Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Klejenie plastikowego body


Recommended Posts

Witam,

Jesteśmy na manewrach wojennych z naszą ukochaną repliką, mały błąd i trach, pękło body :blink: . Co robić??

Oto moja porada:

Potrzebujemy:

1. Novol zestaw reparacyjny w zestawie wata szklana i utwardzacz (http://tnij.org/novol_zestaw_reparacyjny) ok. 25 zł

2. 2 pędzelki ok. 5 zł

3. Osobę do pomocy :icon_razz2:

4. Papier ścierny ok 1 zł

5. Pilniki do metalu i łancucha piły do drewna :biggrin: (http://tnij.org/pilnik_do_metalu i http://tnij.org/pilnik_do_lancucha) ok 20zł.

6. Śrubokręt chyba każdy posiada

7. Rękawiczki

8. Kubek plastikowy

9. Coś do mieszania (patyczek, gwóźdź, itp..) idzimy do lasu i mamy :D

10. Rozpuszczalnik nitro lub benzyna ekstrakcyjna. ok. 5 zł

 

 

Zaczynamy:D :

 

Najpierw rozkręcamy swoją replikę (mój poczciwy kałach CM.031) tak aby wyjąć naszą część do sklejenia (w miom przypadku body). Gdy wykręcimy tę część, należy przetrzeć ją lekko papierem ściernym i odtłuścić benzyną lub nitro. Po tym zabiegu rozpoczynamy klejenie. Najlepiej kleić w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, nie w domu !!!, rozrabiamy żywice z utwardzaczem. Tylko nie lejcie całej tubki na 1/10 kubeczka :D, nalewajcie stopniowo, aż żywica się zrobi się lekko czerwona.

Tutaj przyda nam się osoba, która będzie cały czas to mieszała bo żywica zasycha w ciągu kilku sekund :excl:.I nie przeraźcie się jak zrobi się gorąca. Smarujemy szybko oczyszczoną część i od razu kładziemy pasek waty szkalnej, którą też smarujemy żywicą w rękawiczkach. Najlepiej dociąć pasek 2 cm szerszy z każdej strony. Robimy tak z obydwóch stron po dwie warswy waty szklanej, po czym myjemy pendzelek w benzynie. Wystawiamy w ciepłe miejsce np. na słońce w żadnym wypadku nie grzejcie suszarką bądź podobnymi urządzeniami :excl: .Gdy wyschnie to zaczynamy szlifować wyżej wymienionymi pilnikami. Należy uważać, aby nie wyginać za bardzo tej klejonej rzeczy. Gdy zeszlifujemy aby było gładko próbujemy skręcić replikę, i patrzymy czy się wszystko zmieści, jeśli nie szlifujemy dalej aż do skutku :biggrin: .

 

To wszystko z mojej strony. Proszę o wyrozumiałość jest to mój pierwszy poradnik w życiu :D. NIE PONOSZE KOSZTÓW ZA SZKODY WYWOŁANE PODCZAS KLEJENIA :excl:

 

Pozdrawiam januszek1 .

 

PS. Wszelkie uwagi w komentarzach. I proszę adminów o przeniesienie jeżeli założyłem w złym dziale.

Edited by januszek1
Link to post
Share on other sites

Nitro do ABS'u ? Gratuluje świetny pomysł, jeżeli chcemy zniszczyć do końca daną część. Po co pilnik do metalu, skoro istnieją pilniki do tworzyw sztucznych, sprawdzą się o wiele lepiej. To samo pilnik do łańcucha, do precyzyjnego wykończenia są iglaki, ewentualnie papiery ścierne o odpowiedniej gradacji, a skoro już przy papierach jesteśmy, to skoro piszesz poradnik wypadałoby podać odpowiednią gradację do danego zadania, bo trudno żeby przygotowywać powierzchnię pęknięcia obrabiać papierem o gradacją 30.

 

Tak na przyszłość jak chcesz robić poradniki, to rób to z głową tak żeby Twój poradnik nie zaszkodził komuś jeszcze bardziej.

Link to post
Share on other sites

Superglut i ,,wyżej,, na przykład. Jak nie będziesz szalał to ten 1 manewr wytrzyma o ile właściwie skleisz. Mi też pękło body do plastikowej cymy , na szybkiego zrobiłem ,,glutfixa,, , karabinka i tak nie oszczędzałem na strzelance za bardzo, a wytrzymało sklejenie i trzymało dłuższy czas, po czym wymieniłem na body nowe. Nie twierdze że to metoda cud ale zawsze da sie taniej :)

Link to post
Share on other sites

Nitro do ABS'u ? Gratuluje świetny pomysł, jeżeli chcemy zniszczyć do końca daną część. Po co pilnik do metalu, skoro istnieją pilniki do tworzyw sztucznych, sprawdzą się o wiele lepiej. To samo pilnik do łańcucha, do precyzyjnego wykończenia są iglaki, ewentualnie papiery ścierne o odpowiedniej gradacji, a skoro już przy papierach jesteśmy, to skoro piszesz poradnik wypadałoby podać odpowiednią gradację do danego zadania, bo trudno żeby przygotowywać powierzchnię pęknięcia obrabiać papierem o gradacją 30.

 

Tak na przyszłość jak chcesz robić poradniki, to rób to z głową tak żeby Twój poradnik nie zaszkodził komuś jeszcze bardziej.

 

Ja tam nitro odtłuściłem i nic się nie stopiło :D, ale może i masz racje?? :zastanawia: A z tym papierem, to miałem skrawek i wyrzuciłem i nie pamiętam jaka była degradacja sorry.

 

Superglut i ,,wyżej,, na przykład. Jak nie będziesz szalał to ten 1 manewr wytrzyma o ile właściwie skleisz. Mi też pękło body do plastikowej cymy , na szybkiego zrobiłem ,,glutfixa,, , karabinka i tak nie oszczędzałem na strzelance za bardzo, a wytrzymało sklejenie i trzymało dłuższy czas, po czym wymieniłem na body nowe. Nie twierdze że to metoda cud ale zawsze da sie taniej :)

 

Ale "glutfix" bądź kropelka nie wytrzyma chyba aż tyle, jak wata szklana i żywica:D

Edited by januszek1
Link to post
Share on other sites

Nic takiego nie powiedziałem że kropelka wytrzyma dłużej, rzuciłem tylko swoja opinie że w nagłych przypadkach można skleić kropelką CHWILOWO ( na określony czas ) . Później się można bawić jak ma się czas i pieniądze w klejenie żywicą ( zakładam że większości wymienionych rzeczy nie mamy ) , albo po prostu taniej kupić body - w przypadku cymy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...