Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mosin wz. 44 CUSTOM


Recommended Posts

Witam, kolejny projekt to Mosin wz.44, niestety nie znam się za bardzo na replikach sprężynowych i chciałbym się o kilka rzeczy spytać. Dodam że już mam oryginalną kolbę, magazynek śruby itp.

1) Czy ,,bebechy” od Kara Boyi z łuskami to dobry pomysł, czy to jest poroniona idea?

2) Jeżeli nie to części z której repliki najbardziej by pasowały, widziałem że do Kara Boyi dobrze pasowały części od BAR10 JG ciekawe jak z mosinem. I wtedy Bawić się z otworem na magazynek. Polećcie która z tanich replik była by najlepsza.

Czy to by miało ręce i nogi? Przekonamy się jak dojdą części i zmontujemy wszystko. A może gazówka?

Pozdro i liczę na pomoc

Link to post
Share on other sites

1. To chyba najgorszy pomysł, ta replika nadaje się do reko czy na półkę a i to średnio.

2. Do kara pasowały części od BARa JG mówisz? A które- jeśli można wiedzieć?

 

Najlepiej na VSR to stawiać bądź od biedy na BAR ALE te dwie repliki mają większą średnicę cylindra niż np m24 czy APS czyli VSR mniej będzie przypominała oryginał. Dlatego szukaj czegoś z "wąskim" cylindrem. Jeśli ma to być custom dla samego customa a nie musi to strzelać jakoś dobrze to pomyśl nad wszem i wobec niepolecanymi mp001. Tylko snajperki z tego nie zrobisz.

Link to post
Share on other sites

1. To chyba najgorszy pomysł, ta replika nadaje się do reko czy na półkę a i to średnio.

2. Do kara pasowały części od BARa JG mówisz? A które- jeśli można wiedzieć?

 

Najlepiej na VSR to stawiać bądź od biedy na BAR ALE te dwie repliki mają większą średnicę cylindra niż np m24 czy APS czyli VSR mniej będzie przypominała oryginał. Dlatego szukaj czegoś z "wąskim" cylindrem. Jeśli ma to być custom dla samego customa a nie musi to strzelać jakoś dobrze to pomyśl nad wszem i wobec niepolecanymi mp001. Tylko snajperki z tego nie zrobisz.

Czyli BAR to średni pomysł. Czyli lepiej robić z M24 bądz APS? To ma być replika strzelająca ale nie jak snajperka, to ma być zwykla replika sprężynowa. Co do kara to jest wątek o nim kilk No cóż opłaca się polowac na M24 używkę snow wolfa? Podobna nie zły kit z niej.

Link to post
Share on other sites

Może Ci się przyda:

 

http://forum.wmasg.pl/topic/43816-m6-cg-konwersja-na-mosin-wz38/

 

Mp001 jest prawie identyczne, jak opisywane wyżej m6 - zgadzam się z Dexterem, to dobry wybór, kupisz za grosze na allegro/w komisie. Aha, w temacie powyżej jest zły link do zdjęć - jak ci się strona otworzy to w wyszukiwarce wpisz "mosin", to fotki się pokażą. Gościowi naprawdę fajnie to wyszło.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Nawiązałem współpracę z Dread'em i idziemy w stronę customa na CO2. A ja dodatkowo kupię używkę M6 i zobaczę jak wyjdzię jak będzie GIT to kupię nową kolbę i jednego sprzedam.

Pozdro i dzięki za odzew Dread :)

Link to post
Share on other sites

No to ja napiszę :)

 

Projekt zakłada użycie naboju CO2 umieszczonego w zamku. Całość będzie nieco przypominać sprężynowy zamek, z tą różnicą, że zamiast tłoka w środku będzie cylinder z zamkniętym nabojem. Taka koncepcja pozwoli jednocześnie wrócić do napędu sprężynowego, gdyby ktoś nie ufał nabojom, albo nam by się coś nie udało :)

Nabój z założenia ma być szybkowymienny, w tym celu trzeba będzie wykręcić dwie "śruby", jedną w miejscu kurka mosina, drugą podobną na samym cylindrze. Wymiana będzie tylko trochę bardziej skomplikowana niż wymiana naboju w średniej klasy wiatrówce - pistolecie. Wątpię też, by trzeba to było robić w polu - nabój w tym układzie starczy naprawdę na długo, a hi-capa nie przewidujemy :)

Ja jak na razie jestem na etapie gromadzenia części i rysowania zamka, który musi zostać wytoczony. Użyte zostaną: oryginalna kolba, magazynek i kilka drobiazgów, komora zamkowa będzie wykonana z gotowego odlewu aluminiowego, zamek będzie stalowy, wykonany na tokarce, lufa z kawałka rury. W środku będzie hopek V3, lufa od AEG, myślę tylko jak magazynek zmieścić w pudełku od mośka.

 

Jak ktoś ma uwagi to pisać!

Link to post
Share on other sites

Chodziło o komorę hop-up v,3 Magazynek ma się chować w oryginalnym magazynka mosina, Może być na shellsy (przerobione) albo wg, magazynek zrobiony własnoręcznie np. z jakiegoś mid'a od Ak. (samo kanalik i ten ,,zacisk")

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...