bez strat fpsów. Pewnie z gaziakami jest podobnie tyle ze nie wiadomo jak to obliczyc :) Pewnie trza by objetosc maga przez stezenie gazu przez cos tam :) E=ASG2 ;)

Aha luknij moze za malo gazu za maga leci przy strzale.

Link to post
Share on other sites

Heheh to niezle skoro w zimie tak cisnie :) Miłego strzelania pukiel! A ja mam doła bo bede reklamowal rugera i ponoc caly miesiac bede czekal, bo kumpel juz reklamowal raz :( (kupilem w military.pl) reklamuje bo mam nieszczelny zawor w magu u gory.

Link to post
Share on other sites
A ja mam doła bo bede reklamowal rugera i ponoc caly miesiac bede czekal

 

Miesiąc albo i więcej, buszmenowi z mojesj ekipy pękła żedź zaworu głównego dał do naprawy gwarancyjnej na military i dwa miesiące nie miał z czego strzelać. Pozdrawiam P.S. a nieprawidłowe działanie systemu HU wyeliminowałem lekko przecierając gumkę papierem ściernym i teraz kręci jak głupia :wink:

Link to post
Share on other sites

Witam panowie :D Chciałbym zapytać , jak osiągnąć dużą moc w MK1 C , przeczytałem wszystkie stronki w tym temacie ( trochę to zajeło :P ) i otrzymałem następujace odp. lufa precyzyjna , wydłużenie lufy , owinięcie komory HU taśmą , jakiś lepszy gaz lub instalacja CO2 - pominąłem coś ?? Interesuje mnie również celność strzału na duże odległości bo na różnych forach widziałem różne opinie , co wy na to ?? Co do samej broni to zamieżam ją dopiero kupić :twisted: i poddać tuningowi , dlatego zbieram dane i szykuje projekt wizualny . Za wszystkie odp. dziękuje i Pozdrawiam 8)

 

SPYCHCIO

Link to post
Share on other sites

:ściana: :ściana:

 

eeeee......... A po co w tym potworze większa moc ?? chcesz stosowac strzelac do kolegów przez ściany ?? Tylko przypominam, ze to to ma juz 540 fps i zupełnie wystarczy to w as. Jak nie trafiasz kolegow to: kup prezyzyjna lufe (np. na taiwangunie są tanie dosć i podobno dobre) zaadaptuj ją do rugera. Zwrośnie celność a ruger i tak wali na te 70m.

Link to post
Share on other sites

60 cm jest idealne, największa moc z niej wychodzi. ktos tam mial nawet problemy po wstawieniu 70 cm lufy :). Jesli uda mi sie zdobyc namiary na takie rurki w moim pięknym zasyfionym wygwizdole w ktorym psy dupami szczekają to mogę zakupic wiecej co by i dla was moje misiaczki kochane (jakbym slyszal mojego nauczyciela od fizy ^^) zrobic , oczywiscie za drobną oplatą. Za lenistwo się placi ;)

Link to post
Share on other sites

No cóż. Jeśli chodzi o wygląd "karabinu snajperskiego" to wcale nie musisz wydluzac lufy wewn. Ja mój karabinek rugera troche popzrerabialem (luneta + tłumik + bipod) i od qmpla sie dowiedzialem ze wyglada "zaj.... snajpersko ;D" Pozatym taki ruger ma stackowo 540 fps. To naprawde dużo. Jesli ktos bardzo lubi majsterkować to niech wymyśli:

 

- jak tam upchnac hopup od aega bo rozwiązanie KJW jest srednio dobre.

- jak polepszyc celnosc

 

Wzasadzie wszystko coby nie zwiekszac FPS. :) bo 540 to jak juz pisalme duuuzo razy to b. dużo. :D

 

Ja mam taki plan:

 

a) kupic lufe od elektryka CA (czasami mzona tanio dostać używane) z tego co wiem to mają one fi 6.08 czy jakoś tak. W prównaniu z rugerm który ma stockowo lufe 6.81 (czyli cholernie nieprecyzyjną) to narpawde nieźle. Tylko zaadaptować pod rugera (czyli dziura na hopup i rovki na pierscienie zaciskowe). Moc juz jest a przy takiel duzo precyzyjeniejszej lufie to celnosc tez gwarantowana.

 

B) jak nie dostane lufy od CA (a mam juz jedna na oku ;)) i to nieźle pasującą - tylko ciekawe jak z ceną ;d to kupuje precke SRC 6.03 - i bawie sie z jej adaptacja do rugera.

 

P.S. Jak cos zmienie to dam znac jak dziala.

 

P.S.2. Wie ktos moze kilka rzeczy:

 

- jaka fi zewn ma lufa CA

- jaka fi zewn ma lufa stock od rugera ?

 

oraz: (tu głównei do ludzi co dorabiali alulufy do rugera)

 

- czy łatwo i jak mozna zaadaptowac lufe CA pod rugera ?

- jak spiłować koncówkę lufy po ścięciu

- czym takie lufy Ca ciąć ?

- Jaki powinien być wzrost celności po zamontowaniu lufy CA ? orientuje sie moze ktoś ?

 

Proze o info tu albo na PW

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Sprzedaje prec lufki do rugera zarówno długiego jak i krótkiego niezależnie od długości cena lufy to 25zł ale trzeba doliczyć koszta przesyłki do tej ceny (7-10zł) Lufa aluminium ma średnice zewnętrzną 8mm a wewnętrzną 6,04mm - 6,03mm zależy jak tokarz wytoczy.

Prosze o kontakt na PW lub na mail dreyko@wp.pl

Z tych luf także sam korzystam w moich rugerach i sprawdzają się bardzo dobrze.

 

Pozdrawiam

Dreyko

 

Użytkownik "pangniadek" posiada także jedną z tych luf, możecie się go zapytać o zdanie.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Żeby z krótkiego Rugera zrobić coś, choć zbliżonego do rasowej „snajpery” należy się trochę z naszym Ruger’em pobawić. Pomijając długość lufy i walory estetyczne przy wykańczaniu repliki istotnym elementem każdego karabinu wyborowego jest mechanizm spustowy. Problem twardości spustu seryjnego pistoletu/karabinu został już rozwiązany przez użytkownika tego forum. Niestety pozostaje nam (posiadaczom Rugera) problem związany ze zbyt dużym skokiem spustu. Ostatnio oglądając bebechy Mk 1 zauważyłem, że problem ten dałoby się rozwiązać podkładając pomiędzy spustem (cz. nr 31) i częścią nr 28 podkładkę. Wysokość tej podkładki decydowałaby o stopniu „skrócenia spustu” – im wyższa, tym mniejszy skok spustu. Niestety uniemożliwiło by to wyjęcie/włożenie magazynka (blokowałaby go komora hop-up’u). I tu należało by pokombinować z jej ewentualnym skróceniem lub z przesunięciem elementu nr 18 bliżej komory hop-up.

Są to tylko moje domysły nie poparte żadna praktyką – sam nie mam na razie czasu na zabawe z moim Mk 1 ale chyba od tego są fora dyskusyjne aby dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Co na ten temat inni właściciele Rugerów, bo ja sądzę, że Ruger z „miekkim” i „krótkim” spustem mógłby być całkiem poważnym karabinem wyborowym.

 

PS: chyba, że ten problem został już też rozwiązany a ja o tym nie wiem?? :D

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się - wpadłem na to po napisaniu mojego poprzedniego postu :wink: .

Pozostaje więc drugi, z wymienionych przeze mnie wyżej sposobów lub skrócenie lufy od strony komory hop-up’u. Takie rozwiązanie spowodowało by większe napięcie sprężynki nr 19. Aby temu zapobiec należałoby ją skrócić.

Ma Ktoś może jakiś inny pomysł (najlepiej wymagający mniejszej ingerencji we wnętrzności Mk 1) :?:

Link to post
Share on other sites

prec lufe kupilem na allegro od kolesia http://www.allegro.pl/show_item.php?item=88519048

Jest aluminiowa, kulki się nie zacinaja a używam narazie kulek Col Fu, mozna je kupić na www.militaria.pl za 19zk 1000sztuk, u mnie w miescie sa w sportowym za 15 :P

Nie są może wyświrowanie fajne ale nie stają w lufie. Gumke HU zrobiłem z podkładki pod mysz (silikon) góre gumki podkleiłem kółkiem od pilota (zestaw regenerujacy klawiszy) kółko dałem nie na spód tylko na górę żeby było bardziej twarde i nadawało kształtu. Ustawiłem HU jak cię moge, z odległości ok 30 metrów ustrzeliłem mewę na sasiędnim dachu przy sielniejszym wietrze. Z bliska robie dziury w płycie pilśniowej a płyta CD poprostu eksploduje.

Czy było warto?? Jak cholera!!

Teraz niewiem tylko jak poprawić spust a wiem że się da. Chodzi mi o to zeby był bardzie czuły.

Link to post
Share on other sites

Chlopaki ciekaw jestem jak zareaguje kolega gdy dostanie w policzek (mam nadzieje ze nigdy nikt nie dostanie w oko) z takiej mocy, skoro moj kumpel z karabinowego bez przerobek strzelil drugiem w lape z 30m i goscio mial goza na palcu...

Lol moj (oczywiscie humorystyczny) pomysl na zmniejszenie mocy to strzelanie kulkami z łożyska :P

Link to post
Share on other sites
Ja mam taki pomysł. Poprostu się przyzwyczaić. Zrobilem tak jak ktoś tam radził z tą blaszką i mimo ze skok jest dlugi to chodzi teraz miękko i nie przeszkadza wogole w strzelaniu precyzyjnym.

Pozdrawiam ;)

 

Jest to jakieś wyjście jednak gdyby wszyscy się „przyzwyczajali” do seryjnego sprzętu nie byłoby dziś miękkiego spustu w Mk 1 (ukłony w stronę jego wynalazcy), tego pod forum: „Upgrade i tuning” i co tu dużo pisać – ASG byłoby zdecydowanie „uboższe”, choć może bezpieczniejsze...

Link to post
Share on other sites

sluchajcie no nie wiem czy wczesniej bylo o tym psiane ale mam problem w rugerku a mianowicie jak jest ten taki plastik jakby z tylu w ktory wchodzi bolec... to co imituje zamek czy jak to tam.... Kazdy wie o co chodzi... mam andizeje :roll: jak potrzasne bronia to mi to lata... bron mam nowiutka wiec napewno nic nie zpesute fabrycznie tak bylo... jak temu zaradzic? :?:

Link to post
Share on other sites
sluchajcie no nie wiem czy wczesniej bylo o tym psiane ale mam problem w rugerku a mianowicie jak jest ten taki plastik jakby z tylu w ktory wchodzi bolec... to co imituje zamek czy jak to tam.... Kazdy wie o co chodzi... mam andizeje  :roll:  jak potrzasne bronia to mi to lata... bron mam nowiutka wiec napewno nic nie zpesute fabrycznie tak bylo... jak temu zaradzic?  :?:

 

ja owinąłem kawałkiem taśmy tekstylnej wchodzi ciezko i nie lata pozniej :]

ale lata tam nie tylko ta część (16) jest ich wiecej :] np lufa wew. itd.

 

poki co pracuje nad lepszą pracą spustu (to tak poza upgradem zew.)

 

pozdry

mrd

Link to post
Share on other sites

Witam "chłopców rugerowców"!

Wiem że to wątek o MKI ale chciałem wam się pochwalić moim Carbine...

 

Kolba wykonana z jednego kawałka drewna, oczywiście wszystko rozbieralne, otwory śruby, mocowania jak w orginale, dostęp do hopa i przełącznika blokady spustu, kolba wyprofilowana tak dla prawo jak i leworęcznej osoby.

http://img20.imageshack.us/my.php?image=rugerek9vk.jpg

http://img301.imageshack.us/my.php?image=ruger20jg.jpg

Link to post
Share on other sites

A czy ktoś moze sprawdzał przy jakiej długosci lufy ruger ma największą moc ? bo sam chce cos z mojego zrobic, tylko ze nie chce snajperki a raczej zwykły pistolet z nieco dłuższą lufą. I czy da cos zamontowanie lufy prec okolo 20 cm ? :) (cos takiego jak zrobił kermit)

 

 

 

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...