Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co mam wybrać  

28 members have voted

  1. 1. Co mam wybrać

    • 3 Hi-cap
      1
    • 3-4 Mid-cap
      11
    • 5-6 Low/Real-Cap
      16


Recommended Posts

Wtrącę swoje 3 grosze.

 

Osobiście od dawna używam LC. Jak napisał Arend urealniają rozgrywkę. Ale z uwagi na niewielką pojemność (zwykle 50-60 kulek) trzeba pamiętać, że trzeba wówczas dostosować styl działania, nie ma mowy o "sianiu" długimi seriami, krótko - dwie, trzy kulki, brak efektu, trzeba podejść bliżej, zmienić pozycję.

 

Jeśli preferujesz długie serie, to HC, choć i tak trzeba je "podkręcać", a do tego grzechoczą co zdradza Twoją pozycję. Repliki karabinu szturmowego lub pistoletu maszynowego i tak nie wykorzystasz jako repliki broni wsparcia. Próbowałem tego z G36 z magazynkiem bębnowym (elektryczny napęd, pojemność 3000 kulek), efekt mizerny.

 

Pośrednim rozwiązaniem są MC, ale te z kolei, skutkiem specyficznej konstrukcji, mają tendencję do zacinania się, co mi bardziej przeszkadza niż grzechot HC. Niektórzy koledzy radzą "niedoładowywanie", ale to to niemal to samo co LC.

 

RC z kolei są dla mnie nie do przyjęcia (za wyjątkiem CQB), trzeba wziąć poprawkę na różnicę funkcjonowania replik, gdzie kulka na swojej drodze napotykając gałązki i powiewy wiatru może diametralnie zmienić trajektorię lotu, a takie przeszkody dla broni "ostrej" mają minimalny wpływ. Uważam, że z repliki ASG trzeba wystrzelić dwie-trzy kulki, żeby uzyskać podobny efekt jak z broni "ostrej", dla tego LC mają zazwyczaj 2-3 krotną pojemność w stosunku do oryginałów.

 

PS.

To moja subiektywna opinia i nie oczekuję, że wszyscy się ze mną zgodzą. :maniak_jezyk2:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Tak jak napisali matheoo i Arend. Bierz to co sam uznasz za najlepsze. Sam wiesz najlepiej czy jesteś Johnem Rambo (siejesz pociskami na lewo i prawo) czy Armstrongiem z Operation Flashpoint (każdy pocisk się liczy, nadmierne strzelanie zdradza Twoją pozycje itp. itd.). Każdy rodzaj magazynków ma swoje plusy i minusy. Hi-capy grzechoczą ale mieszczą dużo kulek - można strzelać i strzelać (pod warunkiem, że będziesz podkręcał w porę). Midy lubią się zacinać. Lowy są mało pojemne ale realniejsze od pozostałych. Nikt za Ciebie nie wybierze (a jak ktoś będzie próbował to zaraz zacznie się "wojna" między zwolennikami hi-capów a low/real capów).

Link to post
Share on other sites

Brak kulki w komorze i lufie :) pusty strzał i tyle.

 

Sam osobiście w szpeju noszę wszystkie typy magów.

Zwykle upycham HC tak, żeby nie grzechotał, korzystam na początku z MC, a później w miarę tego jak rozwija się rozgrywka, albo już tylko z LC, albo podpinam drugiego MC, ewentualnie wkładam HC gdy wiem, że to ukrycie mojej pozycji i tak nie ma znaczenia.

 

Jak napisano powyżej MC zdarzają się zacinać, szczególnie w moim przypadku przy strzelaniu seriami po 10 kulek mniej więcej. Na singlu taki problem raczej nie ma miejsca.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście noszę 3 mid-capy, 2 LC i 2 hi-capy naładowane do pełna (krótki podpięty do repliki, długi jako magazynek "ostatniej szansy"). Pozwala to na wczucie się w klimat rozgrywki (nie oszukujmy się, wymiana magazynku pod ostrzałem to jeden z elementów nadających charakteru całej strzelance) jednocześnie dając rozsądny zapas kulek. Najlepiej wybierz to, co wolisz. Na Twoim miejscu wziąłbym dobre midy i z 1-2 hi-capy. Midy dobrze smarowane i zadbane nie tną się tak bardzo, jak to narzekają ludzie. A te 75-120kulek ma jednak większy sens na niedzielne strzelanki niż magi 30'sto kulkowe. Jeśli jednak lubisz klimat, strzelasz celnie i oszczędnie - bierz LC + jednego hi-cap'a, podobnie jak u mnie - w razie ostatniej szansy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...