Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 a USMC...??


Recommended Posts

Drugie pytanie: Czy USMC używają MP5 jako broni głównej?
nie

No tu nie bylbym taki pewien. Mysle ze w FASTcie maja jakies MP5. "Glowna" w sensie "ogolnowojskowa" to nie, ale "glowna" w sensie podstawowa dla pewnych zolnierzy mysle, ze tak.

Link to post
Share on other sites
Drugie pytanie: Czy USMC używają MP5 jako broni głównej?
nie

No tu nie bylbym taki pewien. Mysle ze w FASTcie maja jakies MP5. "Glowna" w sensie "ogolnowojskowa" to nie, ale "glowna" w sensie podstawowa dla pewnych zolnierzy mysle, ze tak.

 

co rozumiesz pod pojęciem pewnych zołnierzy?

Link to post
Share on other sites
co rozumiesz pod pojęciem pewnych zołnierzy?

To, ze nie jest to bron duzej masy zolnierzy np. komapnii, tylko sa w nia wyposazeni (jako bron podstawowa) zolnierze pelniacy pewne funkcjie. M.in. w oddzialach AT (FAST) czy ochrony placowek zagranicznych.

Link to post
Share on other sites

aha, to w takim razie zwracam honor, myslałem tylko o tych typowych marinesach, a nie np tych ochraniajacych ambasady (wogóle to dla mnie nowum ze to są Marinesi, myslałem ze to jakas osobna jednostka).

 

A co do XM8 - czy komus sie obiła o uszy ze program ma być/został zamknięty? bo ja gdzies (afair na mp.net) czytałem ze został "cancelled" 8)

Link to post
Share on other sites
aha, to w takim razie zwracam honor, myslałem tylko o tych typowych marinesach, a nie np tych ochraniajacych ambasady (wogóle to dla mnie nowum ze to są Marinesi, myslałem ze to jakas osobna jednostka).

Bo USMC zajmuje sie ochrona bardziej widoczna (wartownicy, oddzialy interwncyjne itp). Obejzyj sobie Tozsamosc Bourne'a z Mattem Damonem. Tam jest fajna scenka w ambasadzie.

Poza tym ochrona jednostek dyplomatycznych zajmuje sie DSS (Diplomatic Security Service) ale ich sluzbabardziej przypomina prace Secret Service.

 

A co do XM8 - czy komus sie obiła o uszy ze program ma być/został zamknięty? bo ja gdzies (afair na mp.net) czytałem ze został "cancelled"  8)

Ale to raczej nie jest pytanie na ten watek. o XM8 juz jest watek i tam skieruj swe kroki :P

Link to post
Share on other sites

USMC przez pewien czas uzywala MP5tek w Force Recon do operacji "in extremis hostage rescue" ale po wykresleniu tych operacji z obowiazkow FR, jednostki te pozbyly sie tego modeli broni (rowniez ze wzgledu na mala przydatnosc w innego typu operacjach). Co do FAST to od dosyc dawna nie widzialem zadnych ich zdjec z MP5. Glownie M16tki, M4ki i strzelby Benelli M1014. Nie moge zalozyc ze ich nie maja ale to malo prawdopodobne biorac pod uwage zadania tych kompanii.

Link to post
Share on other sites
A co do XM8 - czy komus sie obiła o uszy ze program ma być/został zamknięty? bo ja gdzies (afair na mp.net) czytałem ze został "cancelled"  8)

 

Bynajmniej :? Pod koniec bieżącego roku pierwsze (bodajże dwie) brygady USArmy mają zostać przezbrojone na XM8 (choć już pod nazwą M8 8)), które kończą już cykl prób poligonowych. Szczegóły w wątku o XM8 albo prasie "branżowej" ;)

Link to post
Share on other sites
Bynajmniej Pod koniec bieżącego roku pierwsze (bodajże dwie) brygady USArmy mają zostać przezbrojone na XM8
Serio? To Kongres przyznał pieniądze na karabinek, który nie wszedł do uzbrojenia? A możesz podać kiedy?
(choć już pod nazwą M8
Jak na razie to Armia ogłosiła konkurs na nową rodzinę broni modułowej, ale na dobrą sprawę wcale nie jest pewne czy kbk XM8 akurat zwycięży. Nie wiem, skąd Twoje przekonanie, że zostanie przyjęty?
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...