Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ruger MK1 [KJW]


Recommended Posts

Duzo osób mówi tutaj o max granicy 60cm. Podobno wtedy uzywasz 99% gazu do napedu kulki i nie marnuje sie on w postaci chmurki za lufą.

 

Tylko mnie ciekawi jedno: jesli stockowy ruger mk1c ma 540 fps na lufie 400mm to ile bedzie mial na 600mm ? I czy to nie za dużo ? Ja mam w planach niedługo zamontować alulufke z castoramy ~500mm i ciekawi mnie jak ruger bedzie działał...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no tak, tylko pytanie moje polega na tym, ze nie wiem czy lufa okolo 20-25 cm zwiekszy moc/celnosc/zasięg ( bo niby jest to więcej niz standart ) + lufa precyzyjna, ale sam nie wiem czy warto sie babrac jak ma mi to dac 1-2 metry więcej, to szkoda zabawy.

Czy ktoś próbowal wsadzic do rodżera takową lufe ? jeśli tak to prosze o podpowiedź... :)

 

Z góry tnx

Pzdr

Link to post
Share on other sites

cerber

Tak własnie zorbiłem jak mówisz, włożyłem casto lufę 50cm, to co teraz mój MK1 potradi pisałem już w tym temacie.

Musisz teraz znaleźć odpowiednie kulki, exel są świetne do tego ja uzywam col fu 0,25 grama. Dzisiaj na strzelance było mac 2 stopnie, mój rugerek miał przebłyski i czasami siekał na 50 metrów z dokładnością zegarmistrza. Pamiętaj że lufa jest alu, musisz uważać na kulki jakimi strzelasz bo łatwo o rysę w środku lufy.

Co do tego łoża, kolba ok, zajebista, reszta skiepszczona, za długie to pod lufą, od razu widać że to ruger. Wstaw prec lufę i przedłuż zew lufę. będzie ok, ale wtedy może być problem w czarnych scenariuszach. No chyba że kolba nie jest dłuższa od stockowej.

Link to post
Share on other sites

@Violento widisz bardzo mi się podoba twój pomysł ale to wciąz ruger. Ja zamierzam pójść o krok dalej. Mam mniejwięcej taki plan:

 

Zamierzam w miejsce zewn lufy od rugera wstawic takiej samej średnicy rurkę tylko dłuższą. Metalową oczywiście. Stockowa ma ok 40cm ja zamierzam wrzucić 70cm.

 

A teraz flaki.

 

Wzmocniłem plastikową :( komore hopup blaszka cholernie wytrzymałą o grubosci 0,3mm (około) i teraz juz sie pęknięc nie lękam.

 

Do tej rurki 70cm mam zamiar wepchnąc castolufe 50cm. Jak wiemy ma ona srednicę wewnętrzną ok. 6,0x mm a zewnętrzna 8mm. Na nią zamierzam nałożyć rurkę o średnicy WEWN 8mm zewn 10mm. W miejscu łączenia luf przewiercona podkładka powodująca, ze poruszać się bedzie tylko castolufa. Nastepnie rurke 8mm przerabiamy na sitko za pomoca wiertarki i mamy cos na kształt lufy wytłumionej. w połowie tej lufy przegroda. a potem zamknięcie lufy zewn. :)

 

jak wszystko dobrze pójdzie to jutro zabieram się do roboty. Dopiero jak to skończe to zaczynam myślec nad kolbołożem do mk1. Zamierzam z tego zrobic super hiper wypasioną snajperke.

 

P.S. Violento. Ty uzywasz do tego potworka 0,25 ????!!! hoh, nie masz wrazenia, ze są za lekkie ??

Link to post
Share on other sites

Dobra postanowilem prowadzic taki dzienniczek na forum. Coby tematu nie zaśmiecać bedę aktualizował jedne post.

 

Dzień 1

 

Dzisiaj kupilem w OBI Aluminiowe rurki:

- srednica wewn 6mm zewn 8mm dł. 50cm x 2 - na lufe wewn.

- średnica wewn 8mm zewn 10mm dł 1m x1 - na lufe wytłumioną i stabilizator lufy wewn

- srednica wewn 20mm zewn 22mm dł 1m x1 - na lufe zewn]

 

Oraz podkładki na stabilizatory lufy wytłumionej wewn lufy zewnętrznej.

 

Co zrobiłem:

Przedewszystkim zaadaptowałem castorurke 50cm na lufe do rugera. Czyli otwór na hop-up, oraz rowki na pierścienie zaciskowe. Również poszerzyłem tę rurke 8mm zeby lufa wewn mogła się sfobodnie w niej poruszać. Wypolerowałem również lufe wewn. (juz sie nic w niej nie klinuje). Chciałem również zamontowac dłuższą lufe ale niestety - poległem przy zdejmowaniu pierścieni zaciskowych

 

PS. Niech ktos mi pomoze przy ich zdjęciu :D taka instrukcja krok po kroku. ;D

Link to post
Share on other sites

ja zdjołem od razu za 1 podejściem, to proste, jeden śrubokręt potrzebujesz, naciskaj na końcówkę pierścienia a drugą przytrzymaj kciukiem (pacnokciem)

Acha jak pęknie ci pierścień to masz pozamiatane i to naprawdę.

Są twarde i w miare elastyczne ale nie przeginaj z siłą.

Zakładanie - najlepiej weź sobie szczypy albo kombinerki i cholernie z czuciem wciskaj. Jak dobry rowek zpiłujesz, wejdą jak marzenie.

 

[ Dodano: Pon 20 Mar, 2006 ]

dalej dokładniej

Bierzesz lufę, trzymasz jeden pierścień z jednej stronki paznokciem kciuka (może zaboleć) naciskasz płaskim śrubokrętem na drugą końcówkę, powoli się ona rozszerzy, jak się zaklinuje to dobrze, powtarzasz akcje jak odpocznie ci palec, w ten sposób napewno nic nie zepsujesz, najgorsze jest że musisz trzynać to od lufy co jest na sprężynie i robić jeszcze inne rzeczy ale to pikuś. Daj znac czy dałeś rade, jak nie to na faktura@o2.pl daj znać to dam ci numer tel. powiem co i jak ( to w ostateczności).

 

 

llcoolj

KULKI - jak masz prec lufę to nienadają się, HFC to najtańsze z Markowych, cana dobra ale nie do prec lufy.

 

[ Dodano: Pon 20 Mar, 2006 ]

http://www.asgshop.pl/product.php?id=33

Tutaj masz dobre kulki właściwie tanie i lepiej niż średnie

Link to post
Share on other sites

Witam

czy główna sprężynka w Rugerze - „MAINSPRING” (cz. nr 45) - jest odpowiedzialna za moc Rugera

Ta sprężynka nie jest odpowiedzialna za moc rugera, tylko za ten zatrzas który się tam znajduje część no.47, takie jest moje zdanie.

 

Pozdrawiam

Szogun

Link to post
Share on other sites

Tak ale jest to jedna z dwóch (chyba) jej funkcji – ma ona również duży wpływ na funkcjonowanie mechanizmu spustowego, szczególnie na jego twardość – ta sprężyna „wypycha” HAMMER STURT’a (cz. nr36). Przynajmniej ja doszedłem do takich wniosków po głębokiej analizie 8) instrukcji i wnętrza Rugera.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites
Czy po tuningu ( nie wnikam jakim ) MK1 C można osiągnąć skupienie , które pozwoliłoby na oddanie celnego strzału w obiekt 30x30cm z odległości 70m  

 

Celny strzał to moze i oddasz ale napewnio nie trafisz 10/10 w cel.

 

Po1. RUCHOMA LUFA. Tego w mk1 nie stuningujesz.

Po2. GAZIAK = niska powtarzalnosc (rozbieznosci 20-40 fps)

Po3. Lipny hop-up (przynajmniej w porównaniu z TM albo CA)

 

Po.5 warunki atmosferyczne - wiatr/dzeszcz/śnieg itp.

 

Więc moim CZYSTO TEORETYCZNYM zdaniem nie jest to mozliwe. Ocyziwście pomijam "a ja trafiłem Zenka z 70m w prawy półdupek bla bla bla..."

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Od dawna tu nie zaglądałem ale wydaje mi się, że udało mi się jeszcze uprościć sposób ppone na zmiękczenie spustu. Otóż zastanawiałem się w jaki sposób przymocować tą płytkę. Nie trzeba! Wystarczy zgiąć jeden róg i wstawić go w szczelinkę, a płytka będzie trzymać się sama! Nie trzeba też piłować wnętrza okładziny. Użyłem do tego najcienszej dostępnej blachy cynkowanej. Nożyce do cięcia blachy są przydatne. Teraz tylko muszę znależć te cholerne śrubki od okładzin...

 

blacha13gs.th.jpg

 

blacha26eo.th.jpg

 

[ Dodano: Pon 10 Kwi, 2006 ]

Przerabiam właśnie rugera na karabin powtarzalny. Spust będzie tak miękki, że wystarczy położyć na nim palec by strzelił, a 60cm precufa bolt-action. Całość w łożu Mosina - szykuje się snajperka idealna :D Do zobaczenia za jakiś miesiąc.

Link to post
Share on other sites

Skoro juz mówimy jakie modyfikacje wprowadzilismy:

- Prec Lufa 6.03mm 50cm

- Metal HU uszczelniony

- Poprawiony spust

- Przedłuzona lufa (tłumik chromowany)

- Kolba z drzewa czereśniowego (schła kawał czasu)

- 2 Magi

- Luneta tasco 4x40

Uzywam kulek z taiwangun.com Guarder 0,28g

Gas Toy Jack Power Gas tez z taiwangun

Osiagi - sam niewiem ile fps, przebija płyte pilsniową i 10 metrów krwiaka

z 40 metrów trafi spokojnie w 2 cm obiekt

 

Jak zdjac szczerbinke - weź imbusa od regulacji HU i wypchnij go.

Boron - Jest krótka bo tak mialo być, widzialem jak koleś zrobił długą, poprostu KASZANA!! Wygladało to jak jakiś padalec, gdzies to jest na forum, musisz pokopać. Po cholere robić z rugera Mosina??

 

[ Dodano: Sro 12 Kwi, 2006 ]

jeszcze jedno, karabin ma 94cm, poza łozem wystaje 31cm, lufy, proporcja jet dobra, zdjęcie moze zniekształcać :)

 

[ Dodano: Sro 12 Kwi, 2006 ]

no rzeczywiście chodziło o muszkę :P

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam problem z magazynkiem do mojego rugerka.

Wygląda na to że jest nieszczelny ale nie chodzi o typową nieszczelność pt. góry lub dolny zawór. Coś jest nie tak z uszczelną dolką, chyba.

W tym miejscu ucieka mi gaz i to ostro. Gdy lekko rusze lekko dołem maga to gaz ucieka jak szalony. Mam 2 maga niesprawnego i zmieniałem części. Ogólnie przerobiłem wszystkie kombinacje i NIC. Gaz jak uciekał tak ucieka. Nie jest to wina w budownie maga -chyba- bo zmieniałem zaworu uszczelki i to samo się działo na obu obudowach z magów. Ktoś ma pomysł jak to rozwiązać albo co może być przyczyną tej awarii? Myśle że jak od środka pocisne mu silikon na obudowe to już nic się nie powinno dziać ale wolałbym ten plan pozostawić jako wyjście awaryjne.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Szogun

Link to post
Share on other sites

jak dla mnie to silikon jest chyba jedynym rozwiązaniem :/. Jesli mowisz ze kombinowales i nic no to chyba to jest wyjscie juz ostateczne

Ja na popsuty mag znalazlem inne, moim zdaniem doskonalsze rowziązanie...sprzedalem go :F . Polecam ten sposob ! :lol:

Link to post
Share on other sites

@ dreyko

mag2ya.th.jpg

Wybij 2 piny (na zdjeciu w czerwonym kółku) i wysuń dolną cześć magazynka. Teraz możesz go uszczelnić silikonem lub jakimś klejem. Uważaj żeby nie zatkać wlotu do zbiorniczka w magazynku! Aha jeśli masz jeszcze gwarancje na guna to oddaj magazynek do naprawy bo po tej operacji możesz ją stracić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...