Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprzęt do 1000zł dla początkującego


Recommended Posts

Witam,

w najbliższym czasie zamierzam zakupić pełen zestaw do asg. Mam do dyspozycji 1000zł +-100zł, jestem zupełnie zielony więc proszę odpowiadać dokładnie oraz umieszczać w miarę możliwości linki do sklepów abym mógł zobaczyć o co wam chodzi.Chciałbym aby szanowni forumowicze pomogli mi wybrać następujące rzeczy

-Mundur-

Nie chcę przebierać się za niemca więc to maskowanie odpada wolę polską panterkę lub amerykański pikselowy kamuflaż, do tego czapkę szturmówkę oraz buty jakie są najlepsze, co proponujecie.

-Okulary- Sam noszę korekcyjne ale nie przeszkadza abym na czas gry zdjął je. Widziałem ochraniacze koloru żółtego oraz bezbarwne co daje kolor żółty które będą odpowiednie.

-Kamizelka taktyczna- nie wiem na co trzeba zwracać uwagę więc proszę o propozycje

-Replika-

Co mi się podoba:

wszystkie wariacje ak 47 ale tylko ze składaną kolbą (składaną na bok lub pod broń) ,

h&k 416 oraz broń podobna do m4 ale nie długaśne m4a1,

polski beryl (z fabryki łucznik za drogi) podobny do niego jest cm040

Broń ma wydawać się masywna i ma pewnie leżeć w rękach.

Nie podobają mi się:

Repliki przypominające broń futurystyczną jak aug g36 f2k itp.

Zależy mi na tym aby replika była jak najbardziej FULL METAL, miała szynę na kolimator eotech, blow back czy jakoś tak (odskakujący zamek).

Do tego bateria, eotech, z 3 magazynki, etui na broń.

 

Jeśli starczy pieniędzy to broń boczna (gazik) ala colt 19XX, five seven czy p228.

 

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i rady oraz przepraszam za lakoniczny tekst.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Za 1000zł wszystkiego nie kupisz. Sklep taktyczny.com ma z tego co pamiętam polskie mundury. Zamiast okularów lepiej kup gogle ESS z allegro od użytkownika zielonapantera. kamizelki nie kupuj do puki nie będziesz miał co w niej nosić (i nie chodzi mi tu o 5 kilo snicersów i 3 paczki chipsów). Co do replik. Odpuść sobie AEG'a z Blow-backiem. To tylko zbędny bajer który zmniejsza ci żywotność repliki, rofa i reakcję na spust. Do tego nie ma nawet najmniejszego odrzutu, a jedynie głośno klekocze. Z rodziny AK rozejrzyj się za cymami cm.04xx, serią RK od boyi. Dobrej M4 lub pochodnej (w tym hk416) raczej nie znajdziesz. No chyba że krótkie M4 od KWA za około 850zł. Gaziaka sobie odpuść. Jak chciałbyś naprawdę dobrego to jak już Tokyo Marui. A nawet jakbyś kupował coś chińskiego to wyjdzie to ciebie około 300-400zł (gaziak + gaz).

Link to post
Share on other sites

Jeśli podoba Ci się CM.040, to śmiało możesz na nie postawić - jest to jedna z najlepszych replik elektrycznych w tej cenie.

 

Polska Pantera w miarę nie będzie się gryzła z CM.040, natomiast amerykańskie kamuflaże już bardziej. Jeśli Ci to nie przeszkadza (np. ja często biegam w amerykańskim kamuflażu i z kałachem), możesz zainteresować się kamuflażem Marpat, który spełnia Twoje założenia i nie najgorzej kamufluje.

 

Nakrycie głowy - osobiście preferuję kapelusze bonnie hat, bo całkiem nieźle rozmywają kształt głowy, zwłaszcza, jeśli wpleciesz w nie roślinność / siatkę maskującą.

 

Buty - za kostkę, to jest najważniejsze. Inni pewnie podadzą jakieś swoje typy, ja biegałem w kilku różnych rodzajach i uważam, że to głównie kwestia przyzwyczajenia (mowa o tańszych butach, do około 200 złotych).

 

Kwestię elektrycznego blowbacka sobie odpuść, chyba, że bardzo Ci na nim zależy. Często jest przyczyną niestandardowości niektórych części lub szybszego rozładowywania akumulatora.

 

Jeśli chcesz założyć na CM.040 EOTecha, będzie Ci potrzebna szyna montażowa, której CM.040 nie ma w komplecie (oczywiście da się ją dokupić i nie jest to rzecz droga).

 

Zamiast szyny i Eotecha proponowałbym jednak na początek kupno dobrej ładowarki (to bardzo ważna sprawa, a niestety koszt takiej ładowarki to około 150 złotych) i wymianę gumki hop-up na silikonową (przezroczysty Guarder, zielona G&G, czarna Systema).

 

Replika boczna to koszt minimum 100 złotych. W grę powinny wchodzić wyłącznie repliki gazowe lub elektryczne. Jeśli zależy Ci na realizmie (full metal + blowback) - szykuj przynajmniej 250-350 złotych.

 

Żółte szybki w okularach teoretycznie poprawiają kontrast, a w praktyce osobiście przeszkadzały mi w poprawnej identyfikacji kolorów umundurowania i oporządzenia przeciwników. Osobiście brałbym przezroczyste.

 

Etui na broń każde, byle odpowiednio długie.

Link to post
Share on other sites

Na wstępie napiszę że helikona / ACM stanowczo odradzam.

Megatanio jak na mój gust :

-Mundur helikon w panterce / marpacie ok 220pln. helikon, nuff said.

-buty 150-200 pln. nie super ale zawsze coś

-ochrona oczu uvex 25-40 pln . tanio ale spełnia normy bezpieczeństwa.

-kamizelka - dopóki nie masz co do niej włożyć to nie kupuj.

-replika, to juz kwestia estetyki i tego ile pieniędzy ci zostanie, kałachy zazwyczaj nie mają montażu na optykę w standardzie RIS.

 

Jeszcze raz Ci napiszę że to jest wariant mega tani i jakościowo blech, nie licząc repliki która może wyjść nawet przyzwoita.

znaczna część ludu na WMASG powiedziałaby ci to samo co piszę ja :

ACM to zły wybór .

Helikon nie jest super .

1000 na cały komplet to mało.

Na butach i na oczach się nie oszczędza.

 

 

Ja bym cały budzet przeznaczył teraz na buty, okulary oraz replikę, a sort zbierał w tzw międzyczasie.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Co do mundurów Helikona. To korzystam z takowego właśnie w WZ.93. Szycie jest jakie jest. Nie powala. Ale póki co nic się nie odpruło, no może poza 2 guzikami, które i tak trzeba by jeszcze raz przyszyć. Na lato jest to w zasadzie dobry mundur. Lekki i miarę przewiewny. Nie chłonie aż tak wody.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Witaj,

Ja osobiście polecę Ci:

http://www.predathor.pl/249,bluza-cpu-polska-pantera-wz.-93-helikon.html

http://www.predathor.pl/248,spodnie-cpu-polska-pantera-wz.93.html

Do tego Broń:

RK-XX+ wymiana gumki na systeme energy+wymianę okablowania i baterii/ładowarki + z czasem wymiana sprężyny z chińskiej na guarderka 120 bądź 130.

Okulary i tutaj jest parę opcji:

Uvex I-VO - przetestowane i polecane

ESS ICE/NVG tutaj przedstawiać nie trzeba jedne z lepszych pingli/gogli.

Jeszcze gogle ESS Land ops pod nie spokojnie wejdą twoje okularki.

Edited by ssnejker
Link to post
Share on other sites

Ok dzięki niedługo przejdę sie do sklepu zobaczyĆ jak wyglada wz 93 . Nadal nurtuje mnie sprawa repliki bĘdzie to moja pierwsza, narazie przecierpiĘ na celownikach mechanicznych wiĘc z 2stÓwy do przodu jestem jednak wolĘ kupiĆ replikĘ metalowĄ z szynami i w miarĘ skladanĄ kolbĄ. Nie moŻe mieĆ ona ze duŻo fps bo bĘdzie tez uŻywana do szturmu na budynki wiĘc chyba maksymalny zakres to 380fps,niestety to trochĘ maŁo do lasu xd sprĘzynĘ na sŁabszĄ potrafilbym wymieniĆ ale koszty, koszty, koszty. Na mundur i google odpadnĄ z 3 stÓwy . Replika do 700zl wraz z kulkami i magazynkami 2przynajmniej. Co tu zrobić, moŻe by tak uŻywka z Allegro. Przepraszam za brak polskich znakÓw ale piszĘ z telefonu.

 

 

 

Edit

 

PatrzĘ Tak teraz na rk02 i jest to kompromis miĘdzy cenĄ a wykonaniem lecz nie ma szyn sa moŻe inne modele podobne bosowa do cm 43.

 

 

Odnoszę wrażenie że z tym brakiem polskich znaków mijasz się z prrawdą. w drugim wyrazie posta "ę" i potem "ć" jednak udało się zrobić. więc w reszcie też mogłes.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

RK-02 jest bardzo dobrze wykonane zewnętrznie, co do munduru to ten który wysłałem wcześniej jest bardzo dobrej jakości, szynę możesz dokupić za niewielką kwotę od cymy bodajże około 50 zł.

Używana replika nie jest polecana dla "zielonych" lecz możesz w komisie zobaczyć może są jakieś bronie z gwarancją.

 

Aa co do butów to dobre są gromy protektora.

Edited by ssnejker
Link to post
Share on other sites

Jak sie montuje ta szyne na lewej stronie taki "dzyndzel" ktory wystaje nad komore czy zamienia sie odlone komory.

 

 

Napisz to jeszcze raz w ludzkim języku bo niebardzo wiadomo o co ci chodzi.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Jak sie montuje ta szyne na lewej stronie taki "dzyndzel" ktory wystaje nad komore czy zamienia sie odlone komory.

 

 

Napisz to jeszcze raz w ludzkim języku bo niebardzo wiadomo o co ci chodzi.

Arend

 

 

 

Chodzi mi o to ze w replikach podobnych do m4 mamy szyne miedzy muszka i szczerbinka a w ak to miejsce jest

zaokraglone, wiec jak dodac szyne?

Link to post
Share on other sites

Z tyłu :)

 

 

@do autora

Koniecznie musisz mieć sklepowy mundur? I replikę?

Nie namawiam od razu do kupna zajechanych bawełniaków, czy też podejrzanie tanich, "wytjunowanych" replik AK ale zajrzyj do komisu i nie śpiesz się. Zdarzają się nowe komplety wz93 w ripstopie za ~140 zł, czy też dobre propozycje używanych aegów. Jeśli się tego nie obawiasz to naprawdę możesz trochę zaoszczędzić. Wiadomo - replika może mieć już swoje lata, ale często bywa tak, że te wszystkie rzeczy, które do nówki musiałbyś aplikować, w używce już znajdziesz.

Link to post
Share on other sites

Nie masz szans tego wszystkiego kupić za 1000zł.

Jak chcesz się robić na amerykańskie UCP/ACU to musisz pomnożyć tę liczbę, lista do kupienia:

Hełm Mich/Ach może być wzór 2002 chociaż bardziej popularny jest ten z 2000r.

Broń to przeważnie coś z rodziny M4/M16 może być jeszcze M249 M21 SR25 itd.

Plecak to large rucksack molle 2

Kamizelka IBA w UCP molle 2

Gogle to przeważnie ESSy (przeważnie w TANie)

Okulary to UVEXy albo ESSy ICE 2.4

Ochraniacze na łokcie i kolana Bijan's(część żołnierzy nosi ALTY gdyż są wygodniejsze)

Buty-tu jest duża dowolność Belleville Rocky Wellco(najlepiej Belleville 790(r, w, a) bo są z gore)

Czapka patrolówka w UCP

Windshirt w UCP

Soft shell w UCP(może być w II albo III generacji)

Kamizelka taktyczna Molle 2 FLC w UCP oczywiście

ECWCS z Gore-texu najlepiej Lvl VI

Pas US G.I. LC2

camelbak może być HYDRAMAX

Plecak Assault Pack w UCP

Obszycie na Velcro(rzepach)

Ładownice w systemie Molle

Cover na Micha/Ach w UCP

Montaż na śrubie blachy do NVG

Żuraw do NVG

Cat eye w foliage green

Może być bandolier w UCP

Broń boczna to Beretta M9

Slingi do gogli w foliage green

Kapelusz w UCP

Bagnet KA-BAR w foliage green

Rękawice to NOMEXy

Link to post
Share on other sites

Moje typy są takie:

- http://madonion.eu/M4_CQB_ASGKWA_LTM_Defender_Patrol_Carbine_p1487.html

- ładowarka + lipo (info o ładowarce znajdziesz na forum, z tanich lipo to może marka Zippy, Turnigy)

- mundur z demobilu w kamuflażu flecktarn

Potem kupuj wg. uznania. Np. taka kamizelka http://armyworld.pl/pol_m_AKCESORIA-WOJSKOWE_Oprzyrzadowania-kamizelki-taktyczne-_Kompletne-427.html i ładownice do niej.

 

Zapomniałem o oczach. Polecam SPECS'y.

Edited by 14100715
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...