Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Stary temat zamknięty a pewnie nie wyczerpany.

Obecnie mam w swojej około 480-490 fps. Kolega 500fps.

Czy jest sens zmieniać gumkę na inna niż systema energy?- chodzi o ich dużą moc.

Czy komora elementa czerwona, dokładnie ta:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=57_59&products_id=384

Coś poprawia w stosunku do zwykłej metalowej czy to propaganda?

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Witam,

wie ktoś może jaka jest długość dyszy w cymach 0.40-050?

Czy ma ona 19.7mm czy 21mm?

o ile to co ci w czymś pomoże:

1.jpg

 

Mam problem: do swojej cm040 zakupiłem guardera sp130 i po rozkręceniu swojego gerboxa okazało się co następuje:

1.jpg

 

zastanowiła mnie ta różnica.. po konsultacji dowiedziałem się że guardery są ogólnie dłuższe o d stockowych ale po zamontowaniu i pierwszej próbie strzału poszła zębatka środkowa na zewnętrznym kole.. może ktoś pomoże bo wszyscy chwalą sp130 a jak na moje oko to nie ma na nią tam miejsca... albo ja robię coś nie tak.

Edited by Grzegorz051766
Link to post
Share on other sites

Sam w swojej mam guardera 130- działa to normalnie. Generalnie jak zauważyłem różne spreżyny mają różne długości nie zawsze długość też przekłada się na moc.

Ze padła zębatka stockowa to dziwne te cymowskie są bardzo wytrzymałe.

Link to post
Share on other sites

Zdejmij na próbę lożyskowanie z głowicy tłoka.

sek w tym że głowica tłoka nie jest łożyskowana:

1.jpg

jest tam jakiś znalowy dystanser czy jak to nazwać nie wiem. Sęk w tym że dało by się to oczywiście zeszlifować o jakieś 5mm ale czy tak powinno się robić, czy to nie sprawi ze po zmianie sprężyny będę miał to samo co na stoku tylko się o denerwuje. Najbardziej mnie interesuje czy ktoś się z tym problemem co ja już borykał??..

 

Sam w swojej mam guardera 130- działa to normalnie. Generalnie jak zauważyłem różne spreżyny mają różne długości nie zawsze długość też przekłada się na moc.

Ze padła zębatka stockowa to dziwne te cymowskie są bardzo wytrzymałe.

no tak wiadomo że większa moc się musi zkąś wziąć, ale 5 skoków więcej po 2mm sprężyny daje 1cm więcej do zmieszczenia w tłoku a mówi się stokowe sprężyny to 125 wiec trochę ciasnawo się robi a osiągi niby mają niewiele wzrosnąć(wiem że guardery mają zaniżone oznaczenia ale tak czy siak dla mnie to podejrzane)..

tu ukruszona zębatka:

2.jpg

Jak zmieniałeś u siebie sprężynę to miałeś problemy z jej zmieszczeniem?? usuwałeś coś z mechanizmu(głowicy/prowadnicy)?

Edited by Grzegorz051766
Link to post
Share on other sites

Pisałem nie jeden raz że sprężyny tej firmy mają często problemy z podwójnym łożyskowaniem przy SP130,

albo zrobisz tak jak napisał Verb albo możesz jeszcze spróbować skorcić ten ciężarek ( zeszlifować aby nie było widocznego kwadratu i naciąć miejsce na plaski śrubokręt aby przytrzymać przy dokręcaniu głowicy) lub jak się da rozkręcić prowadnice sprężyny to usunąć koronkę i jedna powierzchnie cierna łożyska - pozostawiasz tylko 1 element z łożyska

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...