Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tak u mnie tez są znaczne luzy ale tylko jak jest zupelnie w tylnim położeniu. Zamek wystarczy odciągnąć z ok. 2cm i zasunąć tak tylko aby załadowało kulke. Ja sie juz przyzwyczaiłem tak przeładowywać, bo to jest o wiele szybczy sposób i nie stracisz celu z celownika przy tak minimalnym ruchu ciała. Nie ma problemu z uzytkowaniem jej na polu walki (nic sie nie zacina)

 

Pozdrawiem

Sir Francis

Link to post
Share on other sites
  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak - bolt po odciągnięciu do końca dość mocno lata na boki :( Ale po oddaniu kilkuset strzałów ruch nadgarstka masz tak wyćwiczony, że bolt chodzi idealnie :) Klimacik jest, i to wielki, jak przeładowujesz zabawkę płynnym ruchem, słuchać tylko 4 kliknięcia, wszystko chodzi płynnie. Zaraz powinienem odzyskać cyfrówkę, to nakręce Ci filmik :)

Link to post
Share on other sites

Ooo byłbym wdzięczny :wink:

A nie dałoby się tych luzów skorygować? Może podłożyć jakiś materiał pod to co przytrzymuje bolt albo co, nie widziałem karabinku więc nie wiem :-P

 

Ale za prawdę powiadacie prawdę że to nie przeszkadza? :roll:

 

tylko dręczy mnie ta prec lufa :evil: nie będe mieć pieniędzy na nią :cry:

 

No i jakie pierścienie na lunete do tego cacuszka? (wymiary szyny, oraz wysokość)

Link to post
Share on other sites

A co jeśli chodzi o konieczność wymiany lufy oraz o te montaże?

 

Mam propozycje...Niech ktoś z was Javellin, SirFrancis lub ktokolwiek kto ma z tym styczność na codzien, napisze szczegółową rozprawkę na temat tego karabinu ale to naprawdę o wszystkim, moderatorzy zapewne byliby wdzięczni oraz ja byłbym zobowiązany xD

Link to post
Share on other sites

Prawdę rzekszły, gdybym o tych luzach gdzieś nie przeczytał to do dzisiaj bym biegał o tym nie wiedziawszy. Gdzieś reckę przeczytałem, wyciągnąłem swojego gnata i sprawdziłem czy też ma luzy. Miał, ale zwróciłem na to uwagę dopiero gdzieś tak po 3 miesiącach od zakupu ;)

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Alias - filmiki dam jak coś jutro - nie odzyskałem aparatu :)

 

Precka - jeśli ta giwera ma służyć do snajpienia a nie szturmowania :-F to precke trza kupić i juz...

 

Pierścienie - mam lunetę 50mm, pierścienie niski. Jest idealnie - jak celuje to policzek układa mi się na kolbie, na tym "brzuszku". Jakbym dał pierścienie wysokie czy "średnie", to musiałbym dokupić poduszkę policzkową. Tak więc bierz niskie, chyba że strzelasz się w masce.

Tak to u mnie wygląda:

 

http://img292.imageshack.us/my.php?image=img5598ux5.jpg

(+ dwójnóg SRC)

Mam preckę 651mm Classic Army, skróconą o około 3cm.

Link to post
Share on other sites

Javelin kozackie kamo, dobrze dobrane kolory, profesjonalnie pomalowana, naprawde SUUUUUPER!! Ja w sumie sie nie zabierałem za malowanie ale po tym co u Ciebie widze to chyba niebawem to zrobie. Tylko jak byś był tak miły i napisał mi nr. kolorów i jakie mam poprosić farby w sklepie. Dzieki!!

 

Francis

Link to post
Share on other sites

Ja użyłem takich farbek:

 

Zielony - dwa odcienie - Humbrol 116 i 117,

Jasny brązowy - Humbrol 118,

Rdzawy - nie mogę znaleźć słoiczka, ale to "Rust" firmy Pactra (akurat nie miałem pod ręką nic brązowego to wziąłem to. Ale nie polecam, bo to farba akrylowa, gorzej się nakłada. Lepiej weź jakikolwiek brąz Humbrola.

Czarny - Hubrol 33.

 

 

Napisałem, że użyłem dwóch odcieni zieleni - ale są one na tyle do siebie podobne, ze po wyschnięciu farby już nie było widać różnicy, więc można użyć jednego z nich :)

 

A jak zajrzysz do siakiegoś sklepu modelarskiego, to poproś o tabelę kolorów i sobie wszystko ładnie dobierzesz :) Ja po prostu malowąłem tym, co miałem w szufladzie, hehe.

Link to post
Share on other sites

Właśnie ciężko powiedzieć, w takim położeniu wygląda tak samo. Zwężenie na początku (gdzie wchodzi dysza) , widać też punkt który "zawadza" o kulkę, a nawet lekkie zwężenie na końcu które wchodzi w wycięcie na lufie (rowek wokól lufy przy okienku od gumki) i wygląda tak samo. Hmmm......

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jak sie nie nauczysz pisać po polsku to tak będzie kończył każdy Twój post. Zrobiłeś 5 błędów w 3 słowach

Chopin

 

Shit :-o OMG :-o mam zrypaną klawe + śpieszyłem się. Ok powtórze. :killer:

 

Zgubiliśmy dystanser od M700 tanaki. Jako, że prawdopodobnie jest bardzo podobny do dystansera z M700 KJW byli byśmy wdzięczni gdyby ktoś mógł sfotografować ten własnie... opisać materiał z jakiego jest zrobiony, a najlepiej dokładne wymiary mierzone sówmiarką :poddanie:

 

Bez niego splówa za 2000zł leży odłogiem :cry:

 

HELP !!! :poddanie:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Powieliłem POSTA w razie jakby ktoś kiedyś miał podobny problem..., aby znalazł bezproblemowo. Sory za post pod postem.

 

____________________________________________________________________

 

Oto fotki dystansera udostępnione dzięki uprzejmości Javelina :wink: :uśmiech:

 

http://img154.imageshack.us/img154/9194/img5876ss4.jpg

http://img154.imageshack.us/img154/9790/img5878ew7.jpg

http://img218.imageshack.us/img218/2738/img5879id3.jpg

http://img218.imageshack.us/img218/6436/img5881lu6.jpg

http://img222.imageshack.us/img222/9207/img5880jd5.jpg

http://img222.imageshack.us/img222/9207/img5880jd5.jpg

 

Z jego opisu przedstawionego na GG wnioskuję że wykonany jest z dość sprężystego plastyku... najbardziej przypominającego ten plastyk który jest zastosowany w zatyczkach od dłógopisów tych tanich ;-) chińskich lub coś w podobie.

 

Javelin jeszcze raz dzięki ;-)

 

_____________

Pozdrawiam

BaUEr :wink:

 

 

Edit: podobno do tanaki jednak dystanser jest w postaci kółka :-/ ale fotki się przydadzą gdy ktoś zgubi dystanser od KJW

Edited by BaUEr
Link to post
Share on other sites

Skoro mowa o dystanserze w KJW, to ostatnio natknąłem się na airsoftretreat na dyskusję na temat kształtu owego elementu. Wielu twierdziło, że w tym właśnie leży problem 'humorzastości' HU (czasem podkręca, czasem nie, czasem znosi na boki). Zachęcony przez jednego użytkownika, który wymienił dystanser na wzorowany na tym, który jest używany w g-specach, sam również to uczyniłem.

 

 

Ten właśnie element trzeba wymienić:

dscn0244ei6.jpg

 

Jak widać, dociska on gumkę HU do kulki na bardzo dużej powierzchni. W g-specach dystanser ma kszatł litery H z odciętymi górnymi 'nogami' i wywiera on nacisk na kulkę tylko w dwóch punktach. Niestety nie pasuje rozmiarami do komory użytej w M700, więc element ten trzeba wykonać samemu.

Jako materiału używamy jakiś kawałek plastiku o odpowiedniej grubości. Do ukształtowania wystarczy ostry nożyk. Wycięty element mamy na poniższym zdjęciu po lewej.

dscn0245uo6.jpg

 

Dystanser przymierzamy do komory HU i upewniamy się, że ma odpowiednią szerokość i może się swobodnie poruszać w górę i w dół.

dscn0246ye9.jpg

 

Teraz pozostaje cierpliwa obróbka papierem ściernym o drobnym ziarnie. 'Odnóża' muszą prawie się zrównać ze ściankami komory. Nie można także zapomnieć o zaokrągleniu w miejscu styku z gumką. Niestety nie mogę znaleść zdjęć gotowego elementu, po finalnej obróbce. Zrobię nowe przy najbliższym rozkręceniu repliki.

 

 

 

Nowy dystanser zainstalowałem i przestrzelałem. Zmiana jest PRZEOGROMNA! Z odległości 30m udało mi się trafić słupek o szerokości 9cm 9 na 10 razy! Wcześnie trafienie chociaż raz było loterią. Na dodatek w momencie testów wiał zmienny wiatr, momentami całkiem silny więc to jedyne pudło mogło być spowodowane pogodą. Odchyłów w górę lub w dół nie stwierdzono, wszystkie kulki trafiały w ten sam punkt celowania.

 

Podsumowując, tę giwerę można doprowadzić do stanu używalności bez wydawania góry kasy, wystarczą niewielkie umiejętności i materiały za grosze bądź całkiem darmo ;)

Edited by Dragun
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

mam małe pytanie do użytkowników wersji TD

czy przy rozkładaniu przekręca się ją o 90 stopni czy jest to normalny gwint i musimy zrobić pare obrotów

i żeby poprawić osiągi to musze montować zarówno inny Hop-up i lufe precyzyjną

czy wystarczy sama precka

bo znalazłem wmiare tanią precke i pisze że jest przeznaczona do M700 więc może będzie pasować bez przeróbek

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=131

i gdzie moge dostać (wrazie co) lepszy hop-up

Link to post
Share on other sites

Co do TD dużo nie wiem, ale z tego co widziałem i słyszałem to nie ma ona napewno gwintu i nie trzeba obracać żeby ją rozłożyć ;)

 

Ta precka na taiwangun jest dłuższa o 3 cm od stockowej,wiec troche wystaje ;) to jest precka SRC jest dobra choć nie wszyscy lubią tą firmę, jest w niej jak na loterii, raz dostaniesz dobry sprzet, a raz bedzie wymieniał go kilka razu :/ ale dużo osób poleca http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1686 :D i hop-up też by się przydało wymienić bo raz kręci w prawo, a raz w lewo :P najlepiej na prometheusa czerwoną, która też jest na machinegunie ;)

 

 

 

Ja mam prośbe mała tak przy okazji do użytkowników już z wymienionymi preckami i hop-upami o jakąś intrukcje, taką dla mało znającej się osoby jak wymienić te dwie części samemu, bo z tego co kumpel mi powiedział to nie jest tanio w sklepie ;) pomoże mi ktoś? Bardzo byłbym wdzięczny :)

Link to post
Share on other sites

Preclufe kupiłem Madbull 650mm w specshopie :D i narazie jej nie skracałem :) troche wystaje ta koncówka lufy,ale np. mi to nie przeszkadza, a tak to można ją skrócić ;) najlepiej u tokarza, ale nie wiem jak to jest z tą gumką HU, też bym się chętnie dowiedział, bo jestem ciekaw czy taka zwykła pasuje, mi np. w specshopie facet powiedziałe że taka zwykła to nie może być i trzeba jakiś zestaw specjalnie do m700 zamawiać :/ a do tego wysuwam pytanie czy pasowała by także taka o to gumka HU: http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1760 bo wygląda bardzo podobnie do tej która jest w m700 (bo pare dni temu otwierałem go, jak tylko dostałem odp na pytanie jak otworzyć komore HU ;) ) no i wydaje mi sie że jest bardzo podobna, a nawet i taka sama jak stockowa. To jak to jest? Pasuje czy raczej nie baedzo? :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dobra

włąsnie dostałem moje M700 TD

i tak jak myślałem obraca się tylko o 90 stopni by ją złożyć bądź rozłożyć

i teraz takie pytanie

a dokładnie dwa

gdzie się reguluje HU???

czy musze ją rozkręcić by się do tego dostać bo na zewnątrz nie ma niczego co mogło by być dynksem do regulacji, śróbką czy czymś innym

i drógie pytanie

czy ktoś zna sposób założenia tego pasa nośnego z Taiwanguna xD???

z góry dzięki za odpowiedź

pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...