Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nie domyka się klapka wyrzutu łusek


Recommended Posts

Witam,

 

Doszła do mnie paczka z WGC - stałem się posiadaczem M4 G&P AEG 901. Denerwuje mnie jedna rzecz i proszę o możliwą pomoc i wskazanie rozwiązania problemu. Nie domyka się klapka od wyrzutu łusek. Wygląda na to jakby plastikowy element, w którym jest bolec ze sprężynką był zbyt gruby jakieś 2-3mm i przez to klapka nie domyka się. Jeśli nic z tym nie zrobię boję się, że cały hop-up zabrudzi się podczas użytkowania. Poniżej zdjęcia, które ukazują problem:

Mój odnośnik

Mój odnośnik

Z góry dziękuje za rady.

Link to post
Share on other sites

Jak tak bardzo Ci zależy żeby się nie zabrudziło to kawałek taśmy izolacyjnej i zamknięte będzie ^^. Ale to jest tak skonstruowane że się nie zapiaszczy bez obaw, poza tym przy palnej wersji np. M4A1 też klapka musi być otwarta bo łuski wylatują przez okno wyrzutnika i to dodaje pozatym realizm jak jest otwarte :p taka jest moja opinia i nie ma co tam majstrować.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz. Jeśli te modele tak mają, że ma być otwarte to ok. Tylko nie bardzo rozumiem po co w takim razie ten bolec i sprężynka. Wygląda to tak jakby klapka była źle spasowana a nie, żeby był to zamierzony efekt :) Jak dla mnie może być cały czas otwarta jeśli faktycznie nie zapiaszczy się. Pozdrawiam

Edited by DJanos
Link to post
Share on other sites

Bo to Mistrzu jest idealne odwzorowanie tego jak ten element jest wykonany w M4A1...

 

 

tyle ze w ostrej m-ce sie domyka :icon_biggrin:

 

 

jak chcesz mniec zamknieta to musisz przemontowac sprezyne klapiki, tzn zalozyc odwrotnie

Link to post
Share on other sites

Patrząc na zdjęcia nie jestem w stanie dokładnie stwierdzić czy winne tu jest body, czy też klapka. Za winą body przemawiało by to, że wydaje się jakby otwór wyrzutnika był mniejszy niż powinien i zatrzask zapiera się o niego zbyt głęboko. Ale równie dobrze i bardziej bym się skłaniał do tej wersji zatrzask jest za gruby i opiera się o atrapę suwadła.

 

Wydaje mi się, że delikatna możliwe są dwa rozwiązania:

1. Usunięcie całkowite zatrzasku i zastąpienie go płaskim magnesem neodymowym

2. Interwencja chirurgiczna pilnikiem w miejscu gdzie zaczep wchodzi w okno wyrzutnika wystarczy do zażegnania problemu. Najpierw spróbuj półokrągłym pogłębić ześlizg po którym ma chodzić ten kuliście zakończony czop zatrzasku. Jeśli to nie da efektu, spróbuj płaskim zrobić coś w rodzaju podcięcia - gniazda na tę walcowatą osłonę czopa zatrzasku. Pamiętaj tylko po zakończeniu tych operacji sprawdzić czy rączka przeładowania będzie w stanie otworzyć zatrzask i klapkę.

 

Co do zapiaszczenia - lub nie - HU dziurą na magazynek więcej piachu i pyłu wleci niż górą przez okno wyrzutnika. Poza tym jak widzę na zdjęciach nasz atrapę suwadła więc HU masz dość dobrze osłonięty od strony okna.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...