Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Aaaaaaaaaaaa :-D

Przy okazji wlazłem na taką stronę: www.alert.com.pl, zresztą podaną na stronie BM, jako ich dyler. I tam sobie upatrzyłem cuś takiego: BENCHMADE 551SBTOD GRIPTILIAN AXIS, mieści się w 500 zł, jest skłądany i jest "passe", bo ma kombinowane ostrze ;-).

Zaraz looknę na to prawidłowe budo. Dzięki Okruch :-). Nie ma to jak właściwa optyka ;-)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...sie wie, 10 lat pracuję jako optyk. Poważnie!

Taaaaaaa...... Gratuluję wyboru, i mam nadzieję, że udało mi się dobrze Ci doradzić. Mam tez nadzieję, że spotkamy się przy jakiejś okazji i obgadamy porządnie nasze motylki... ;-)

Link to post
Share on other sites

Na razie powiem skromnie, ze nie czuję sie na siłach popełniać jakichkolwiek recenzji o nożach.

Dziś jade do sklepu, jak go pomacam i może kupię to napiszę dlaczego go kupiłem, lub z jakiego powodu wybrałem innego. Wszystko jest możliwe. :-)

A potem mnie kobieta tym noże zabije :-D. Choć mam wyrozumiałą białogłowę. :-)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Widzę że się nie zrozumieliśmy, ale to nie jest temat o dyskusji w tej kwestii. No więc inaczej :D : Jaki nóż polecacie do 500 zł, ze stałym ostrzem, do survivalu, do obrony(teoretycznie, jak bym był żołnierzem), jak i do naostrzenia kijka czy użycia go do pracy przy budowie szałasu. Chce żeby był to nóż używany przez jakąś armię. Nie kontraktowy, ale popularny wśród żołnierzy (oczywiście nie wśród "mięsa armatniego", chodzi mi raczej jakieś bardziej elitarne jednostki).

 

A tak nawiasem mówiąc to:

1. Czego używają jednostki powietrzno-desantowe?

2. Który sog do 600 zł jest "najlepszy" (teoretyczni, każdy może uważać inaczej)

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Panowie z jednostek elitarnych to czesto kupują noże we własnym zakresie. Z tego, co Seiken pisał na Budo, to pojawia się dużo Mad Dogów, Striderów, jak również customów Brenda, Hossoma. Za takie cuda możesz samochód kupić :D. Noże do 500 zł to oni dostają z przydziału i często takie noże od razu lądują w szafce. Tak przynajmniej słyszałem. Nie mówię oczywiście, że dzieje się tak w każdym przypadku :wink:

Link to post
Share on other sites

A ja wczoraj wpadłem w małą zasadzkę i kupiłem BM Mini Ambusha.

Strasznie byłem potem podjarany tym nozem, ciągle go rozkałdałem i skłądałem, ciąłem co tylko mi w ręce wpadło (dobrze, ze sie opanowałem i apsów w aucie nie pociłem :lol: ). Nie odczuwałem dysonasu pozakupowego, choć miałem kupić inny nóż, ale w sklepie zapomniałem nazwy modelu 9ale lamer ze mnie), poprosiłem co prawda o katalog BM, ale nawet teraz nie jestem pewien czy wskazałem Griptiliana :-(. Poza tym jakiś nawiedzony kolekcjoner noży był strasznie poruszony moja niewiedzą. Sprzedawca z kolei małomówny, wkońcu polecił mi Mini Ambusha (a czytałem jego recenzję na stronie Świata Noży, tylko nie w sklepie o tym nie pamiętałem), zaczhęcił darmową ostrzałką i tak o to kupiłem sobie :kobiecy" nożyk made in taiwan. Ze sklepu wyszedłem zadowolony, cały wieczór się nim bawiłem i ciołem co się dało (w sumie to nawet ładnie tnie, zarówno paski od p-lecaka, jak i butelki pet, grube warstwy papieru, tekturę). Poza tym nóż jest zgrabny, chowa się w mojej pięści. Podoba mi się, choć....

Własnie i tu zaczyna się problem. Najpierw zajrzałem na stronę Swiata Noży i znów przeczytałem recenzję. Takl mnie coś podkusiło. Na końcu recenzji stwierdzenie, ze to idealny prezent na dzień kobiet. A na dokładkę jeszcze zajrzałem na stronę Alertu i jest on tam tańszy niż w Swiecie Noży. Powiększyłem sobie dysonans pozakupowy. W sumie sam sobie jestem wienie, trzeba było sobie zanotowac nazwę modelu...

W każdym razie zaczałem swoją przygodę z prawdziwymi nożami od Bemchmade Mini Ambusha.

Mam jeszcz taką jedną refleksję. Brakuje na sieci takiego przewodnika po kategoriach noży. Jakie noże do czego najlepiej sie nadają, z kilkoma przykadami konkretnych modeli do każdej kategorii. wiem, ze to sie samo nie zrobi, ale pomogłoby takim lamerom jak ja i uwolniłoby fachwoców, od ciągłych odpowiedzi na pytania: co kupić za 500 zł? :-D

A teraz, zeby poprawic sobie humor idę pociąć jakieś pasy :-)

Link to post
Share on other sites

Ja staram się unikać dysonansu pozakupowego więc kupiłem sobie (tutaj będzie bardzo niepoprawnie bo nie nóż) Leathermana Charge Ti :P. Też jest w nim nóż 8) i na dodatek z dobrej stali. Doszedłem do wniosku, że lepiej kupić sobie za tą cenę (do 500 zł) "najlepszy" :wink: multitool niż "słaby" nóż.

A teraz będę musiał do tego skompletować foldera i coś o stałym ostrzu :? czyżbym miał objawy jakiejś choroby ?

Link to post
Share on other sites

Bo są fajne! :wink: Ty się, Mateo, ciesz, że nie zbierasz Ferrari :D

Ja teraz ostrzę pazury na Beckera Campanion. ;-D To już nie jest choroba, do uzależenie ;-) Wielbiciele Microtecha określają się mianem "Microholics" i coś w tym, kurna, jest....

...Mateo, a masz porządnego Victorinoxa..? Bo Vicek w kieszeni to podstawa, bracie... :wink:

Link to post
Share on other sites
...Mateo, a masz porządnego Victorinoxa..? Bo Vicek w kieszeni to podstawa, bracie...  :wink:

No, a jak Victorinox to tylko Super Tool Spirit enchanced - a potem to już cała skrzynka z narzędziami :P

Link to post
Share on other sites

Mateo a powiedziales Jarkowi,z e ja cie wyslalem? ;) No widzisz :mrgreen: Bo sklep swiat nozy to jedna osoba, wlasni eJarek i on tam siedzi ciagle. A jak wygladal ten kolekcjoner? Bo kilku stalych bywalcow tam jest. ;)

 

Ambush to fajny nozyk, nie rozumiem zarzutu, ze kobiecy - przeciez to nie kershaw saphire na boga. Ja sam ostatnio mysle nad jakims mini folderem bo to zacna rzecz jest.

 

 

A charge Ti mialem, kurka, super sprzet ale musialem sprzedac bo kasy braklo... A obecnie zbieram jak moge na Emersona CQC13 od kumpla co bankrutuje ;)

Link to post
Share on other sites

Scyzoryk mam, model to chyba rucksack. Nie narzekam, sprawdzil sie, nawet dzięki niemu raz aega rozkreciem w lesie. :-)

Cynik: nie powiedziaem, że z polecenia jestem, jakoś tak...

Maniak mial dugie pióra i okulary, oraz zarost, lat jakiś 20 - 25 góra.

W sumie to fajny mam nozyk, choc moglem go taniej kupic, ale tak to jest jak sie kupuje pod wplywem emocji, a nie z chlodna ocena sytuacji. :-)

Przy zakupie multi-toola moze uda mi sie byc bardziej roztropnym:-)

sam w to nie wierze... :lol:

Link to post
Share on other sites

Też pomału wpadam w tą "stalową chorobę" i mam pytanko do ekspertów.

Zastanawiam się na kupnem noża (raczej survivalowego) i wytypowałem sobie trzy modele (tylko niestety nie wiem jeszcze ile dokładnie będę mógł na ten nóż przeznaczyć):

 

1. Camilus BKT7

2. Benchmade Offsider (Fecas)

3. Ontario RAT-7 (ciut powyżej 500 :wink: )

 

Skłaniam się raczej w kierunku RATa ale może lepiej mi doradzicie :wink:

 

Od chyba ponad 10 lat używam multitoola Leathermana (kiedyś to chyba był model Classic - ale nie jestem pewien więc nie bijcie :wink: ) i scyzoryk Wengera model Ranger, no i mam jeszcze takie maleństwo a'la ToolLogic tylko produkcji BCB/Pioneer.

 

Edit:

(Czytałem już opisy i rencenzje RATa i BKT zarówno w Magii Stali jaki na stronie Pitera ale niestety nic nie wiem o Offsiderze).

A tak btw to choruję na Green Bereta 7 ale na razie jest poza moim zasięgiem :)

Link to post
Share on other sites

O offsiderze nic nie wiem ale RATy to legenda ;)

 

Mateo a to chyba wiem kto to byl :mrgreen:

 

A na GB to ja tez choruje... od dawna ;)

 

A co do BKT7 - generalnie zacny kozik to jest ino niektorzy narzekaja na badziewne okladziny - sliskie sa po prostu.

Link to post
Share on other sites
Panowie z jednostek elitarnych to czesto kupują noże we własnym zakresie. Z tego, co Seiken pisał na Budo, to pojawia się dużo Mad Dogów, Striderów, jak również customów Brenda, Hossoma. Za takie cuda możesz samochód kupić . Noże do 500 zł to oni dostają z przydziału i często takie noże od razu lądują w szafce. Tak przynajmniej słyszałem. Nie mówię oczywiście, że dzieje się tak w każdym przypadku

 

Ja napisałem że nie chodzi mi o to czego używa np. delta. Tylko czego używają jednostki trochę bardziej wyróżniające się od innych (oczywiście w boju) jak np. 101 airborn. Po przez określenie "mięso armatnie" miałem na myśli jednostki marines których żołnierze giną w Iraku w zamachach (nie to że bym ich nie szanował). Miałem na myśli jednostki które raczej rzadko jeżdżą na rutynowe patrole :roll:. No ale nie ważne, aż takim znawca nie jestem, zresztą mogę się mylić.

 

 

Chcesz Extrema Ratio Shrapnel. Wierz mi.

 

Na military.pl kosztuje on jakieś 800 zł, wiesz może ile kosztuje on w świecie noży, bo na razie nie będę w pobliżu tego sklepu. Poczytałem o tym nożu i przemyślałem jego zakup. Jednak chciałbym cos z dłuższym ostrzem, do cięższych prac. Nie wątpię że jest to świetny nóż do czarnej jak . W lesie też dobrze się sprawdza ale jednak potrzebuje czegoś większego.

 

Nadal ponawiam pytanie:

1. Czego używa Airborn?

2. Który sog do 600 PLN?

 

A co myślicie o tym, jest bardzo tani:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50249152

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Wiesz to również nie ma zasady. Wielu marines używa noży Stridera, a to już ekstraliga. Raz pewien major marines chciał sprzedać nóż Shiva-Ki (chyba najostrzejsze nóże na świecie) za 3000 $ (miał chyba 2. W tym jeden był z nim w Iraku) . Więc trafiają się tam ludzie, którzy znają się na rzeczy. Tak samo jest pewnie w 101. Wszystko zależy od osobistych preferencji i wiedzy na dany temat. Jedna osoba może uważać nóz za niezwykle istotną część wyposażenia i wyda na niego ogromne pieniądze, a inna nie będzie przywiązywała większej wagi do tego i będzie nosiła nóż z przydziału.

 

 

W sumie jak chcesz nóż do lasu to może SRK? Kosztuje sporo mniej niż 600 zł ale SOGa pewnie bije na głowe jeśli chodzi o prace leśne

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...