Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie dalo by sie wypodkladkowac sprezyny w bolcie, by zwiekszyc jej moc?

Tak jak dzialaja lozyska w prowadnicy sprezyny;p (oczywiscie nie jest to ich glownym celem)

Jeśli się nie mylę to, w którymś z tematów o m700 była mowa o wypodkładkowaniu sprężyny zbijaka. Koles dał 2 podkładki od śrubki musiał nieznacznie zwiększyc ich średnicę. Taki zabieg dał mu prędkośc na poziomie około 620 lub 640 FPS nie pamiętam.:)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście przy odrobinie chęci da się wszystko. Nie zapominajmy jednak, że nieco twardsza spręzyna to o wiele bardziej trwałe rozwiązanie niż podkładki. Ale tak - da radę zastosować podkładki pod sprężynę w zamku.

Edited by javelin
Link to post
Share on other sites

Hmm robiac takie micro podsumowanie offtopow w temacie o replice.

Istnieja jakies inne sposoby tuningu niz uszczelnienie teflonfixem, zakup uszczelek i zalozenie precki? Czy da sie uzyskac predkosc wylotowa rzedu 630fps+ zachowujac przy tym wahania fps'ow na rozsadnym dla gazowek poziomie?

 

Pytam bo uswiadomiono mnie, mam nadzieje ze blednie, iz zestawy G&G do tuningu m700 tanaki NIE pasuja do modelu KJW.

Link to post
Share on other sites

Filq wiesz jedni pisza, że nie pasuja sklepy pisza, że pasują. Ja sam mam M700 KJW precke SRC 640mm, nową gumke bodajże z AEGA przerobione jeśli sie nie mylę. Wszystko śmiga aż miło tylko kulki mam troszke za lekkie :P bo 0.28. Proponuje napisac do trzech róznych sklepów ASG shop, taiwan i Specshop jesli wszyscy odpisza że zestawy tunungowe pasujka to chyba cos w tym będzie. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio dowiedzialem sie z rzetelnego zrodla, ze jakikolwiek tuning mocowy nie ma sensu gdyz wiecef fps = wieksze roznice fps w kolejnych kulek zatem powtarzalnosc do bani. Lepiej zostawic 550fps i uszczelnic ile sie da. To samo ponoc tyczy sie Tanak.

Link to post
Share on other sites

Odp wyzej. Jedna bankowa uszczelka znajduej sie w bolcie, ktora widac gdy obroci sie bron do gory nogami. Stockowa jest czarna.

 

Pytanie 2.

Jak regulowac moc w M700 KJW? Po dzisiejszym tescie na chrono wyszlo mi 350fps! (SiCK!) Sprobuje pokrecic odpowiednimi srubkami (o ile ktos mi powie ktore to), uszczel;nic to ustrojstwo i zobaczymy jak wtedy wypadnie.

Link to post
Share on other sites

Ok, replika rozebrana. Wydaje mi sie, ze spadla sprezyna z prowadnicy, bo po wyciagnieciu zestawu sprezyna-prowadnica spring byl nasuniety na grubsza jej czesc.

Co do szczelnosci to popracuje nad tym na weekend. Kolejne testy na chrono nie zapowiadaja sie jednak tak szybko, jakbym tego chcial.

 

W razie slabej sprezyny jedyne co mi pozostaje to podkladkowaie jej?

Link to post
Share on other sites

niestety ale ta sprężyna ma tak być na tej grubszej części :/ Szukaj dalej. U mnie była to wina że przy ładowaniu gazu nie słychać było bąblowania czego efektem były strzały na oparach mimo że była ich normalna ilość :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Uff.. tuning skonczony. W moim M700 od KJW mam teraz 550mm prece prometheusa, pol kilograma teflonu, zestaw uszczelek od G&G (2 z 3 wsadzielm do srodka) oraz czerwona gumke HU.

 

Jak wsadzic te ustrojstwa?

 

Lufa

Z nia bylo najmniej problemow. Postepujemy tak samo jak z reszta luf AEg'owych. Jedynym problemem jest dlugosc, gdyz 550mm jest na tyle krota, ze nie dostaje do tulei przytrzymuajca lufe na jej koncu. Mam zamiar dorobic u tokarza wydluzony elemnt (ta zatyczke lufy) zeby pasowala do krotszej lufy.

 

Zestaw Gumek G&G

Ladny czerwony zestaw gumek zawiera 3 czesci.

-Gumke wstawiana do bolta, ktora naciska na podajnik gazu magazynka

-Gumke do HU, uszczelniajaca dysze

-Gumke do HU, chyba dociskajaca gumke hu

 

HU KJW jest diametralnie inne od HU Tanaki dlatego tez nie obylo sie bez drastycznych przerobek. Majac na uwadze fakt, ze kiedys kupie sobie Tanake postanowielm nie psuc uszczelek a zamiast tego zaingerowac w czesci repliki. Nieodzownym pomocnikiem okazal sie dremel ktory poszerzyl otwor wewnetrzny HU. W jakim celu?

 

Otorz po zamontowaniu gumki Hu(ktora trzeba bylo lekko przyciac) postanowielm doczepic do niej uszczelke na dysze. Aby to zrobic musialem zrobi miejsce w KJW'owym HU na owa uszczelke. Jak sie okazalo, gumka oraz uszczelka pasuaj do sibie idealnie. Gumka HU oraz uszczelak zostaly dodatkowo uszczelnione teflonem. Taki zestaw jest na tyle szczelny, ze gdy zaciela mi sie kulka w komorze HU gaz nie oposcil ukladu do poki nie odciagnolem zamka(!!!)

 

Gumka w bolcie wezla gladko i bez problemu.

 

3 gumke zostawilem na przyszlosc, gdy doczekam sie Tanaki.

 

Efekty

z wspomnainych 350fps predkosc wylotowa kulki wzrosla do ok 565fps. (oddalem tylko 2 strzaly na chrono tuz po zaladowaniu wiec nie moge dokaldnie powiedziec nic o rozrzucie fps). Ponadto zasieg na chwile obecna jest neiporownywalnie lepszy od wersji stockowej. Dokladnie nie mierzylem ale w obiekt 1x1m trafiamy w 8/10 strzalach z 50m.

Tutaj znowu musze przyznac sie, ze oddalem nie wiecej niz 20 strzalow wiec nie dostrzelalem ani nie wyregulowalem finalnie wszystkeigo jeszcze.

 

Pozdrawiam i zycze owocnych tuningow, Filq

 

Tuning zostawl wykonany calkowicie w zakladach ABRAHAM ARMS w Glucholazach przez Abe'a

Edited by Filq
Link to post
Share on other sites

Chcialem dodac, ze gumka HU od AEG jest chudsza tj. jej gumowa czesc jest wezsza. Zeby nadrobic braki mozna zastosowac dodatkwoa obejme z teflonu lub wczesniej ucietego kawalka gumki HU. 2 metoda u mnie akurat nie wypalila. Moze komus sie uda.

 

Zeby calosc dzialala poprawnie musimy dodatkowo podlozyc cos twardego pod srubke regualcji HU zeby mocniej dociskala grzybek.

 

No to tyle, jak sie cos przypomni jeszcze to napisze ;)

Link to post
Share on other sites

Troch czasu mineło więc może masz już jakąś opinię na temat tego tuningu?

Interesuje mnie głównie powtarzalność strzałów, rozrzut i co najważniejsze umka hop-up(czy podkręca zawsze tak samo i czy lot kulki jest stabilniejszy w porównaniu do aegowej)?

 

Co do tego strzelania na 50 metrów to używasz lunety czy przyżądów? Przy lunecie powinno być o wiele większe skupienie.

 

Wyczytałem w necie ,że winą za ten brak powtarzalności strzałow obarczany jest green gas a konkretnie zawarty w nim silikon ,który powoduje nieprawidłowe podkręcanie kulki.

Radzą używać tylko i wyłącznie propanu.

Trzeba by to sprawdzić :P

Edited by eso
Link to post
Share on other sites

Mowiac szczerze od tego czasu wystrzelilem tylko jeden pusty strzal zeby sprawdzic czy magazynek dalej trzyma gaz. Praca narazie pochlania sporo mojego czasu, potrzebuje troche czasu zeby to jakos ustatkowac... no i kulki zostawilem 200km od mojego miejsca zamieszkania obecnie : F

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie, mam możliwość kupienia tego M700 KJW od ręki teraz.

Lecz pierwotnie chciałem kupić M24 od CA.

 

I tu jest pytanie:

 

Kupić od razu, teraz M700 KJW, czy czekać na okazję z M24 CA.

Korci mnie to M700, bo bardzo realistyczny, no i nie trzeba uzywac siły przeładowując :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...