Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabin snajperski


Recommended Posts

Cześć !

 

Szukałem na forum , pytałem się, robiłem naprawdę wszystko iiiiii .... muszę napisać temat . Zadawałem wiele pytań , otrzymałem wiele odp jaką snajperkę wybrać , SAR-10 , VSR ... Cóż , SAr to gaz , a wolę niezawodność springa , VSR .. 1000 zł sama replika + 2,5 tys na tuning ... troszkę dużo . Teraz zastanawiam się nad Bar'em - 10 . Słyszałem , że są dwie wersje G-spec , i norm. I tu pragnę zadać parę pytań .

 

1. Czy bar jest opłacalny ? (Nie, złoto jest bardziej opłacalne. Grunty też.)

 

2. Czy jest dobrą bazą pod tuning ? ( Taką sobie. Acz można zrobić z niego ciekawą snajperkę.)

 

3. Czy można kupić coś lepszego do 750 zł (bez tuningu) ? (Za 750 zeta ciężko kupić coś dobrego.)

 

4. ile kosztowałby tuning tej broni ? ( Dużo. I w częściach i w robociżnie.)

 

5. Czy po wszystkich wizytach tej repliki u magików byłaby dobrą snajperką ? ( Zależy od magików.)

 

7. Czym różni się wersja G od tej bez , i czy to wpływa na celność , zasięg , ogółem osiągi repliki? ( Wyglądem.)

 

6. Ogółem czy zakup tej broni byłby dobry , i co o niej sądzicie ? (Wywalanie pieniędzy w błoto. Przynajmniej dla początkujących .)

 

Najlepiej byłoby gdyby odpowiedział mi ktoś kto jest w posiadaniu tej repliki lub miał z nią styczność .

Dzięki za odp.

 

Pozdrawiam,

KetjakPL

Edited by arend
Swoje trzy grosze.Arend
Link to post
Share on other sites

Wolałbym jednak Bar'a bo i tak wszystko wymienię a tak zapłacę tylko za stock . Więc czy bar jest opłacalny , może ktoś go ma i będzie w stanie mi odpowiedzieć na pytania ? ( nie naciskam :] )

 

 

EDIT : Na szybko - co o tym sądzicie , rozsądnie byłoby to kupić ? http://allegro.pl/bar-10-jg-po-lekkim-tuningu-camo-i2295383972.html

 

Niestety kupno chińskiej " snajperki nawet po wiecej niż lekkim tuningu mija się z celem.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
Tematu nie zamykam, mimo że naprawdę wszystko o tuningo BARa da się wyczytać w dziale technicznym i snajperskim.

Chwała Ci za to! :maniak_jezyk2:

 

@KetjakPL, daruj sobie "na początek" snajperstwo. Poczytaj na Forum, może się wyleczysz, bo to choroba "wieku młodzieńczego"... :maniak_jezyk:

 

Z uporem maniaka powtarzam, że replika snajperki to wydatek od 2000 (absolutne minimum) do nawet 5000 PLN!

Kup na początek dobrą replikę karabinu szturmowego np. G36 (radzę w odmianie K, najbardziej uniwersalna długość), albo ostatecznie (Nienawidzę "Kałaszów") jakiegoś AK byle nie ze składaną kolbą.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Pochwała , jestem nowy tylko na forum . W asg troszkę już siedzę i chcę zacząć swoją zabawę ze snajperstwem . Dwa to pięciu tysięcy ?

 

8. Jeśli Twój budżet ogranicza się do 1500 złotych:

 

a) kupisz nowego elektryka markowego, którego będziesz mógł nawet poddać tuningowi.

c) kupisz springa, który będzie w stanie spełniać rolę karabinu snajperskiego.

 

i właśnie takiego springa chcę , to nie musi być Bar , to może być inny karabin .

 

No więc co jest dobrą bazą pod tuning ( prócz VSR ) ??? NAPRAWDĘ CZYTAŁEM w artykule " poradnik maniaka - snajperstwo a airsoft " było napisane , że bar jest dobrą bazą pod tuning , ale zawszę wolę się upewnić . Jestem posiadaczen taniego Warriora , którego kupiłem by sprawdzić , czy w ogóle będzie mi się podobać snajperstwo .

 

Mój budżet na samą snajperkę( BAZĘ ) to 750 zł . Na tuning 1400 zł .

Edited by KetjakPL
Link to post
Share on other sites

Zarówno Bar jak i Warrior są dobrymi chińczykami jako bazy pod tuning.

Co do tuningu - polecam bart_a z forum - robi części do snajperek, pogadaj z nim.

 

Bar ~ 450zł + komora ~ 450zł + części od bart_a ~ 600zł = 1500zł

 

Warrior + komora ~ 300zł + części ~ 500zł = 800zł

 

Dorzuć do tego jakąś dobrą lunetkę i masz.

Edited by Christophy
Link to post
Share on other sites

Moja rada, na początek nie kupuj "używki", nigdy nie wiadomo co w niej "siedzi", chyba, że masz wiedzę i umiejętności serwisowe!

Chcesz zaczynać od snajperki, a wiesz na czym polega rola "snajpera"? Jeśli już koniecznie, to kup dobrego AEG-a i wejdź w rolę strzelca wyborowego w drużynie. Będziesz mógł być, w zależności od potrzeby sytuacji, zarówno "szturmocem", jak i "snajperem".

Sam przez jakiś czas bawiłem się w "snajpera", biegałem, nie właściwie to "leżałem" z M14 odwzorowanym na M21, ale szybko mi się znudziło leżenie w błocie, na mrowisku lub innym "dogodnym" dla snajpera miejscu i wyczekiwanie na "jelenia" lub ustrzelenie przez dobrze taktycznie przygotowanego "szturmowca" z MP7 [WELL] w łapach. :maniak_smutny:

Teraz biegam z G36, doposażonym w lunetę i w razie potrzeby jestem w dyspozycji dowódcy do pełnienia zadań specjalnych. :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites

Przestań się łudzić, że za taką cenę możesz mieć coś zbliżonego do snajperki. Już wielu próbowało jak najbardziej zminimalizować koszta, ale tego uniknąć się nie da.

Wiem, że najtańszą (sensowną opcją) jest kupno M24 od CA (900zl) + 500 tuning i mamy już coś zbliżonego do snajperki.

Niestety, to nie takie łatwe, bo co chwila coś trzeba przeglądać, smarować, naprawiać, a i tak jeszcze trzeba dokupić lufę itd.

Co chwila miałem na myśli, że co chwila, a nie raz na kilka tygodni/miesięcy...

Ja wybrałem opcję, że kupuję VSR od TM (jest niesamowicie wykonana np. w porównaniu do M24 SW, że w ogóle śmiem to porównywać) i sobie pomalutku zbieram pieniądze na jej tuning. Żeby mieć z czego "grać", kupiłem sobie w miarę mała replikę (mp5) i na razie spokojnie wystarcza. Niestety wydałem już trochę na jej tuning, ale koszta na VSR'ke też się zwiększyły.

Uważam to, za dosyć sensowną opcję.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

@Pochwała - mówiłem , że zaczynam snajperstwo - i W TYM JESTEM NOWY . Jestem też nowy na portalu . w asg troszkę się już bawiłem ze swoją cymką 0.28 . Doszedłem do wniosku , że chcę zostać snajperem .

 

@Alexanderexis - Też myślałem o VSR . Tylko , że bar i VSR to prawie to samo , tylko BAR to chińczyk . Rozumiem , że różni się to wtedy jakością wykonania , ale i tak wszystko ze środka i 70% z zewnątrz wymienie , więc po co płacić 1000 zł za stock VSR jak za BARa zapłacę 2 lub 3 razy mniej a po tuningu wyjdzie na to samo ?

 

Chciałbym kupić właśnie bazę . Jestem ciekawy ile tuning tego by mnie kosztował . W środku jest precka deep fire , seary stalowe , wszystko doszczelnione . Do zestawu jest też tłok teflonowy , sprężyna M140 i prowadnica z metalu .

Za 450 zł . Po kupnie od razu do Dexterka na przegląd . Czy ktoś wie ile jeszcze i co trzeba by było włożyć w tą "snajperkę" by stała się snajpą ?

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Polecam zapoznać się z treściami tego blogu :

http://www.neoserwis.krlicho.org/

 

Niejaki NeO udowadnia, że da się stworzyć replikę ze snajperskimi osiągami do 1500 zł, sprzedaje również części do tuningu(dobre samoróbki).

 

Już od dłuższego czasu podchodzę do snajperstwa w ASG, ale to ciężki kawałek chleba(same utrzymanie repliki i dodatki to kompletnie inne koszta, niż szturmówki). Miałem M24 CA z podstawowym tuningiem do 5xx fps(nie polecam), M700 Tanaki(polecam, ale z przeróbką na HP i tuningiem - wychodzi jakieś 3000 zł), obecnie mam SR 25 CA i jeśli chodzi o skuteczność to wymiata, niestety replika gubi klimat prawdziwej snajperki(zamek czterotaktowy).

 

W twoim przypadku polecam: NeO lub dobrą używkę(ostatnio w komisie było np. M14 TM 490 fps a jakieś 1300 zł, baa nawet dobrze stuningowane SR25 P&J poszło na Allegro za 600 zł, a SR25 CA za 1200, czyli spokojnie w twoim budżecie) :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites
@Alexanderexis - Też myślałem o VSR . Tylko , że bar i VSR to prawie to samo , tylko BAR to chińczyk . Rozumiem , że różni się to wtedy jakością wykonania , ale i tak wszystko ze środka i 70% z zewnątrz wymienie , więc po co płacić 1000 zł za stock VSR jak za BARa zapłacę 2 lub 3 razy mniej a po tuningu wyjdzie na to samo ?

 

To jaki jest sens kupna BAR'a, jak i tak wymienisz z zewnątrz? Wyjdzie tyle ile na VSR (a nawet drożej), a i tak nie będzie tak dobre ,jak VSR.

Ja sobie powtarzam, że z tuningowaniem repliki, to tak jak z budową domu, muszą być mocne fundamenty (podstawa), żeby reszta się utrzymała. W innym wypadku wszystko się zawali, posypie.

Edited by Alexanderexis
Link to post
Share on other sites

Ten artykuł o warriorze już czytałem .

 

Interesuje mnie taka snajperka na którą wydam kwotę łączną do 2500 zł . Od Dextera otrzymałem odpowiedź na dawne pytanie ile kosztowałoby z\robienie VSR'ki na super , i wynosiłoby to ok. 4000 zł , a to już dosyć duża sumka . Poza tym słyszałem , że bar tak naprawdę niczym się nieróżni od VSR'ki prócz troszkę gorszego wykonania .

 

 

 

Samego Warriora mam , ale body jest do **** . Chyba , że da się kupić body ? Wtedy wziąłbym się za jego tuning na poważnie .

Edited by KetjakPL
Link to post
Share on other sites

Czy Tobie mózg pracuje? Myślisz, że BAR różni się od VSR tylko "troszke" gorszym wykonaniem?

Próbuje Ci przemówić do rozsądku chyba piąty raz, a Ty nadal swoje...

Jak sądzisz, ze Warrior ma dziadowe body, to poczekaj aż zobaczysz BAR'a, który rozpada się na samą myśl o dotknięciu.

Mówisz, że masz do wydania 2500zł, kup VSR, nawet w stocku można nią "grać" i zbieraj po mału na tuning.

Do tej repliki jest najwięcej części tuningowych, jest najbardziej wytrzymała (po odpowiednim tuningu) i jest niesamowicie precyzyjnie wykonana.

Są jeszcze takie repliki jak (wymienie tylko te, z którymi miałem najwięcej do czynienia) jak M24 CA (ale jeśli nie masz magicznej ręki, to więcej nerwów się najesz, niż Ci się wydaje), Warrior, ale jeszcze nie znalazłem osoby, która by była zadowolona z tuningu i ostatecznie go skończyła.

Link to post
Share on other sites

@Ketjak a Ty jesteś pewny, że chcesz być snajperem? Bo z tego co się orientuje to snajper wydaje grubą kwotę na replikę (i jej dopieszczenie) a potem leży na "z góry upatrzonej pozycji" i kampi. Leży i czeka, leży i czeka* i czasem nawet przez pare godzin nie zobaczy ofiary.

 

* gracz, któremu tylko się wydawało, że chce być snajperem myśli pewnie wtedy "po jakiego grzyba wydawałem tysiące na replike skoro i tak z niej nie strzele"

Link to post
Share on other sites

MarekMac źle się orientujesz.

Powstał mit, żeby "straszyć" zielonych tym "snajperstwem", a tak na prawdę to wygląda trochę innaczej.

Wszystko zależy od stylu rozgrywki.

 

Co nie zmienia faktu, że najlepiej się 10 razy zastanowić o "karierze snajperskiej", a jak myślimy, że już się zdecydowaliśmy, jeszcze 10 razy. To jest one way ticket, bardzo słono płaci się za najmniejszą wpadkę. (kupowanie repliki za 4000zł i sprzedawanie jej za nie cały 1500 mija się z celem)

Link to post
Share on other sites

Snajperstwo rozumiem jako kampienie pod krzakiem, no i ewentualnie zwiad/działanie na tyłach wrogach. A chodzenie za oddziałem ze snajperką i wspieranie to strzelcy wyborowi (amerykańscy marksmeni) uprawiają. Niektórzy mówią i na jednych i na drugich snajper. Jak mówi się o snajperach to zazwyczaj do głowy przychodzi obraz "człowieka-krzaka", który, tak jak napisałem wcześniej, tylko leży i czeka na ofiary lub przekrada się powoli w stronę obozu wroga by sprzątnąć dowódce (czy inną ważną postać) więc jak ktoś chce takiego właśnie snajperstwa to powinien zastanowić się nad tym jeszcze więcej razy. Bo to nawet jak się o tym pomyśli na sucho (bez wypróbowania) i na trzeźwo jest specyficzną rozrywką i nie dla wszystkich.

Link to post
Share on other sites
@Ketjak a Ty jesteś pewny, że chcesz być snajperem? Bo z tego co się orientuje to snajper wydaje grubą kwotę na replikę (i jej dopieszczenie) a potem leży na "z góry upatrzonej pozycji" i kampi. Leży i czeka, leży i czeka* i czasem nawet przez pare godzin nie zobaczy ofiary.

* gracz, któremu tylko się wydawało, że chce być snajperem myśli pewnie wtedy "po jakiego grzyba wydawałem tysiące na replike skoro i tak z niej nie strzele"

Snajperstwo rozumiem jako kampienie pod krzakiem, no i ewentualnie zwiad/działanie na tyłach wrogach. A chodzenie za oddziałem ze snajperką i wspieranie to strzelcy wyborowi (amerykańscy marksmeni) uprawiają. Niektórzy mówią i na jednych i na drugich snajper. Jak mówi się o snajperach to zazwyczaj do głowy przychodzi obraz "człowieka-krzaka", który, tak jak napisałem wcześniej, tylko leży i czeka na ofiary lub przekrada się powoli w stronę obozu wroga by sprzątnąć dowódce (czy inną ważną postać) więc jak ktoś chce takiego właśnie snajperstwa to powinien zastanowić się nad tym jeszcze więcej razy. Bo to nawet jak się o tym pomyśli na sucho (bez wypróbowania) i na trzeźwo jest specyficzną rozrywką i nie dla wszystkich.

Nic dodać, nic ująć! :maniak_OK:

 

Słyszałem wiele poleceń VSR , ale jest ona nie za droga jak na stock , ale tuning 3 kafle ... to więcej niż dużo .

Niestety Kolego, ale chcesz być snajperem, czekają Cię wydatki... :maniak_smutny:

Link to post
Share on other sites

Ale o co tu się kłócić. Wejdż na forum snajperskie, spisz co jest proponowane do wymiany, potem poszukaj po sklepach ile to kosztuje. Prosta rzecz.

 

Ja w Warriora wpakowałem z górką tysiaka. I dalej waniało kupą mimo że już zaczeło to strzelać w miarę powtarzalnie i celnie. Na dalsze rzeżbienie zabrakło mi i cierpliwości i czasu i kasy. Przy sprzedaży byłem pięć stów w plecy. Tak się właśnie tuninguje chińskie "snajperki".

Jeżeli dysponujesz kasą na tuning to kup jakąś SPRkę i zrób XM 110. Bedziez działał w ramach standardowych części. A z BARem to różnie bywa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...