Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolimator do cm028a


Recommended Posts

Kurde nie zwróciłem uwagi na to "a".

 

Racja, że jest to tactical - choć on nie ma "jaskółczego ogona". Więc tym samym sugerujesz, żeby zamontować na nakładce chwytu przedniego? Nie wiem czy to będzie wyglądało.

 

Pozdro.

Edited by Tomek_GGRS
Link to post
Share on other sites

Nie polecam kolimatora w AK na chwycie przednim.

 

E tam, gadasz :D Aimpoint z odwróconym skośnym montażem aby koli był jak najbliżej oka - nawet przyjemnie się z tego celuje. Tyle że pokracznie wygląda, ale od repliki za 350zł z szarego tworzywa nie można za wiele wymagać.

Edited by eMBeKa93
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

od repliki za 350zł z szarego tworzywa nie można za wiele wymagać.

 

Wypraszam sobie! Mam tę replikę i miota plastikiem jak należy, rzekłbym nawet - celnie, nawet HU nie trzeba kręcić :icon_razz:.

 

 

Proszę o nie trolowanie w ten sposób. Sprawność układu miotającego nie wnosi nic do dyskusji o montażu.

Edited by axelrybaczewski
:
Link to post
Share on other sites

Oj czemu od razu tak z grubej rury? Liczyłem że temat się podniesie bo:

1. Mam cymowskiego kałacha

2. Chcę kupić tego red dota i zastanawiam się czy warto.

 

Kwestia jest tego typu, że nie mam kupy kasy na szkiełko, a i zastanawiam się nad zasadnością używania kolimatora przy tak daleko osadzonych RISach. Mam wątpliwości, gdyż słyszałem że jest to mało wygodne, co więcej po zakupieniu przedniego chwytu przez przyrządy widzę dobrze. Pozostała pokusa szybkiego celowania bez konieczności zgrywania przyrządów, co normalnie zabiera masę czasu. I w związku z tym zapytowuję: warto kupić ten szmelc?

Edited by Tomciaz
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Pozwolę sobie odkopać temat - kupiłem kolimator o nazwie "Slawia 1x40" (w stylu Strike Systems RD 1x40), który zamocowałem do frontu RIS w swojej CM.028A i... stwierdzam działanie. Zwiększona odległość od oka nie jest tak uciążliwa jak twierdzą niektórzy, ba nie zachodzi pozorne zwiększenie wielkości kropki, która pozostaje tej samej wielkości. Zjawisko to, o którym tyle się mówi, spowodowane jest zmniejszeniem obrysu okularu, co nie ma większego znaczenia dla samej kropki. Dodatkowa korzyść wynikająca z dalekiego montażu kolimatora polega na zmniejszeniu martwej strefy, tworzonej przez obudowę celownika, dzięki czemu widzimy więcej niż gdyby znajdował się on tuż twarzy. Generalnie więc moim zdaniem koli do CM.028A nie jest takim złym pomysłem.

Link to post
Share on other sites

Nie, po prostu burzę schemat myślowy i stwierdzam, że to nie jest to tak uciążliwe i niewygodne jak się ludziom wydaje. Kropka nie "zmienia" wielkości o więcej niż ułamek milimetra, widać ją dobrze, tak samo jak resztę otoczenia. Sprawdziłem w autopsji, działa fajnie.

Edited by Tomciaz
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...